Пән: Қазақ тілі Т2 Сынып: 2 «В» 5-бөлім «Тәні саудың жаны сау» Күні: 16.01.19.
|
Сабақ тақырыбы
|
Дене мүшелері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау.
2.1.5.1 тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну, сұрақтар қою және сипаттау
2.2.3.1 тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды.
Көбі: белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді.
Кейбірі:тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінінеді және сипаттайды.
|
Бағалау критерийлері
|
Қазақ тілінде дене мүшелері туралы ақпарат береді, сөздерді қазақ тіліне аударады, диалог құрайды.
|
Жаңа сөздер
|
Көз, мұрын, құлақ, ауыз, тіс.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Бір-бірін тыңдауға, сыйлауға және әдептілікке үйрету.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Басы
5 мин
|
Психологиялық ахуал "Жылы лебіз" тренингі
"Қане, балалар, сабақты бастамас бұрын бір-бірімізге тілек айтайық.
|
Оқушылар « Жылы лебіз» тренингі негізінде сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.
|
Өткен сабақты тексеру
|
Үй тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды
|
Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан дене мүшелеріне қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді. Ой шақыру сұрақтарын қояды:-Балалар, дене мүшелері жайлы не білесіңдер? Дене мүшелерін атап беріңіздерші.
1 Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтындырады.
Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатады, сөздердің мағынасын түсіндіреді.
Дене мүшелері сөзіне кластер құрастыру.
Дұрыс көрсет.
Мынау не? Дене мүшелерін көрсетемін.
Мынау не? деп сұрақтар қоямын.
2.Оқулықтағы тапсырмамен жұмыс. Жазылым.
* 1 тапсырманы орындатады.
3.Айтылым. 2 тапсырманы орындатамын. «Кім тапқыр» ойыны
4.Сергіту сәті. Фонетикалық ойын
Жуан, жіңішке буынды сөздер оқимын.Оқушылар жуан буынды сөздер айтылса оң қолын, жіңішке буынды сөз айтылса сол қолын көтеру керек.
5.Мәнерлеп оқу. «Кел, жаттығайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. Оқушыларға өлеңді жаттатамын, мәнерлеп оқуға машықтандырамын.
6. 4-тапсырманы орындатамын. Жұптық жұмыс
7. 5-тапсырманы орындатамын
Формативті бағалау. Баспалдақтың суреті салынған парақ таратылады.
|
Слайдтарды көреді, сипаттайды, дене мүшелерін атайды.
Оқушылар жауап береді.
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.
Айтылым. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді.
Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды.
Жазылым. Суреттерге қарайды сөйлемдерді толықтырып жазады.
Айтылым.ойынның шартымен ойнайды.
Орындарынан тұрып, сергіту жаттығуын жасайды, тақпақты бірге қайталайды.
Сөздерді мұқият тыңдап, қолдарын көтереді.
Тыңдалым. Айтылым.тыңдайды, мәнерлеп оқуға машықтанады, жаттайды.
Айтылым. Диалог құрайды.
Айтылым. Суреттерді сәйкестендіреді
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
|
Сабақта не ұнады?
Қандай сұрақтарың бар?
Не ұнамады?
|
Стикерге жазып, оқиды, плакатқа жабыстырады
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Оқушыларға бірдей тапсырмалар беріледі, алайда түрлі деңгейдегі жауаптар мен нәтиже күтіледі.
|
Жұптар бір-бірін бағалайды.
|
Құндылықтармен байланыс
«Мәңгілік ел» Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы.
|
-Қарым-қатынас формалары бойынша саралау мәтін бойынша сұрақ құраған кезде оқушылар топтық жұмыс жасауда бір – бірінен көмек алуға, өз ойы мен идеясын айта отырып өз үлесін қосу арқылы жүргізілді.
-Ресурс немесе мәтін бойынша саралау бәріне ортақ бір тақырыпқа презентация құруда күрделілік деңгейі әртүрлі ресурстарға сүйене отырып, оқушылардан өз жауаптарын дәлелдей алуда жүргізілді.
|
Бағалау критерийлері:
Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтайды
Жинақтаған мәліметтерді дене мүшелері туралы постер түрінде ұсынады.
|
Әдебиет, математика
АКТ-мен байланыс – интерактивті тақта.
«Мәңгілік ел» идеясының тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы – үш тілді меңгеру – заман талабы екендігі.
|