Сабақ тақырыбы Қалалар мен ауылдар сынып



бет1/3
Дата16.04.2023
өлшемі71,74 Kb.
#174636
түріСабақ
  1   2   3

Бекітемін

4-тарау:Үйсіндер мен қаңлылар.
Сабақ тақырыбы Қалалар мен ауылдар










СЫНЫП:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)

5.3.2.2 – Қазақстан территориясындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік құзіреттілік

Қаңлылардың қалалық мәдениетінің дамуы



Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер,карта.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, дидақтикалық ойын, «таңда да,таста»стратегиясы. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

География, қазақ тілі,дүниежүзі тарихы.

Алдыңғы тақырып

Қаңлылардың қалалық мәдениетінің дамуы(1-сабақ)



Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

1 мин
Басталуы 5 минут



Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Сәттілік!»1 минут
Сыныпты топқа бөлу. Оқушыларды «Ойлан,тап» әдісі арқылы топқа бөлу.(таңдаған карточкадағы сөз бойынша өз тобын табуы керек.)
«Уйсіндер»-Қызыл Аңғар
«Сақтар»-Құдіретті еркектер
«Қаңлылар»-Сырдария алқабы
«Жібек жолы»-Хуанхэ өзені
«Сұрақ мене,жауап сенен» ширату жаттығуы
Әр топқа конверке салынған сұрақ қиындылары берілген.Соны жылдам құрастырып,сұраққа жауап берулері керек.
Сақтар-Қаңлылар қайда өмір сүрген?Картадан көрсет.Сырдария,Арыс,Талас өзендерінің алқаптарында.
Жібек жолы-Қаңлылардың өмір сүрген уақыты?Б.з.д.ІІІ-І ғасыр аралығы.
Үйсіндер-Ұлы Жібек жолы қайдан бастау алады?Хуанхэ өзенінен.
Қаңлылар-Қаңлылар неліктен ғұндармен одақтасты?Қаңлылар үйсіндерге де,Қытайға да бірдей қарсы тұра алатын одақтас іздеді.



Палаткалар,Сұрақ қиындылары салынған конверттер.
Топтар:
Үйсіндер
Қаңлылар
Сақтар
Жібек Жолы

Ортасы 20 минут

Білу және түсіну
Бастапқы ынталандырушы материал ретінде
«Қаңлылар» жайлы бейнематериал көрсету.
М.сөзі :Ойланып, көріңіз бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болмақ?
2-3 оқушыны тыңдау,тақырыпқа шығу.
«Қаңлылардың қалалық мәдениетінің дамуы» (2-сабақ)
Зерттеу сұрағы:Қаңлыларда қала мәдениетінің дамуы неиен байланысты?
Қызығушылықты ояту.
1)ЦОР 112. «Қаңлылар»
2)Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.Жеке жұмыс.
«Қаңлылардың қалалық мәдениетінің дамуы».
«Жариялау» әдісі.Топтық жұмыс.
(Әрбір топ берілген тапсырма бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (1,5мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.)
Әр топқа конвертке салынған тапсырмалар беріледі.
Сақтар-Цифрлық ақпарат пен кітап бойынша мәтіндер мен суреттерді қолдана отырып,қаңлылардың тұрмысын сипаттау.
Үйсіндер-Қаңлы қала мәдениетінің даму себептерін анықтау.
Жібек жолы- Қаңлылар халықаралық саудағы қатысушы екенін дәлелдеу.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет