Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017
|
Мектеп:
Пән: қазақ тілі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты- жөні: Мұқажан Мақпал
|
Сынып: 9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Келмегендер:
|
Сабақ тақырыбы
|
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
9.1.2.1. Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау;
|
Сабақ мақсаты:
|
Әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды
және айтылымда қолданады
|
Бағалау критерийлері
|
Бағалау критерийлері
|
Дескрипторлар
|
Сұхбаттағы мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды
|
сұхбаттағы тақырып пен мақсатты аудиторияны анықтайды;
|
мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдайды;
|
бұл сөздердің сұхбат мазмұнын ашудағы рөлін талдайды;
|
уақытты тиімді қолданады (5-10 мин)
|
|
Тілдік міндеттер
|
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:
Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Біздің пікірімізше.... Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді.
Негізгі тақырып бойынша лексикалық минимум: Ғылыми жаңалықтар (ашылулар ) мен технология, Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017», «Энергия», «Жаңармалы энергия»
Қоғам. Жаңалық.Құндылық.Неге? Қалай? Қашан? сұрақтарын пайдалану арқылы айтылым алды дайындық сөйлесуін жүргізеді.
Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ...
|
Құндылықтарды дарыту
|
өмір бойы оқу- білімін тереңдету, қажетті материалдарға талдама жасау
азаматтық жауапкершілік пен патриоттық рух -сабақ мәнмәтінінде көтерілген мәселеге «Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017» тақырыбында сыни ойларын арттыру
ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін сыйлау
жұптық және топтық жұмыстар орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға деген құрмет;
өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық;
|
Пәнаралық байланыс
|
Мәтін мәнмәтінінде қоғаммен, елтанумен, жаһанмен байланысты танымдық ақпараттар беріледі
|
АКТ –ны қолдану дағдылары
|
Интерактивті тақтадан бейнебаян көру арқылы тыңдалым дағдысы жетілдіріледі, назарын шоғырландырып дағдыланады
|
Алдыңғы білім
|
Алдыңғы бөлімдер бойынша білгендерін бір-бірімен сөйлескенде пайдаланады.
|
Сабақ барысы
|
Жоспарлан
ған сабақ кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған жұмыс түрлері
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Қызығушылықты ояту.
Тыңдалым алдындағы тапсырма.
Тірек сөздер: Ғылыми жаңалықтар (ашылулар ) мен технология, Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017», «Энергия», «Жаңармалы энергия»
«Әңгімелеуші –тыңдаушы» әдісі.
Қатысушылар екі-екіден жұптасып, қолдарына берілген тақырып бойынша суреттер мен тірек сөздерді пайдаланып, қолындағы сурет жайлы не білетінін жұптағы сыңарына түсіндіруі тиіс. Сонан соң рөл ауысады.
Осы суреттер арқылы тақырыпқа шығады.
Болжау, сабақ тақырыбын, оқу мақсатын айқындау.
Кері байланыс. Бұрынғы білетін білімдерін еске түсіру және алдағы жұмыстарды жоспарлау
|
Оқушы дәптері
Суреттер
|
Сабақтың ортасы
5 мин
10 мин
10 мин
5 имн
|
Мағынаны тану.
1-тапсырма. Тыңдалым тапсырмасы.
|
Достарыңызбен бөлісу: |