Тік бұрыш, доғал бұрыш, сүйір бұрыш бар екенін түсіндіремін.
Дескриптор:
Оқушылар шаршы және тіктөртбұрыштың қасиеттерімен танысады.
Оларлы сызғышты пайдалану арқылы сызады.
Тіктөртбұрыштың барлық қабырғалары тік екенін біледі.
Шаршының барлық қабырғалары тең екенін біледі.
Қ. «Шапалақ»әдісі
3мысал. Сырым тіктөртбұрышты жиектеме дайындады. Інісі оның пішінін өзгертті. Қандай қорытынды жасауға болады?
Дескриптор:
Сырым тіктөртбұрышты жиектеме жасады.
Інісі оны қисайтып тастағасын оның бұрыштары тік болмай қалғанын білді.
Жеке жұмыс. 5мысал. Әр әріпке қай фигура сәйкес келетінін анықтау.
А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, И.
Аяқталуы
Сабақты бекіту.
Рефлексия:
-Бүгін сабақта не істедік?
-Қандай тапсырма қиын болды?
-Не жеңіл болды?
Өзін бағалау:Бағдаршам арқылы өздеріңді бағалау.
Бағалау кезінде сабақтың басында қойылған критерийлерге қайта оралу. Критерийлерді оқып, стикерді бағдаршамның көздеріне жапсыру арқылы оқушылар өздерін бағалайды.
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Оқушылар,бір-біріне сабақ барысында, шамасы келгенінше көмек беруге қалыптастырып отырамын. Қабілеті жоғары оқушыға қосымша ҚБ-дан тапсырма беру
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Оқушылардың жауаптарын, іс-әрекеттеріне бақылау жүргізіп, түртіп алу арқылы бағалау.
уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Оқушылар шаршы мен тіктөртбұрыш туралы мағлұмат алды. Оларды дәптерге сызып үйренді. Бұрыштардың күнделікті өмірде қажеттігін түсінді. Сабақ өз мәресіне жетті. Сабақ жоспарына түзету енгізбедім.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Тақырыпқа байланысты көрнекіліктер.
2: Шульман әдісін қолдану.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Дәптерге сызып үйрену.
2: Айналадағы заттардан мысалдар келтіру.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды