Сабақ тақырыбы: «Абай Құнанбаев: Ғашықтық, құмарлықпен ол екі жол»



бет1/4
Дата19.02.2017
өлшемі322,9 Kb.
#10615
түріСабақ
  1   2   3   4
БатысҚазақстан облысы

Теректі ауданы

Федров қазақ орта жалпы

білім беретін мектебі

Пән: қазақ әдебиеті


Сабақ тақырыбы: «Абай Құнанбаев: Ғашықтық, құмарлықпен ол екі жол» өлеңі
Пән мұғалімі: Құрманғазиева Маржан Махмедқызы

Федров ауылы

Жаңа форматтағы ашық сабақ жоспары

Сыныбы: 9

Күні:

Сабақтыңтақырыбы

Абай Құнанбаев «Ғашықтық, құмарлықпен ол екі жол»

Мақсаты:



Білімділік: Абай өлеңдерінің мазмұны мен идеясын меңгертуде оқушылардың сөздік қоры молаяды, өлеңнің тіл ерекшелігіне оқушылардың назары ауады, көркемдігін түсінеді.

Күтілетін нәтижелер



Өлеңнің мазмұнын түсінеді, әдеби - теориялық түсініктерді ұғына біледі, мәтінмен жұмыс істей білуге төселеді, мәнерлеп оқу дағдылары жетіледі. Көркем шығарманың эстетикалық табиғатын түсінеді.
Абайдың ұлылығын терең сезеді, Абай мұрасына қызығушылықты артады, оқып - білуге, тани түсуге ұмтылады.
Топта жұмыс жасай алады және топ ішінде бір-бірін бағалайды.

Керекті жабдықтар



Түрлі-түсті суреттер, жүрек, май шам макеті.

Оқулық, постер, маркер, түрлі-түсті стикерлер

Үлестірмелі қағаздар.


Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

(1-мин)

Үй тапсырмасы

(7-мин)


Оқушылармен амандасу

Топтық ережені үнемі естерінде сақтау, бір – бірінің пікірін тыңдау, басқаның ойымен санасу керектігін ескерту.

Жақсы тілекпен түрлі майшам суреті үлестіріледі.


Мұғаліммен амандасады.Оқу – құралдарын түгелдеп,бар назарларын сабаққа аударады.

Өткен сабақта бөлінген топтары бойынша «Әуелде бір суық мұз-ақыл зерек» өлеңін мәнерлеп жатқа оқиды.

Әр шумақтағы тірек сөздерді таңдап алып, өздерінің жұптарына атау етіп алады. Бүгінгі сабақтағы мақсаттарын айтады



Тұсаукесер

(7-мин)

«Абай» 1-деректі фильмінен бейнебаян

көрсетіледі

Жетекші сұрақтар беріледі

1)Бейне баяннан не ұқтыңыз? Кейіпкерлері кімдер?

2)Қандай әдебиет теориясын қолдануға болады?

3)Бейнебаянның жаңа сабаққа қандай қатысы бар деп ойлайсың?




Негізгібөлім

(20-минут)


-Бүгінгі жаңа сабақ тақырыбы: «Ғашықтық, құмарлықпен ол екі жол» өлеңі

Мұғалім Абайдың «Ғашықтық, құмарлықпен ол екі жол» өлеңін мәнерлеп жатқа оқиды.

1Әр топқа тапсырмалар беріледі. «Суреттерді сөйлетіп көрейік!» тапсырмасының шарты:Өлең жолдарындағы сөздерге сәйкес суреттерді орната отырып, өлеңнің мағынасын ұғыну



Әр топ өлеңнің

біршумағын топта

талқылайды.

1)1-шумақ

2)2-шумақ

3)3-шумақ

Оқитын оқушыны

таңдайсыңдар.
2. Тапсырма:

«Қайрат» тобына

Әдеби талдау
«Толық адам» тобына

Поэтикалық талдау

«Ғылым» тобынасалыстырмалы талдау

Ғашықтық, құмарлық пен — ол екі жол

Құмарлық бір нәпсі үшін болады сол. 

Сенен артық жан жоқ деп ғашық болдым, 

Мен не болсам болайын, сен аман бол.





Каталог: 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Кысырауова Шынар Андебековнаның
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Сабақ тақырыбы: Қазақстандықтардың Мәскеу,Ленинград,Сталинград шайқастарына қатысуы. Сабақтың мақсаты
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Сабақ №3 Мәртөк орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ жеріне терме,жырлары кеңінен тараған ақын Әбубәкір Кердері Боранқұлұлының "Досқа насихат"термесі
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> Сабақтың тақырыбы : Жетім. М.Әуезов Сабақтың мақсаттары


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет