Сабақ тақырыбы Бәйтерек-өмір ағашы



Дата08.07.2017
өлшемі50,12 Kb.
#20860
түріСабақ
Сабақ жоспары





Мектеп: №42 орта мектебі

Күні: 16..03.2017

Мұғалімнің аты-жөні :Абдижалелова А.Т.

Сынып: 1Ә

Пән: дүниетану




Қатысқандар:25

Қатыспағандарсаны: 0






Сабақ тақырыбы

Бәйтерек-өмір ағашы




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.5.3 Қазақстан астанасы туралы шығармашылық жұмыстарды таныстыру

1.3.1.2 көне заманның танымал тарихи ескерткіштері/жәдігерлері туралы әңгімелеу



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: туған елді айтады,тәуелсіздік туралы әңгімелейді,рәміздерді біледі

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: аңыздың мазмұнын айтуды үйренеді ,

Кейбір оқушылар орындай алады : бәйтерек монументін сипаттауға дағдыланады,өз пікірін айтады ,өз идеясын ұсынады




Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері алтын жұмыртқа, биік бәйтерек, әдемі монумент,асқақ арман,көрікті жерлер,жас Астана,

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Талқылауға арналған сұрақтар: Неліктен бәйтерек биік деп ойлайсың?




Не себепті аңызға айналған.. деп ойлайсыз?

Аялы алақан композициясына қандай тілек айтар едің?

Ақтөбеге қандай монумент ойлап салар едің?

Алдыңғы меңгерілген білім


Алтын адам

Сабақ барысы



Сабақтың басы

(Ұ)Сабақты, тақпақты қимылмен айтудан айтудан бастау.

Шаттық шеңбері

Бір-бірімізге жымиып қарап алақандарымызды беттестіріп сәттілік тілейміз

«Бәйтерекке саяхат» филмінен бастау

Тәуелсіздік туралы сұрақтар

Пазл әдісі



Ресурстар

Сабақтың ортасы

Бәйтеректің ұшар басында Самұрық құс ұя салып, қасиетті алтын жұмыртқа салады екен. Егер кенеттен әлемді түнек басса, құс жұмыртқаны тағы да салып, қайтадан әлемді тіршілік жайлайды. Ағаштың етегінен әртүрлі өзендер бастау алған екен.
Астана – Бәйтерек монументі. «Бәйтерек»монументі орналасуы мен құрылысы жағынан ертедегі көшпенділердің өмір туралы түсінігін

білдіреді. Олардың әңгімесі бойынша өткен мен бүгіннің арасында өзен ағып жатады екен. Ал өзен жағасында зәулім биік Бәйтерек ағашы өсіп тұрады. Оның тамыры жерді ұстап тұрса, ұшар басы көкті тірейді екен.


Монумент Қазақстанның елордасы Астанада тұрғызылған. Ол Мемлекет басшысы Н.Ә.Назарбаевтың бастамасы бойынша салынды.

. Монумент жобасының авторы – әйгілі ағылшын сәулеткері Норман Фостер. Ғимараттың биіктігі 97 метрді құрайды. Бұл сан елорданы Алматыдан Астанаға ауыстырған уақытты (1997 жыл) білдіреді. Алтын түстес шардың диаметрі 22 метр. Төменгі деңгейі төрт жарым метрге дейін тереңге бойлаған


1-топ Бәйтерек пазлдан құрастырады

2-топ таяқшалардан бәйтерек құрастыру

3-топ дәндерден т. б. заттардан құрастыру

4-топ фигуралардан құрастыру


Аңыз. Оқушылар мәтінді оқып шыққаннан кейін аңыз туралы айтып берулерін сұраңыз. Оқушылар Астанадағы монумент неліктен Бәйтерек деп аталатыны туралы өз бетімен болжам жасай алуы тиіс.

Салыстыр. Оқушылардан фольклорлық өмірағашы мен Астанадағы монумент суреттерін салыстыруды ұсыныңыз. Олар жұпта әр суретке 1-2 сұрақ дайындап, бір-біріне сұрақтар қояды.

Зертте. Оқушыларға «Бәйтерекке саяхат» фильмін көрсетіңіз. Фильмді көріп жатқан уақытта оқушылардың назарын Бәйтеректің әр бөлігіне аудартыңыз. Мұнардың үш бөлігі аңызға сай үш дүниені – жер үсті, жер асты, аспан әлемін білдіретінін түсіндіріңіз. Әр әлемде кімдер мекен еткені туралы әңгіме өткізіңіз. Оқушылар монументтің әр бөлігінде не орналасқанын өз бетімен жазады


Бәйтерек


монументі

Сабақтыңсоңы

«Еркін микрофон»

-Бүгін не үнады?

-Қандай әсер алдым?

-Не білдім?




Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?




Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет