Сабақ тақырыбы Фигураларды салу. Сабақ мақсаты



бет1/2
Дата13.08.2017
өлшемі413,96 Kb.
#23521
түріСабақ
  1   2

Сабақ: 22

Мектеп: Ғ. Мұратбаев атындағы №17 ом

Күні:10.01.16

Мұғалім: Сеиткулова З. Б.

Сынып: 7а

Қатысушылар саны

қатыспағандар

Сабақ тақырыбы

Фигураларды салу.

Сабақ мақсаты

Білімділік:Оқушыларды Inkscape редакторының құралдарын қолданып векторлық кескіндерді салуды үйрету;

Дамытушылық: Оқушылардың векторлық редакторының интерфейсін пайдалана білу қабілетін дамыту;

Тәрбиелік: Оқушылардың өзін-өзі реттеу әрекеттерін жүйелеу.

Сабақтың типі:

аралас

Өткен сабақ

§21. Inkscape векторлық графикасының редакторы

Жоспар

Уақыт

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс мазмұны, жаттығулар

Ресурстар

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу;

  2. Оқушыларды топқа бөлу: әріптер арқылы (векторлық кескін, растрлық кескін):

Растр тобы: А, Г, М, И, К, Н, П, Т

Вектор тобы: Б, В, Д, З, Р, Л, Ж



Әріптер бейнеленген кеспе қағаздар.

5 минут

Үй тапсырмасын тексеру

Тест (қосымша 1)

Интерактивті тақта;
Слайдтар жиынтығы.

5 минут

Білімді өзектендіру.

Жаңа материалды қабылдауға дайындық.



Оқыту үшін бағалау.


Балалар, бүгiн бiз өте қызықты Inkscape векторлық графикасының редакторы программасын қолданып сурет саламыз.

Тапсырмалар:118 бет. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. А, В, С деңгейі.

Inkscape векторлық графикасының редакторының терезесінің элементтерін көрсету. Практикалық тапсырма:



  • Құралдар параметрлері панелі

  • Құралдар панелі

  • Сызғыш

  • Айналдыру жолағы

  • Тор

  • Кенеп

  • Бұйрықтар панелі

  • Жабысу параметрлерінің панелі

  • Түстер үлгілері

  • Қалып күй жолы

Интерактивті тақта.
Inkscape векторлық графикасының редакторы.
Орыс тілімен байланыс. Сөздік жұмыс.


8 минут

Жаңа тақырыптың мазмұнын ашу, меңгерту.

Білу, түсіну кезеңі.
Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс. Фигураларды салу жолдарын анықтау. §22-оқу. Фигураларды салу жолын түсіну үшін компьютерде құралдарды қолданып көру. Мұғалім сұрақтарына жауап беру.

  1. Inkscape графиктік редакторында фигура салу үшін не істеу керек?

  2. Жауапты талдау (флипчартпен жұмыс). Қосымша 2.

  3. Қай іс әрекеттердің орнын ауыстырса болады?

  4. Түйіндер не үшін қажет.




Inkscape векторлық графикасының редакторы
интербелсенді тақта
Оқулық. §22.


15-18

Жаңа тақырыпты бекіту.


Қолдану, талдау кезеңі.

  1. Оқушылар компьютердегі тәжірибелік жұмысты орындайды: 118 бет:

  2. Оқушылардың жұмыс нәтижелерін талдау.

Компьютер
Inkscape графиктік редакторы.

5

Сабақты қорытындылау.


Оқуды бағалау.

Жинақтау, бағалау кезеңі

  1. Өзін-өзі реттеу және бағалау парағын толтырады.

  2. Сұраққа жауап: Фигураларды салуда нені көбірек қолдандың «құралдар параметрлері» панелін бе әлде сызықтардағы түйіндерді ме?




Компьютер
Inkscape графиктік редакторында орындаған оқушылардың жұмысы.
Бағалау парағы.

1 минут

Үй жұмысы.

  • §22-оқу. Фигураларды салу алгоритмі жеке-жеке әр фигураға. Түйін.

Оқулық.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылар жетістіктерін/білімдерін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ құндылықтармен байланыс

(тәрбиелеу элементі)

Деңгейлік тапсырмаларды бірінші болып бітірген оқушылар фигураларды салуда қиындыққа тап келген оқушыларға көмектеседі. Көмектесу барысында үлгерімі жақсы оқушылар өздеріне кездеспеген қателіктерді түзетуге мәжбур болып, редактормен жұмыс жасау машығын жетілдіреді. Өз кезегінде үлгерімі төмен оқушылар сыныптастар тарапынан қажетті қолдауға ие болады.

Бағалау критерийлері:
Үй тапсырмасы – 5 ұпай

Inkscape векторлық графикасының редакторының терезесінің элементтерін көрсету -5 ұпай


А деңгейін орындағандар-3 ұпай
А, В деңгейін орындағандар – 5 ұпай
А, В, С деңгейін орындағандар – 10 ұпай

5 бағасы: 18-20 ұпай

4 бағасы: 10-17 ұпай

3 бағасы: 3-9 ұпай




Математика: фигуралардың параметрлері.

Қауіпсіздік ережелері:

Жұмысты бастағанда, жұмыс кезінде, жұмысты аяқтағанда.


Рефлексия

Оқыту/сабақ мақсаттары/қол жеткізімді болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Оқыту атмосферасы қалай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру мүмкін болды ма?
Уақыт кестесіне бағындым ба?







Қорытынды бағалау

Барынша сәтті өткен екі мәселені атаңыз (сабақ беру мен оқыту)

1:

2:

Сабақты жақсартуға көмектесетін екі мәселені атаңыз (сабақ беру мен оқыту)

1:

2:

Сынып туралы және жекелеген оқушылар туралы жаңа не білдім, келесі сабақты жоспарлауымда мұны қалай қолданамын?

ТАРАЗ ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ БІЛІМ БӨЛІМІ


Ғ. Мұратбаев атындағы №17 орта мектебі

Сабақтың тақырыбы: Фигураларды салу.

Пәні: информатика

Пән мұғалімі: Сеиткулова З. Б.

Сыныбы: 7а

Тараз қаласы



2015-2016 оқу жылы
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.

А деңгейі

  1. Inkscape редакторын қосындар.

  2. Масштабын өзгертіңдер: Түр→Масштаб→Бет.

  3. Көлемді тіктөртбұрышты салыңдар. Түйіндерін тасымалдап, олардың қызметін анықтаңдар.

  4. Спиральға қанша максималды орам санын беруге болады?

  5. Спиральдың ішкі радиусын 0,999 деп қойса не болады?

  6. Спираль құралын қолданып, суреттегідей кескін жасаңдар.



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет