Орнымыздан тұрып шеңбер құрып бір-біріне сәттілік тілейді.
Қызығушылығын ояту
”Ой толғау” әдісі.
Бұл кезеңде оқушыларға қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарының компоненттерін айтқызамын.
1.Қосу амалының компоненттерін кім айтып жібереді?
2.Азайту амалының компоненттерін кім айтып жібереді?
3.Көбейту амалының компоненттерін кім айтып жібереді?
4.Бөлу амалының компоненттерін кім айтып жібереді?
5.Көбейткіштердің орындары ауысқанымен не өзгермейді?
6. 1минутта қанша секунд бар?
7. 1 тәулікте қанша сағат бар?
8. 1 ғасырда қанша жыл бар?
Оқушыларға қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарының компоненттерін айтады.
Үй тапсырмасы
№3 есептің орындалуын көріп шығу.
Үй тапсырмаларына байланысы қойылған сұрақтарға жауап береді.
Жаңа сабақ
735+265,1000-735 өрнектерді баған түрінде орындай отырып түсіндіремін.
Жұпта оқушылар 6 –есепті талқылай отырып, шешуі мен жауап анықтайды.
А)(455+129)-245=339 көкөніс
Ә) 357+ (357+135)=849
Қорытынды
Осы сабақтан не үйрендік?
Қандай мысалдарды шешіп үйрендіңдер?
Алдарыңа қандай мақсат қойдыңдар?
Мақсаттарыңа жеттіңдер ме?
Оқушылар сұрақтарға өз ойларымен жауап береді.
Үйге тапсырма
5-есептің орындалу ретін көрсету
Үй тапсырмасын күнделіктерін жазады. Түсінбеген жерлері болса, сұрайды.
Бағалау
Формативті және суммативті бағалау
Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Жеткен жетістігін, қай деңгейде тұрғанын анықтайды.
23.09.2014жыл
Әдебиеттік оқу
3 сынып
Сабақ тақырыбы:
Мұғалім. Қабдыкәрім Ыдырысов
Жалпы мақсат:
Өлеңінің мазмұнын түсіндіру
Сабақтың тақырыбын ашу, талдау жұмыстарын жүргізу, мазмұнын игеру, біліктілігін арттыра түсуге көмек беру, жағдай жасау. Ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін жетілдіруге ықпал жасау
Сілтеме:
Мұғалімге әдістемелік нұсқаулықтар
Әдебиеттік оқу оқулығы
Оқу нәтижесі:
Ақын өлеңінің мазмұнын аша отырып, мәнерлеп оқуға ынтасын, қызығушылығын ояту.
Тұлғалық нәтиже
Ұстазына деген ізгілік қатынасын қалыптастыру
Сабақта қолданылатын материалдар:
Мектеп, ұстаз, оқушы суреттері, үлестірмелі қағаздар.
Оқыту әдістері:
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, диалог, Талантты және дарынды балаларды оқыту,Оқытуда басқару және көшбасшылық,ОБ және ОүБ
Оқытудың түрлері
Жұптық, топтық, өзіндік жұмыстар арқылы өткізу
Дерек көздері:
Мақал-мәтелдер
Тапсырмалар:
Зерттеушілік жұмыстар.
Кезең
Уақыты
Сабақтың барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының әрекеті
І . Қызығушылығын ояту
15 минут
Үйге берілген «Ма-лянның сиқырлы қылқаламы» ертегісінің мазмұнын сұрау.
Ертегінің мазмұнын айтады.Ма-лянның ғажайып дәрежеге қалай жеткенін өз ойларымен жеткізеді.
«Лездеме сұрақтар» топтамасын беру
1.сабақтың бастығы-мұғалім.
2.мектептегі басты адам-директор.
3.45 минут-сабақ.
4.Сабақтың арасы-үзіліс
5.Оқушының айнасы-күнделік
6.Ақшаң болса барасың, жоқ болса иіскеп қана қоясың-асхана
-«Алғашқы ұстазым» атты шығарма жазу. (топта ортақ)
1.Топтар өздері таңдаған тапсырмаларды орындайды.
ІІІ.Ойтолғаныс
5 минут
«Ұстаз, мұғалім» туралы мақал-мәтел жарысын ұйымдастыру.
Мақал-мәтелдер айтып шығады
Үйге тапсырма:
Өлеңді жаттап келу
Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады.
Рефлексия. Бағалау
5 минут
Кері байланыс ретінде «Ия,жоқ» кестесін толтыру.
Бүгінгі сабақта не ұнады?
Бүгінгі сабақта не кедергі болды?
Қандай ұсыныстарың бар?
Бағалау. Оқушылар өздерінің қай деңгейде екенін айтып шығады.
Жеке-жеке кестені толтырып шығады.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар өзін-өзі бағалай отырып,бүгінгі сабақта жеткен жетістігіанықтайды.
24.09.2014жыл
Әдебиеттік оқу
3 сынып
Сабақ тақырыбы:
Шығарма
Жалпы мақсат:
Өлеңінің мазмұнын түсіндіру
Сабақтың тақырыбын ашу, талдау жұмыстарын жүргізу, мазмұнын игеру, біліктілігін арттыра түсуге көмек беру, жағдай жасау. Ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін жетілдіруге ықпал жасау
Сілтеме:
Мұғалімге әдістемелік нұсқаулықтар
Әдебиеттік оқу оқулығы
Оқу нәтижесі:
Ақын өлеңінің мазмұнын аша отырып, мәнерлеп оқуға ынтасын, қызығушылығын ояту.
Тұлғалық нәтиже
Ұстазына деген ізгілік қатынасын қалыптастыру
Сабақта қолданылатын материалдар:
Шығармалар жинағы
Оқыту әдістері:
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, диалог, Талантты және дарынды балаларды оқыту,Оқытуда басқару және көшбасшылық,ОБ және ОүБ
Оқытудың түрлері
Жұптық, топтық, өзіндік жұмыстар арқылы өткізу
Кезең
Уақыты
Сабақтың барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының әрекеті
І . Қызығушылығын ояту
15 минут
Үйге берілген «Ма-лянның сиқырлы қылқаламы» ертегісінің мазмұнын сұрау.
Ертегінің мазмұнын айтады.Ма-лянның ғажайып дәрежеге қалай жеткенін өз ойларымен жеткізеді.
«Лездеме сұрақтар» топтамасын беру
1.сабақтың бастығы-мұғалім.
2.мектептегі басты адам-директор.
3.45 минут-сабақ.
4.Сабақтың арасы-үзіліс
5.Оқушының айнасы-күнделік
6.Ақшаң болса барасың, жоқ болса иіскеп қана қоясың-асхана
7.Білім ордасы-мектеп.
8.Кітаптардың мекені-кітапхана
Оқушылар «Лездеме сұрақтар» топтамасындағы сұрақтарға топта талдай отырып орындайды.
Алда «Ұстазтар» мерекесі келеді. Сендерге сабақ беретін пән мұғалімдерін атап беріңдер.
Пән мұғалімдерінің пәндерінің негізгі мақсаты қандай екенін айтқызу
Оқушылар пән мұғалімдерінің аты-жөнін айтады. Өз ойларын ортаға салады.
ІІ. Мағынаны тану
20 минут
Қ.Ыдырысовтың «Мұғалім» өлеңімен таныстыру,
Өлеңді мәнерлеп оқу
Тапсырмалар
-өлең кімнің атынан жазылған?
-Шәкірт, мұғалім сөздерінің синонимін ата.
Өлеңді ІІ жақта оқыту.
-«Алғашқы ұстазым» атты шығарма жазу. (топта ортақ)
1.Топтар өздері таңдаған тапсырмаларды орындайды.
ІІІ.Ойтолғаныс
5 минут
«Ұстаз, мұғалім» туралы мақал-мәтел жарысын ұйымдастыру.
Мақал-мәтелдер айтып шығады
Үйге тапсырма:
Өлеңді жаттап келу
Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады.
Рефлексия. Бағалау
5 минут
Кері байланыс ретінде «Ия,жоқ» кестесін толтыру.
Бүгінгі сабақта не ұнады?
Бүгінгі сабақта не кедергі болды?
Қандай ұсыныстарың бар?
Бағалау. Оқушылар өздерінің қай деңгейде екенін айтып шығады.
Жеке-жеке кестені толтырып шығады.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар өзін-өзі бағалай отырып,бүгінгі сабақта жеткен жетістігіанықтайды.