Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:
5.3.В. Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
(35 сағ)
|
Мектеп:
М.Б.Ықсанов атындағы №36 ЖОББМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Байгалиева Молдир Амангелдиевна
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
5.1.2.28
ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді орындайды;
Оқушылардың басым көпшілігі: ондық бөлшекті натурал санға көбейтуге берілген мәтінді есепті шығарады;
Кейбір оқушылар: ондық бөлшекті натурал санға көбейтуге берілген күрделілігі жоғары есептерді шешеді
|
Бағалау
критерийлері
|
ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді;
ондық бөлшекті натурал санға көбейтуге берілген мәтінді есепті шешеді;
ондық бөлшекті натурал санға көбейтуге берілген күрделілігі жоғары есептерді шешеді
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушы нөл саны, натурал сан, үлес, жай бөлшек, ондық бөлшек ұғымдарын ажыратады.
Пәнге тән лексика мен терминология: ондық бөлшек, ондық бөлшектерді салыстыру, ондық бөлшектерді қосу және азайту
Диалогтар мен сөз тіркестері:
Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?
Егер натурал санды 0,005 ондық бөлшегіне көбейтсек, көбейтіндіде үтірден кейін неше цифр болады?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жауапкершілік, шынайылық, мақсатқа ұмтылу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Жаратылыстану
|
Бастапқы білім
|
Ондық бөлшектерді қосу, жай бөлшектер мен аралас сандарды натурал санға көбейту
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптың сабаққа дайындығын тексеру
|
|
1. Үй тапсырмасын тексеру: №813(ж); №827
№813(ж)
№827
(Оқушылар көршілерімен дәптерлерін алмастырып, бір-бірімен алмастырып, интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптары бойынша тексереді)
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі
|
Презентация
|
2. «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша ереже қайталау:
Ондық бөлшек деп қандай санды айтамыз?
Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз?
Ондық бөлшектерді қалай қосамыз?
Ондық бөлшектерді азайту алгоритмін айтыңыз ...
ҚБ: «Шапалақтау» әдісі
|
|
Сабақтың ортасы
Топтық жұмыс
5 минут
|
1. Берілген жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жазыңыз:
2. Ондық бөлшектерді салыстырыңыз:
3. 3кг 485г = ______ кг
4. Ондық бөлшектерді қосуды орындаңдар:
5. Азай ту амалын орындаңдар: 41-32,53=
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
|
Презентация
|
Деңгейлік тапсырмалар:
15 минут
|
А: №816
Жауабы:
В: №830
Шешуі:
Жауабы: ондық бөлшектерге амалдар қолдану ережесін жазған ортаазиялық ғалымның және «Арифметика кілті» кітабының авторы Әл-Каши.
С: №835
ҚБ: «Ақ қасықтар» әдісі
|
Математика,
5-сынып, І бөлім, 2017ж.
|
Математикалық ребус
6 минут
|
Жұлдызшалардың орнына тиісті цифрларды жазыңдар:
ҚБ: «Смайлик»
|
|
Сабақтың соңы
Рефлексия.
4 минут
|
Үй тапсырмасы: №820
Оқушылар өздерінің бүгінгі сабақтағы белсенділіктері жөнінде кері байланыс жасайды
|
|