Сабақ Тақырыбы: Ақпарат және компьютер тарауларын қайталау



Дата25.08.2017
өлшемі14,46 Kb.
#26402
  • №4 С.Сейфуллин атындағы орта мектебі
  • АШЫҚ САБАҚ
  • Тақырыбы: Ақпарат және компьютер
  • тарауларын қайталау.
  • Информатика пәнінің мұғалімі: Омарбекова С.К.
  • Қызылорда қаласы
  • ҚОШ
  • КЕЛДІҢІЗДЕР!
  • Тақырыбы:
  • Ақпарат және
  • компьютер
  • тарауларын қайталау

Сабақтың тақырыбы: Ақпарат және компьютер тарауларын қайталау.

  • Сабақтың тақырыбы: Ақпарат және компьютер тарауларын қайталау.
  • Сабақтың мақсаты: тарауды қайталау, алған білімін практикада қолдана білуге дағдыландыру. Білім сапасын арттыруға және пінге қызығуын, ізденімпаздығын, байқау қабілеттерін жетілдіру, шығармашылық қабілетін дамыту.
  • Сабақтың түрі: өз бетінше жұмыс жасау үшін тапсырмалар топтамасын ұсыну арқылы оқушылар білімін тексеру.
  • Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап
  • Сабақтың өтілу барысы:
  • 1. Ұйымдастыру кезеңі.
  • Оқушылардың сабаққа қатысуын және оқу құралдарын тексеру.
  • 2. Өтілген тақырыптарды қайталау тапсырмалары

Ақпарат сөзі қай тілден аударылған, қазақша не деген мағынаны білдіреді?

  • Ақпарат сөзі қай тілден аударылған, қазақша не деген мағынаны білдіреді?
  • Ақпаратты қандай түрде бере аламыз?
  • Күнделікті ақпаратты қайдан аласыңдар?
  • Адам ақпаратты не істей алады?
  • Адам ақпаратты қалай қабылдай алады?

Кодтау дегеніміз не?

  • Кодтау дегеніміз не?
  • Жазда жасыл, қыста ақ жұмбағының жауабын 16 және 2 код түрінде жазыңдар. (Жер)
  • 16 код: Ж - 86; е - А5; р - Е0
  • 2 код: Ж-1000 0101; е – 1010 0101;
  • р – 1110 0000
  • 5. Бит, байт дегеніміз не?
  • 6. “Тәуелсіз Қазақстан” деген сөзде қанша бит, байт бар?
  • ІІ - тапсырма
  • Информатика пәні нені зерттейтін ғылым?
  • Ақпараттық процестерге не жатады?
  • Ақпараттық процестерді жүзеге асыратын құрылғы?
  • Компьютерде өңделетін ақпараттың түрлері?
  • Тапсырма:
  • Мына сөздер ақпараттың қандай түрлеріне жатады?
  • Оқулықтағы мәтін, музыка, көбейту кестесі, схемалар, әр түрлі сурет, кино, компьютер суреті,диктант, әр түрлі сызбалар, мультфильм, компьютердегі ойындар, үнтаспадағы әуендер.
  • Мәтіндік
  • Сандық
  • Графикалық
  • Музыкалық
  • Бейне ақпарат
  • ІІІ - тапсырма
  • 1. ЭЕМ-нің даму тарихы неше кезеңнен тұрады?
  • 2. Чарлз Бэббидж кім?
  • 3. Кестені толтыр
  • ІV - тапсырма
  • Не?
  • Қайда?
  • Қашан?
  • 1
  • Қол саусақтары,тастар,белгілеулер
  • 2
  • Абак
  • 3
  • 1761 ж
  • 4
  • Франция.Блез Паскаль
  • 5
  • Арифомометр
  • 6
  • Англия.Чарлз Беббидж
  • 7
  • 20 ғасырдың 30 жылдары
  • 8
  • 9
  • Америка.Герман Холлерит
  • 10
  • “Марк-1” электр механикалық
  • санауыш машина
  • 11
  • АҚШ.Моучли
  • 12
  • EDSAC машинасы
  • 13
  • СССР.Лебедев
  • 14
  • 1952-1953
  • 15
  • 60 жыл
  • V - тапсырма
  • Құрылғылар
  • Қызметі
  • Жүйелік блок
  • Ақпаратты енгізу құрылғысы
  • Монитор
  • Дыбыс шығаратын құрылғы
  • Тышқан
  • Пернетақтаның жұмысын жеңілдетеді
  • Пернетақта
  • Графикалық ақпаратты компьютерге енгізеді
  • Принтер
  • Ақпараттық процестерді жүзеге асырады
  • Сканер
  • Модем
  • Ақпаратты шығаратын құрылғы
  • Микрафон
  • Интернет желісіне қосады
  • Колонка
  • Ақпаратты қағаз бетіне шығарады
  • Тапсырма: “Сәйкестігін тап”
  • Операциялық жүйе дегеніміз не?
  • 1. Жұмыс столына сипаттама беру;
  • 2. Терезеге сипаттама беру.
  • Практикалық тапсырма:
  • Құрылғыларды жүйелік блокқа қосу; Менің компьютерім шартбелгісін ашу; Компьютерді өшіру.
  • VI - тапсырма
  • VІІ - тапсырма
  • Пернетақтаның негізгі блоктарының аты мен
  • міндеттерін жаз.
  • Перне аты
  • Перненің қызметі
  • ENTER
  • BASKSPACE
  • SHIFT
  • CAPS LOCK
  • DELETE
  • ALT
  • Бос орын
  • Сабақты қорытындылап,
  • оқушылардың білімін
  • бағалаймын.
  • НАЗАР
  • АУДАРҒАНДАРЫҢЫЗҒА
  • РАХМЕТ!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет