Сабақ: Тақырыбы : Он саусақ Сарыкемер мектеп-гимназия Күні: Нуранова Альфия



Дата26.08.2017
өлшемі70,22 Kb.
#28218
түріСабақ
Жамбыл облысы

Байзақ ауданы

Сарыкемер ауылы

Сарыкемер мектеп- гимназия

Бастауыш сынып мұғалімі

Әдебиеттік оқу пәні

Нуранова Альфия Жаксыбаевна

Сабақ: Тақырыбы: Он саусақ


Сарыкемер мектеп-гимназия

Күні:

Нуранова Альфия

Сынып: 2сынып







Сабақ негізделген оқу мақсаты

Өлеңді түсініп оқиды, мазмұнын айтады, өлеңдегі еңбектің түрлерін анықтайды,баға береді

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Өлеңді түсініп оқиды

  • Мазмұнын айтады

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Ұнаған шумағын жаттайды

  • Еңбек түрлерін анықтайды

Кейбір оқушылар:

  • Ауыр және жеңіл еңбек түрлерін бағалайды

Тілдік мақсат

Оқушылар: тегеурінді


Негізгі сөздер мен тіркестер: тегеурінді- күшті (сөздік жұмыс) оқылым,жазылым, айтылым


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Тегеурінді сөзінің мағынасы не?

Дәптерге кітаптан көшіріп жазып, мағынасын түсіндіреді.



Алдыңғы тақырып

Миға шабуыл сұрақтары:

Адам қолында қанша саусақ болады? Саусақтар қандай қызмет атқарады?

Жоспар

Уақыт

Кезеңі

Жаттығулар

әдіс-тәсілдер

Оқушылардың әрекеті

Ресурстар

2 мин

Ұйымдастыру

Сәлемдесу, түгендеу



Амандасады,назарын аударады



интербелсенді тақта, стикер, маркер, бағалау парағы,

8 мин

Үй тапсырмасы

«Қалам ортада»әдісі
Оқушылар бір-біріне қалам беру арқылы сұрақтар қояды.

Өзін-өзі бағалау «Бағдаршам» ауызша



Қалам алған оқушы сұраққа жауап беріп, келесі оқушыға қаламын ұсынып сұрақ қояды.


Әдебиеттік оқу 10 бет

3 мин

Жаңа сабақ

Таныстырылым

1.Шона Смаханұлы өмірмен таныстыру.

Ш. Смаханұлы
1924ж.- 1988ж
Жамбыл облысы, Талас ауданы
Қазақтың белгілі сықақшысы, ақын

2.«Он саусақ» өлеңін оқу

Қиынды қағаздарды алып, құрастырады,әр топ өз өлеңдерінің мазмұнын айтып түсіндіреді.

Әдебиеттік оқулық

АКТ



20 мин

«Мозайка» әдісі

«Он саусақ» өлеңді топқа бөліп талдайды, өз ойларын айтады.



Әр шумаққа ат қояды.
1 шумақ «Сауыншы»
2 шумақ «Күйші». Күй туралы айту.
3 шумақ «құрылысшы»
4 шумақ «Бағбан»
5 шумақ «Егінші»

Топтық бағалау «Бас бармақ» ауызша



Дәптермен жұмыс

тегеурінді- күшті



Дәптермен жұмыс.


Саралау тапсырма
І қатар - еңбек туралышағын өлең шумағы

ІІ қатар - еңбек туралышағын әңгіме жазу

ІІІ қатар – еңбек мақал - мәтел жаздыру.

4-қатар-еңбектің түрлерін атау

Өлеңді оқып, талдайды, өз ойларын айтады.

Дәптерге жазу

Әдебиеттік оқу 9-10 бет

Әдебиеттік оқу 11 бет


8 мин

Сабақты қорыту

«Көршіңе хабарлас» әдісін пайдаланамын

Оқушыларға телефонның әр түрлі түсін таратып беріп, бүгінгі өткен сабақ бойынша бір-біріне сұрақтар қойып, жауабын айтады.

Өзара бағалау «Смайликтер арқылы» ауызша

Саралау тапсырмасы


Бір-біріне телефон соғып, жауа береді, сұрақтар қояды..





4 мин

Кері байланыс

«Бес саусақ» тәсілі

Оқушылар параққа алақандарын қойып, оны қаламмен айналдырып өтеді.Осыдан соң олар мынадай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады.

Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды.

Балалы үйрек- бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім?

Ортан терек- ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек – шынайылылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.








2 мин

Үй тапсырмасы

1 Өлеңді жаттап келу.

2. Ауыр және жеңіл жұмыс түрлеріне жазып келу.




Еңбектің түрлерін жазып келеді.





Қосымша ақпарат: Оқымысты баланың суретін салып сипаттама беру.


Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үлгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

1.Адамның саусақтарынсыз істелетін жұмыс түрі болу мүмкін бе?

2. Сен өз саусақтарың арқылы қандай еңбек түрлерін жасайсың?




Кері байланыс

Дүниетану,Еңбекке баулу,бейнелеу өнері

Интербелсенді тақта



Рефлексия

Төменде бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болады (оқыту ды да,оқуды да ескеріңіз) ?

1:

2:



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады(оқытуды да,оқуды да ескертіңіз) ?

1:

2:



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет