Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
7.2А Функция. Функция графигі
|
Мектеп: «Жалын» ЖШС
|
Күні: 30/11/2022
|
Мұғалімнің аты-жөні: Құлымбетова Ұ
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.4.2.4
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу
|
Сабақ мақсаттары
|
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу
|
Бағалау критерийі
|
-екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу алгоритмін біледі;
-екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешеді;
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: айнымалылар,сызықтық теңдеу,теңдеулер жүйесі, функцияның графигі,түзулердің жазықтықта орналасуы, мәндес теңдеу, аксиома,сызықтық функция ұғымдарын тұжырымдайды.
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шешудің қандай әдістерін білесіздер?
|
Құндылықтарға баулу
|
жалпыға бірдей еңбек қоғамы
|
Пәнаралық байланыстар
|
Физика7сынып (бірқалыпты түзу сызықты қозғалыс), информатикада графиктерді салу.
|
Алдыңғы білім
|
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шешудің әдістері.Сызықтық функция. Жазықтықта түзулердің өзара орналасуы.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
/5 мин/
Сабақтың ортасы
15 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды топқа бөлемін (А,В, С, D төрт топқа бөлемін, А1,В1,С1,D1 жақсы оқитын оқушыларға таңдалып, қалған оқушыларға А2,В2,... таңдау арқылы)
Үй тапсырмаларын орындалуын бақылау. Геогебра бағдарламасы арқылы д ұрыс жауаптармен өзін-өзі тексеруді жүргізу.
Қиындық туғызған тапсырмаларды талдау.
Білімді жаңғырту. 6 сыныптан екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесі,оны шешудің тәсілдерін еске түсіру.
-екі айнымалысы бар сызықтық түрдегі теңдеудің жалпы түрі қандай?
- мұндағы а,в,с және х, у –тер қалай аталады?
екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шешудің қандай әдістерін білесіздер?
|