Сабақ тақырыбы Неліктен Великобританияда консерватизм жаңа консерватизм мен ауысты?



бет1/3
Дата11.01.2022
өлшемі29,04 Kb.
#110842
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Мектеп-Шомшақты жом
Мектеп-Шомшақты жом




Мектеп:Шомшақты жом

Қысқамерзімді жоспар бөлімі

 

7 бөлім

Күні: 02.02.2021ж

Мұғалімнің аты-жөні : Бейсеева Айгүл

Сынып:11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Неліктен Великобританияда консерватизм жаңа консерватизм мен ауысты?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.1.3.мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау;
9.1.2.2 әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау;
9.3.1.4 тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау;
9.3.1.1 «әл-ауқатты мемлекеттер» ұғымын 1970-1980 жылдардағы әлеуметтік саладағы өзгерістерді сипаттау үшін қолдану

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтары, әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды, «әл-ауқатты мемлекеттер» ұғымы, 1970-1980 жылдардағы әлеуметтік саладағы өзгерістер туралы Франция және басқа да индустриалды елдерде жаңа консерватизмге өту себептерін анықтайды, сипаттайды.
Оқушылардың басым бөлігі:Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Германиядағы әлеуметтік экономикалық дағдарыс, әлеуметтік қорғау жүйесін әлемнің дамыған елдерінің экономикасымен салыстырады
Кейбір оқушылар: «әл-ауқатты мемлекеттер» ұғымын, 1970-1980 жылдардағы әлеуметтік саладағы өзгерістерді зерттейді



Оқушылар:

 

«әл-ауқатты мемлекеттер» ұғымын, 1970-1980 жылдардағы әлеуметтік саладағы өзгерісін зерттейді.



Тілдік мақсаты

Негізгі сөздер мен тіркестер.
Консерватизм, голлизм, дерегламентация, әлеуметтік шиеленіс, соғыс, жетекші, дамыған елдер, қарама-қайшылық
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған сұрақтар:
-Францияның әлеуметтік экономикалық жағдайы
-Британдық неоконсерватизм және «Социализмнің шведтік үлгісі»
-Германиядағы «Әлеуметтік-нарықтық шаруашылық» белгілері
Жазылым бойынша ұсыныстар: жаңа сөздердің мағынасын дәптерге жазу, «Түртіп алу» стратегиясы

 




Түсіну, қолдану, талдау

Құндылықтарға баулу

Бүкіл ғұмыр бойы оқып үйрену

 

Жұптық, топтық және ұжымдық жұмыстарға қатысу арқылы сыйластық және ашықтық

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарлы іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы.

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Психологиялық дайындық.

Барлығымыз бүгін бір-бірімізге ақ тілектерімізді «Өз жұлдызымызға» жазып, орнымызға отырамыз.


1.Топ «Экономикасы дамыған елдер»
2.Топ «Өтпелі экономикаға тән еллер

Жоғары тауарлар өндірісінің мемлекеттерің диаграммасы.

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ


Бүгінгі сабағымыздың зерттеу сұрағы:
Францияда консерватизм жаңа консерватизммен ауысты?
Презентацияны пайдалану арқылы тақырып бойынша оқушыларға жалпы түсінік беру
Консерватизм өмірдің бірқалыптығына ұмтылу, қауіпсіздік пен қорқу өзгерістері сынды әрбір адамға тән сипаттарды білдіреді. Белгісіздік алдындағы қорқыныш жақсы таныс, уақыт ағынында тексерілген және қандай да бір түбегейлі өзгерістер болмайтын жайттарды бағалауға мәжбүрлейді. Консерватизм идеология ретінде XVIII ғасырда радикалды демократтар мен либералдардың орнына жаңа «жетілген» қоғамды құру үшін ескі тәртіпті сындыру ниетіне қарсы пайдаболды.

 

 

 

 

 

Параграф мәтіні

 

 

 

 

Параграф мәтіні

 




1 тапсырма: «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
1 топ: Консерватизм туралы оқып, жұптасып, жалпы сыныппен бөліседі
2 топ: . Қазіргі заманғы консерватизм туралы сипаттайды
3топ: Қазіргі заманғы консерваторлар прогресс пен оның салдарын талдайды
Дескриптор:
Франциядағы консерватизм туралы айтады;
Консерватизмнің басты принципін анықтайды
Қол шапалақ әдісі арқылы бағалау
Синтез
Неліктен Францияда консерватизм жаңа консерватизммен ауысты?
Екі түрлі түсініктеме күнделігі.
Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар

2 тапсырма: «Интелект карта» әдісі арқылы оқушылар жұптық жұмыс орындайды.


1.Саяси экономикалық дамудың тиімділігін айтады;


2.Әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтайды, салыстырады
3.Тұлғаның жеке ерекшеліктерін біледі.

Бағалау


Топтар бір-біріне «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы кері байланыс жасайды
ҚБ. «От шашу» әдісі бойынша бағалау.
Төменнен жоғары қарай шапалақтау.
Мәтінді түсіндірген топқа -1 шапалақ
Қажетті мәліметтерді пайдалануын біліп,сипаттаған топқа - 2 шапалақ
Қажетті мәліметтерді қалай пайдаланатынын ашып айтқан топқа -3 шапалақ





Сабақ соңы

3. тапсырма оқушылар жеке жұмыс орындайды «Тұлғаны таны»


М.Тетчер саясатында қандай жағымды сәттер болды?
Дескриптор:
1.Тұлғаны таниды
2.Тетчеризм саясатының мәнін ашады





Рефлексия

«Үш С». Оқушыларға бүгінгі өткен сабақтағы және алдағы іс-әрекетінің үш сәтін атау ұсынылады:

1   С – сабақта оқып-үйрену барысында өзіңе ұнаған сәт.

2  С – қиындық тудырған сәт.

 

3С – келесі сабақта олардың жұмысын жақсартатын іс-әр






Мектеп:Шомшақты жом

Қысқамерзімді жоспар бөлімі

 

6-бөлім. Геоэкономика негіздері

6.9 Қазақстанның арнайы экономикалық аймақтары мен технопарктері

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Бейбіт Ж.

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қосылған құны жоғары тауарлар мен қызметтер өндірісі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет