Сабақ тақырыбы Базарға барамын Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата20.10.2022
өлшемі448 Kb.
#154186
түріСабақ
Байланысты:
ашық апталық


Пән: Қазақ тілі Т2
Күні: 29.09.2022ж
Сынып: 8Ә

Бөлім: II. Сауда жасай білесің бе?
Педагогтің аты-жөні: Халилова Раийсам Адылжановна
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Базарға барамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

8.1.4.1. орта көлемді прозалық,драммалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау,тақырыбы мен идеясын талдау
8.5.1.1.бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану

Сабақ мақсаттары

орта көлемді прозалық,драммалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдап,тақырыбы мен идеясын талдайды
Бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады.

Тілдік мақсаттар

Қанша? Қаншадан?

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7 минут



Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады.
«Шеңбер» әдісі арқылы екі топқа бөлу.
І топ Сатушы
ІІ топ Сатып алушы
Үй тапсырмасын сұрау.
«Стоп кадр» әдісімен өлең жолдарын жаттату.

слайд
Суреттер


https://wheelofnames.com/ru/9p3-vb4

«Стоп кадр»



Сабақтың ортасы
30 минут



Жаңа сабақ
«Базарға барамын»
Сөздікпен жұмыс
Жаңа сөздер: таразы, азын-аулақ, жарамдылық, анда-санда, ұрла, тәуекел

  1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.


Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады.
Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.



Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


Оқулық
43 бет

сөздік
слайд




1-тапсырма.
Мәтіналды жұмыс.
Айтылым.
Берілген тақырыптар бойынша диалог құрыңдар.
Сатушы мен сатып алушы
Екі сатып алушы
Екі сатушы



Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Диалог құрады.

Дескриптор:
-Диалог құрады;
-берілген тақырыптардың бірін таңдайды;



Оқулық
43 бет
Оқулық
43 бет

2-тапсырма. Оқылым. Жазылым. Айтылым.
Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндір.

Ақша бақыт әкелмесе де, қаржылай бостандық әкеледі.


Ақша – қолдың кірі.


Ақша ашпайтын құлып жоқ.


Ақшада көз жоқ


Екі топқа екі мақал мәтелден беремін.




Оқушылар оқылым, жазылым, айтылым тапсырмаларын орындайды. Берілген мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіреді.


Екі топқа екі мақал мәтелден беремін.




Ақша арқылы бағалау
500т- 3
1000т-4
2000т - 5

3-тапсырма. Оқылым. Айтылым.
«Рөлдік ойын»
Мәтінді рөлге бөліп оқы. Мәтіндегі сандардың орнына бөлшектік сан есімдерді қойып айт.

«Базарда» мәтіні




Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды.

Дескриптор:
-мәтінді рөлге бөліп оқиды;
-мәтіндегі сандардың орнына бөлшектік сан есімдерді қойып айтады;

Оқулық
43 бет



Сергіту сәті.


4-тапсырма. Жазылым.
Берілген сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналдыр.

Әлішер жеміс-жидек алу үшін базарға барды. Әркімнің өз іздеген нәрсесі бар. Сәулесі бар жігіттер бір ойланар.


Мен саудаласа алмаймын. Абай қазақ өнеріне, мәдениетіне жаңа бағыт әкелді.

Сергіту сәтін орындайды

Оқушылар жазылым тапсырмасын орындайды. Сөйлемдерді сұраулы сөйлемге айналдырады.










«Бас бармақ» әдісі
арқылы бағалау


Бағалау формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.



Оқулық
44 бет





Сабақтың соңы
3 минут

Рефлексия

Кері байланыс «Білім гүлі» әдісі
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Білім гүлі» әдісі арқылы көрсетеді.






Үй тапсырмасы: 5 тапсырма 44 бет
Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет