Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3В-бөлім: Менің отбасым және достарым
|
Мектеп: Ы. Ноғайбаев атындағы №18 орта мектебі
|
Күні: 12.10.2020
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: 25
Қатыспағандар саны: 0
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Менің сүйікті жануарым
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.2.3.2 Белгілі материалдармен қарапайым көлемді пішіндер жасау (ермексаз, қағаз материалдар)
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
Жануарлардың түрлерін ажыратып, ермексазбен жұмыс жасай алады;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Жануарлармен танысып, сабақ бойынша түсінік алып, қарапайым көлемді пішіндерді жасай алады;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Тақырыпты толық түсініп, карточкаларға қарап мүсінді падалану арқылы жануарлардың түрлерін жасай алады, түстерін, пішіндерін толықтай меңгере алады.
|
Жетістік критерийлері
|
-қарапайым көлемді пішіндерді жасайды;
-өзінің жануары туралы айтып бере алады;
|
Тілдік мақсаттар
|
Талқылауға арналған сұрақтар :
• Түс ашық бола бастайды ма, әлде күңгірттенеді ме ?
• Түстер арасындағы айырмашылық қандай?
• Бұл түс қалай пайда болды?
• Қандай түстерді араластырдыңдар?
• Бұл түс неге ұқсайды?
• Сендер алған түсті сипаттап бере аласыңдар ма?
• Бұл түс сендерге несімен ұнайды?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құндылықтарды дарыту өзінің сүйікті жануарын сомдап ол жайында айтуда іске асады.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Мүсін, дүниетану, қазақ тілі
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Бұл сабақта дамымайды себебі қолданбайды
|
Бастапқы білім
|
Ермексазды қолдану біледі, жануарларды ажырата алады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Сабақ басында:
- оқушылардың зейінін шоғырландыруға;
- оқушылармен бірге видеоны қарап сабақ мақсатын, тақырыбын анықтап аламыз
- оқушылар сабақ соңында ермексаздан өздерінің сүйікті жануарларын жасайды
|
https://www.youtube.com/watch?v=hupQHxKA5Eo
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушылармен сабақ мақсаты мен тақырыбын анықтап алғаннан кейін оларға таныстырылым көрсетеміз, осы арқылы балаларға бейнелеу өнерінің тағы бір (мүсін) түрін таныстырамыз.
Балалармен бірлесіп практикалық жұмысқа қатысты критерилер құрастырамыз, мысалы; 1 ұқыптылық; 2 ұқсату; 3 өз жануары туралы бір қызықты оқиға айту;
Одан кейін балаларға ермексаздан мүсіншенің жасалу кезеңдері көрсетілген карточкалар таратылады, осы карточкаға қарап отырып әр оқушы өздерінің сүйікті жануарларын жасауға кіріседі.
Сабақ соңында оқушылар өздері құрастырған критерилер бойынша өз жұмыстарын бағалайды.
|
http://drunkguest.com/glaza-zhivotnyx-krupnym-planom/
карточкалар,
ермексаз, тақташа, стектер,
|
Сабақтың соңы
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- нені білдім, нені үйрендім?
- нені толық түсінбедім?
- немен жұмысты жалғастыру қажет?
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып оқушыларға қажетінше қолдау көрсетемін
|
Оқушылар өздерінің жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалайды
|
Денсаулық сақтау технологиялары интерактивті тақтаны 10 минуттан көп қолданбау.
Сабақта белсенді іс-әрекет қарастырылған.
Сабақ барысында Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау
|