Сабақ тақырыбы: Алтын балта



Дата06.02.2022
өлшемі7,71 Kb.
#29860
түріСабақ
  • Мақсаты :Сабақтың мақсаты: Мәтіннің негізгі идеясын ашуға жағдай жасау, оқушылардың мәтінді толық меңгеріп,өз ойларын еркін жеткізу және өзіндік пікір айта білуге үйрену. Оқушылардың бойына адамгершілік және адалдық қасиеттерін қалыптастыру.
  • Күтілетін нәтижелері: Үлкенді құрметтеуге, сыйлауға,қадірлеуге үйренеді.
  • Өз ойын тиянақтай біледі,нақты,
  • толық жауап береді.
  • Адамгершілік қасиеттері мен адалдық туралы
  • түсінік қалыптасады.
  • Көрнекілік :Суреттер , бейнеролик ,
  • стикерлер , қима қағаздар

Сабақтың барысы :

  • Ұйымдастыру кезеңі :
  • Үй тапсырмасын тексеру :
  • Ертегі кейіпкерлері арқылы топқа бөлу
  • Шаттық шеңберін құруЕртегі кейіпкерлері
  • арқылы топқа бөлінеді. (5-10 мин)
  • 1-топ :Ұр тоқпақ, (ұр тоқпақ кейіпкерлері:
  • Қазбай,піс қазаным,құс есек, ұр тоқпақ,
  • 2-топ :қаңбақ шал (дәу, кемпір, шал,түлкі)
  • Қызығушылығын ояту:
  • Ал,балалар сендер алтын сөзін естігенде көз
  • алдарыңа не елестейді?
  • Кәне өз топтарыңда алдарыңдағы плакатқа
  • маркермен топтастыру жаза қойыңдар.
  • (әр топ өз білгендерін жазады.)
  • М: алтын сақина, алтын күз, т.б
  • Әр топтан бір оқушы шығып,
  • топтың жұмысын қорғайды.
  • Жаңа сабақ :
  • Мағынаны тану. (15-20мин)
  • ЖИГСО 1 әдісі
  • Ендеше балалар осы жазған сөздеріңе ұқсас біз
  • Бүгін «Алтын балта» ертегісімен танысамыз.
  • Мәтін 2 бөлімге бөлінеді.
  • 1-ТОП . «Оның сен сияқты кедейге тигізер
  • пайдасы көп» деген сөйлемге дейін оқиды.
  • 2-ТОП. «Осы балта ...деген сөйлемнен бастап
  • мәтіннің соңына дейін оқиды.
  • Оқулықтарының беті жабық тұрады.Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын орындайды.
  • Әр топ өзіне берілген бөлімнің мазмұны бойынша талдау жүргізеді.
  • Үй тобында бір оқушы қалады,қалған оқушылар жұмыс тобына барып өз бөлімдері
  • бойынша әңгімелейді, пікір алмасады.
  • Қайтадан үй тобына оралады.Кезекпен әрқайсысы түсінгендерін басқаларға айтады..
  • Сөйтіп мәтіннің мазмұны толығымен ашылады.
  • Әр топ мәтіннің толық мазмұны бойынша сурет салады.
  • Сергіту
  • Қане, сапты түзейік,
  • Тіземізді бүгейік.
  • Ыршып алға түсейік,
  • Ыршып артқа түсейік.
  • Көбелекше ұшамыз,
  • Отырамыз, тұрамыз.
  • Сергітуге мың алғыс!
  • Ой толғау: Ертегі кейіпкері бойынша бес
  • жолды өлең құрастырып жазу.(10-15мин)
  • шал
  • Ақылды шыншыл
  • Қызықпайды алмайды ұрламайды
  • Қария жақсы өмір сүріпті.
  • кедей қария.
  • Үйге тапсырма:
  • Эссе жазу. (Мен алтын балтаның
  • иесі болсам)
  • Бағалау:
  • өзара бағалау,смайликпен
  • бағалау, формативті,
  • сумативті бағалау.

Каталог: uploads -> doc -> 0334
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0334 -> Сабақ жоспары Оқытушы: Шаймурат Бауыржан Пән: Информатика Сабақтың тақырыбы : Microsoft Word 2013 мәтіндік процессоры туралы жалпы түсінік Топ : ЕҚ-16 Күні
0334 -> Сабақ жоспары №1 Күні-айы: 23. 10. 2015 Топ: эд-03 Курс: I мамандығы: 1114000 дәнекерлеу ісі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет