Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
9.1В Компьютерді таңдау
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 9
|
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Компьютердің конфигурациясы
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
9.1.1.1 компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау
|
Сабақ мақсаты
|
«АЛҚ», «БҚ», «Тактілік жиілік», «Регистрлар», «Разрядтылық» терминдерін білу және оларды түсіну
Процессордың қызметін және сипаттамасын қарапайым деңгейде түсіндіру
|
Бағалау критерийлері
|
- процессордың қызметін біледі;
- процессордың құрамына кіретін құрылғыларды біледі;
- процессордың сипаттамаларын біледі.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
«Тактілік жиілік», «Разрядтылық» терминдерін пайдаланады
есепті шығару және түсіндіруде терминдерді дұрыс пайдаланады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Физика
|
Бастапқы білім
|
компьютердің негізгі құрылғылары және олардың өзара әрекеті, компьютердің жады түрлері және олардың қызметі
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақ кезеңдері:
|
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер
|
Оқу ресурстары
|
3-мин
|
Мұғалім оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырады
Оқушылар мұғаліммен бірге сабақта қолданылатын кілт сөздер туралы оқушылардың не білетінін сұрайды
Мұғалім «АЛҚ», «БҚ», «Тактілік жиілік», «Регистрлар», «Разрядтылық» терминдерін талқылайды.
|
Презентация
|
3 -мин
|
Оқу мақсатын ашу
Адам мен компьютер арасындағы жалпы белгілерімен
айырмашылықтарын Венн диаграммасы арқылы толтырыңыз
|
Презентация
|
14-мин
|
3.Мұғалім процессор ұғымын түсіндіреді.
Мұғалім тақырыпты түсіндіру барысында туындаған сұрақтарға жауап береді
Мұғалім процессордың негізгі сипаттамасын айтып түсіндіреді.
Сынып мұғаліммен бірге процессордың тактілік жиілігін есептейтін мысалдарды талқылайды
|
|
20 мин
|
Топтық жұмыс
1- топ Дербес компьютердің негізгі конфигурациялары
2- топ Жүйелік блоктың құрылымы
3 - топ Компьютердің магистральді-модульді құрылымы
4 – топ Компьютер жадының құрылымы
|
Презентация
Таратпа материал
|
5- мин
|
Рефлексия.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.
Процессор дегеніміз не?
Регисторлар не үшін қажет?
Процессордың негізгі 2 сипаттамасын атаңыз.
|
Презентация
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз?
|
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды.
|
Сабақ барысында ауызша және жазбаша қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды жұпта және сыныппен талқылайды
|
Жұппен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау
|
Достарыңызбен бөлісу: |