7.3В Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: № 206 «Жиделіарық» орта мектебі
|
Күні: 13.02.2019
|
Мұғалімнің аты-жөні: Н.Тулегенова
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулаларына есептер шығару
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар:
Қысқаша көбейту формулаларын біледі;
Есептер шығаруда дұрыс қолдана алады;
|
Бағалау
критерийлері
|
- Қысқаша көбейту формулаларын пайдаланып, есептер шығарады;
- Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады;
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;
ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;
қысқаша көбейту формулаларына байланысты тапсырмалар орындалуын сәйкес терминология қолдану арқылы түсіндіреді.
Лексика және терминология
қысқаша көбейту формулары;
екі өрнектің кубтарының қосындысы
екі өрнектің кубтарының айырмасы
екі еселенген көбейтінді;
үш еселенген көбейтінді;
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Ортақ тарих, мәдениет және тіл
|
Пәнаралық байланыс
|
Геометрия Аудан ұғымы 8 сынып;
|
АКТ қолдану
дағдылар
|
Интербелсенді тақтаны қолданудағдыларын дамыту
|
Бастапқы білім
|
Бірмүшелер және көпмүшелермен амалдар орындай алу.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 мин
5 мин
|
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесіп,түгендеп, зейінін жинақтап, сабаққа ынтасын аудару.
Топқа бөлу қоржыннан асық алу арқылы іске асады.
«Ұлттық код, ұлттық мәдениет сақталмаса ешқандай жаңғыру болмайды» деп Елбасымыз айтқандай ұлттық ойынды насихаттау мақсатында;
2.«Ой қозғау»
- Екі өрнектің квадраттарының айырымы?
- Екі өрнектің айырымының квадраты?
- Екі өрнектің кубтарының қосындысы?
Екі өрнектің қосындысының кубы?
Мақсаты: Өткен материалды қайталау
Сипаттамасы: жаппай сұрақ қою
Оқытушы: сұрақтар қою
Оқушы: сұрақтарға жауап беру
Бағалау: мақтау
|
Презентация
Слайд №1
|
7 мин
7 мин
10 мин
2 мин
|
І топ (а+2)(а2-2а+4) (8-z3)(64+8z3+z6)
ІІ топ (4-n2)(16+4n2+n4) (3+m)(9-3m+m2)
ІІІ топ (a+6)(a2-6a+36) (7-y)(49+7y+y2)
ІҮ топ (5+y2)(25-5y2+y4) (k-9)(k2+9k+81)
Осы есептерді шешіп, ілінген жауаптардың қайсысына сәйкес келетінін тапсақ сол жауаптың артында суреттер табамыз. Елбасымыздың «Ұлы даланың жеті қыры» атты мақаласына орай. Патриоттық сезімді ояту.
Смайликтермен бағалау
«Ойлан жұптас, бөліс»
Оқулықпен жұмыс
34.10 1 және 2 топ тақ санды есептерін
3 және 4 топ жұп санды есептерін
Бағалау критерийі
ҚКФ қолданады 1 балл
Көпмүшеге жіктейді 1 балл
Білімланд кз сайтынан видео
Дәлелдеңіз:
973+933 өрнегі 19-ға бөлінеді;
3963 – 1143 өрнегі 141- ге бөлінеді.
Дескриптор Білім алушы
сәйкес формулаларды қолданады;
бөлінгіштікті дәлелдейді.
Екі топ қарама-қарсы топпен жұмыс ауыстырып бірін бірі бағалайды.
Сергіту сәті: Графиктер биі
|
http://bilimland.kz/ru/home#lesson=10023
|
3 мин
|
Жеке жұмыс
Тапсырманы орындап болғасын, жауаптарын салыстырады.
Бос орындарды толтырыңыз.
1) ;
2) ;
3) .
|
Қосымша 2
Слайд №8,9
|
Рефлексия
2 мин
|
Борт журналы
|
Презентация
Слайд
|
Үй жұмысы
1 мин
|
Үйге тапсырма 34.8
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілетіжоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.
.
|
Дифференциалдау- тапсырмаларды таңдау кезінде және арнайы оқушылардан нәтиже күту және олардың қабілеттеріне сәйкес жеке көмек көрсету( Гарднер бойынша интелект теориясы)
Дифференциацияны сабақтың бекіту кезеңінде қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беру арқылыөткізуге болады
|
Оқушыларды үй жұмысын тексеру барысында өзара бағалауды және өзін өзі бағалауды, сабақ барысында ерекше қабілет көрсеткендерге мадақтауды, мотивациялау мақсатында жеке дара жетістіктерімен ынталарын ескеріп ауызша бағалауды қолданамын.
|
Оқу процесінің барлық күйзеліс түзуші факторларын алып тастау мақсатында әр оқушы өзін еркін ұстауына, көңіл күйінің көтеріңкі болуларына жағдай туындатамын. Ол қызықты математикалық сұрақтардан, мадақтаудан тұрады.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Оқу мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы ОМ-на жетті. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді және сабақтың уақыт кезеңдері сақталды
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|