Оқу мақсаты
|
Әңгіменің мазмұынын баяндай отырып, әңгімедегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру, кинофильмнен үзіндіні сахналау.
|
Сабақтың мақсаты
|
1.Әңгіменің мазмұнын баяндай отырып , талдау жасайды
2.Әңгімеге талдау жасай отырып, Қожа мен Жантасқа мінездеме береді.
3.Әңгімеге талдау жасай отырып, кино фильмді сахналау
4.Әңгімеге талдау жасай отырып, тақырыпқа сәйкес сыни ой толғау жазады.
|
Бағалау критерий
|
- Әңгімені түсініп, тізбектеп дауыстап оқу
- Әңгіменің идеясы мен тақырыбына талдау жасау .
- Қожа мен Жантасқа мінездеме беру
- Кинофильмнен үзіндіні сахналап қою
-Тақырыпқа сәйкес сыни ой толғау жазу.
|
Тілдік мақсат
|
Басты кейіпкер –көркем шығармадағы оқиғаға қатысатын негізгі басты адам. Жазушы оның жеке сипатын, іс-әрекетін, мінез-құлқын басқалардан гөрі анық танылатындай етіп суреттейді.
|
Құндылықтар
|
«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының жалпыға ортақ индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу құндылығын негізге ала отырып, оқушыларға еңбек және шығармашылық өмір бойы білім алуға тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика
|
Алдыңғы білім
|
Өткенді қайталау
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
І Ұйымдастыру бөлімі:
Бердібек Соқпақбаев өмірімен танысу
Повесть жайлы қысқаша мағлұмат беру
|
|
«Жинақтай біл» әдісі
5 минут
Топты қ жұмыс
|
2-тапсырма Айтылым
«Жинақтай біл» әдісі бойынша шығарманың идеясы мен тақырыбына талдау жасау .
Топқа тапсырманы шашыратып беріп, бір арнада жинақтау.
1.Кешегі күн бойғы .... сырттан оқуға түсіпті
2. –Қадыров немене.....баса көктеп жамырап кетті
3. Сендер дәл осы сәттегі....сабақ оқысаң болмас па еді?
3. Бір ойым осылайша.... аңдау мүмкін емес.
|
|
Жұптық жұмыс
«Көршіңмен сырлас» әдісі
5 минут
|
3-тапсырма Жазылым
Қожа мен Жантасқа мінездеме беру
|
Оқулық
|
Жеке жұмыс
«Тоғыз жұмбақ» әдісі
10 минут
|
4-тапсырма
Шығармадан үзінділер беріледі . Сол үздінің қай сәт екенін табыңыз.
|
|
Сабақтың соңы
«Өз ойыңды дәлелде» әдісі
5 минут
|
5-тапсырма
Сұрақтарға өз ойыңызды айтып дәлелдеңіз.
1.Неге, Қаратайды ұнамсыз кейіпкерлерге жатқыздыңыз? Ол Миллат апайға көмектесіп жүр емес пе?
2. Неге апасын жағымды кейіпкерге жатқыздыңыз? Ол баласын зекіп ұрсып, тіпті баласын қорғайды ғой.
3. Сіз Сұлтанды неге ұнамсыз кейіпкерге жатқыздыңыз? Ол Қожаның жазғы демалысын көңілді өткізуге көмектесті емес пе?
|
|
|
|
|
Қорытынды
10- минут
|
Бүгінгі тақырып бойынша тест тапсыру.
|
|
Үйге тапсырма
|
«Менің қиялымдағы Қожа» қандай болу керек? Эссе жазу .
|
|