Сабақ тақырыбы: Фигураларды қиюға берілген есептер. Фигураларды құрастыруға берілген есептер Күні



Дата05.09.2020
өлшемі23,11 Kb.
#77419
түріСабақ
Байланысты:
план


. "Тексерілді":

Мектеп: "№ "148 қазақ орта мектебі" КММ

Мұғалімі: Мылтықбай Асылзат




ҰМЖ:

5.4В Диаграмма

Сыныбы:5А

Сабақ тақырыбы:

Фигураларды қиюға берілген есептер. Фигураларды құрастыруға берілген есептер





Күні:13.04.19ж

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

5.3.2.1

фигураларды қию және құрастыру арқылы есептер шығару;





Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: кесте немесе диаграмма түрінде берілген ақпаратты бір – бірінен ажырата алады

Оқушылардың басым бөлігі: берілген есептерді шеше алады,фигуралардф құрастыра алады

Кейбір оқушылар:Күрделі есептерді шығарады





Бағалау критерийлері:

  • - Кесте немесе диаграмма түрінде берілген статистикалық ақпараттарды анықтайды;

  • -Кесте немесе диаграмма түрінде берілген стаистикалық ақпараттарды ажырата алады және есептерді шығарады

  • Пікірлерін айтады







Тілдік мақсаттар:

Негізгі сөздер мен терминдер:

Қазақша

Русский

English

Статистика

Статистика

Statistics

Диаграмма

Диаграмма

Diagram

Кесте

Таблица

Table

Өзгеріс ауқымы

Радиус действия

Range

Кесте құру,диаграмма түрінде берілу.т.б сөз тіркестері пайдаланылады

Талқылауға арналған сұрақтар:

Санды мәліметтер қандай мақсатпен реттеледі?




Ойлау деңгейі:

Қолдану,талдау




Құндылықтарды дамыту:

Әділдікке, жинақылыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту




Пәнаралық байланыстар:

жаратылыстану, тұрмыста қолдана алу




Алдыңғы оқу:

Бастауыш сынып математика курсы,нүктені координата бойына белгілеу және пайыз тақырыбы

Жоспары:


Жоспарланған уақыты:

Жоспарланған жаттығулар




Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасу. Психологиялық ахуал туғызу.

Топқа бөлініп,сабақ мақсатын жариялау

Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»

Қазбек алдыңғы күні 17 жаста еді. Ол келесі жылы 20-ға толады. Оның туған күні қашан?

Тест жұмысын орындайды

Дескрипторы:

Есептерді талдайды;

Қатесін тауып,теңдікті дәлелдейді





















Ортасы:

ТАПСЫРМА:

Дискрипторы:

Есептерді талдайды;

Қатесін тауып,теңдікті дәлелдейді



1317. Өрнектердi ондағы көрсетiлген амалдар реттiлiгi орындалатындай етіп, жақшалар қойып жазыңдар. Өрнектiң мәнiн

табыңдар:

1) 716 + 952 – 574 : 27; 2) 625 – 596 · 901 – 867;

3) 2 215 : 128 + 315 · 86; 4) 522 + 723 : 932 – 517 · 57.

Шешуі:

Кері байланыс жүргізіледі


Тапсырма «Жұптық жұмыс»

Дискрипторы :

Шешімдерін дәлелдейді

Пікірлерін айтады



1318. 0, 3, 5, 7 және 9 цифрларының барлығымен жазылатын:

1) ең үлкен бес таңбалы санды;

2) ең кіші бес таңбалы санды жазыңдар.

Шешуі:


Кері байланыс жүргізіледі

1320. Белгісіз цифрлары жұлдызшалармен ауыстырылған сандарды

салыстырыңдар:

1) 5** және 8*; 3) **3 және ***2; 5) 42*7 және 39*8;

2) 63* және 93*; 4) 25** және 16***; 6) ***3 және **7.

Шешуі:


оқулық



Аяқталуы ( 5мин)




Сабақты бекіту

Рефлексия

«Басбармақ» әдісі

Үйге тапсырма: №1319





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




.

.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет