Мектеп: "№ "148 қазақ орта мектебі" КММ
|
Мұғалімі: Мылтықбай Асылзат
|
|
ҰМЖ:
|
5.4В Диаграмма
|
Сыныбы:5А
|
Сабақ тақырыбы:
|
Фигураларды қиюға берілген есептер. Фигураларды құрастыруға берілген есептер
|
|
Күні:13.04.19ж
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
5.3.2.1
фигураларды қию және құрастыру арқылы есептер шығару;
|
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: кесте немесе диаграмма түрінде берілген ақпаратты бір – бірінен ажырата алады
Оқушылардың басым бөлігі: берілген есептерді шеше алады,фигуралардф құрастыра алады
Кейбір оқушылар:Күрделі есептерді шығарады
|
|
Бағалау критерийлері:
|
- Кесте немесе диаграмма түрінде берілген статистикалық ақпараттарды анықтайды;
-Кесте немесе диаграмма түрінде берілген стаистикалық ақпараттарды ажырата алады және есептерді шығарады
Пікірлерін айтады
|
|
Тілдік мақсаттар:
|
Негізгі сөздер мен терминдер:
Қазақша
|
Русский
|
English
|
Статистика
|
Статистика
|
Statistics
|
Диаграмма
|
Диаграмма
|
Diagram
|
Кесте
|
Таблица
|
Table
|
Өзгеріс ауқымы
|
Радиус действия
|
Range
|
Кесте құру,диаграмма түрінде берілу.т.б сөз тіркестері пайдаланылады
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
Санды мәліметтер қандай мақсатпен реттеледі?
|
Ойлау деңгейі:
|
Қолдану,талдау
|
|
Құндылықтарды дамыту:
|
Әділдікке, жинақылыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту
|
|
Пәнаралық байланыстар:
|
жаратылыстану, тұрмыста қолдана алу
|
|
Алдыңғы оқу:
|
Бастауыш сынып математика курсы,нүктені координата бойына белгілеу және пайыз тақырыбы
|
Жоспары:
|
Жоспарланған уақыты:
|
Жоспарланған жаттығулар
|
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Психологиялық ахуал туғызу.
Топқа бөлініп,сабақ мақсатын жариялау
Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»
Қазбек алдыңғы күні 17 жаста еді. Ол келесі жылы 20-ға толады. Оның туған күні қашан?
Тест жұмысын орындайды
Дескрипторы:
Есептерді талдайды;
Қатесін тауып,теңдікті дәлелдейді
|
Ортасы:
|
ТАПСЫРМА:
Дискрипторы:
Есептерді талдайды;
Қатесін тауып,теңдікті дәлелдейді
1317. Өрнектердi ондағы көрсетiлген амалдар реттiлiгi орындалатындай етіп, жақшалар қойып жазыңдар. Өрнектiң мәнiн
табыңдар:
1) 716 + 952 – 574 : 27; 2) 625 – 596 · 901 – 867;
3) 2 215 : 128 + 315 · 86; 4) 522 + 723 : 932 – 517 · 57.
Шешуі:
Кері байланыс жүргізіледі
Тапсырма «Жұптық жұмыс»
Дискрипторы :
Шешімдерін дәлелдейді
Пікірлерін айтады
1318. 0, 3, 5, 7 және 9 цифрларының барлығымен жазылатын:
1) ең үлкен бес таңбалы санды;
2) ең кіші бес таңбалы санды жазыңдар.
Шешуі:
Кері байланыс жүргізіледі
1320. Белгісіз цифрлары жұлдызшалармен ауыстырылған сандарды
салыстырыңдар:
1) 5** және 8*; 3) **3 және ***2; 5) 42*7 және 39*8;
2) 63* және 93*; 4) 25** және 16***; 6) ***3 және **7.
Шешуі:
|
оқулық
|
Аяқталуы ( 5мин)
|
Сабақты бекіту
Рефлексия
«Басбармақ» әдісі
Үйге тапсырма: №1319
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.
|
Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау
|
Нұсқаулықпен жүргізіледі.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|