Пән: Әдебиеттік оқу
Бөлім: Ғарышқа саяхат
Сынып: 4
|
Мектеп: «Манашы жалпы білім беретін мектеп» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Тангирбергенова Рахима
Қатысқандар саны: 21 оқушы
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Не ауыр, не жеңіл?
|
Оқу мақсаттары
|
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бӛлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру.
4.1.2.1 шығарма мазмұнын түрлі баядау тәсілдерін қолданып, шығарманы қысқаша, толық,ішінара мазмұндау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбы мен қорытынды бӛлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды.
Көптеген оқушылар: шығарманың тақырыбы мен қорытынды бӛлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды, себебін түсіндіреді.
Кейбір оқушылар: шығарманың тақырыбы мен қорытынды бӛлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды, түсіндіреді. Түрлі баяндау тәсілдерін қолданады, мазмұндайды.
|
Бағалау критерийлері
|
- Тақырып бойынша жағдаят қосып, оқиғаны баяндайды; - Мәтін мазмұнына сәйкес жоспар құрып, сәйкестендіреді; - Мәтіннен теңеу, эпитет сӛздерді табады:
|
Тірек сөздер
|
К.Э.Циолковский,
Жердегілер
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. Жеке жұмыс кезінде еңбек ету және шығармашылық құндылықтары қалыптасады.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Ғарыш әлемі туралы білімдерін еске түсіру арқылы жаратылыстану пәнімен байланыс жасалады.
|
Алдыңғы білімді
игеру
|
Шығарманың тақырыбын біледі, дереккӛздермен жұмыс жасай алады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Ширату тапсырмасы. «Миға шабуыл» әдісі
-
Ғ арыш дегеніміз не?
-
Ғарышқа ұшқан жануар туралы не білесің?
-
Ғарышқа ұшқан тұңғыш ғарышкер кім?
Сұрақтар бойынша оқушылар өз пікірін айтады.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру.
Берілген сөйлемдер бойынща өз пікірлерін айтады: Менің салмағым жоқ.
-
Су тамшылары жерге емес, жоғары қарай ұшып, тӛбеге жабысып қалады.
-
Қалпағым басымнан ұшып кете береді.
|
1-қосымша Слайд №3
Слайд №4
|