Сабақ Тақырыбы: «Пейзаж». Сыныбы: 6 «ә» Бейнелеу өнері пәнінің мұғалімі: Успангазиева Жанар Сергеевна
Дата 25.08.2017 өлшемі 48,44 Kb. #26914 түрі Сабақ
№5 Хромтау гимназиясы
Бекітемін:_______
Күні: 23.10.2015ж
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Пейзаж».
Сыныбы:6 «ә»
Бейнелеу өнері пәнінің мұғалімі: Успангазиева Жанар Сергеевна.
2015-2015 оқу жылы
Тақырыбы: Пейзаж
6 «ә» сыныбы
23қазан 2015 жыл
Уақыты: 15.40
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға топпен жұмыс жасата отырып алғырлыққа, тапқырлыққа ,байқампаздыққа, әсемдікке үйрету. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, сана-сезіміне қозғау салу, шығармашылық жұмыс деңгейін көтеру.
Әдісі:
Диалогтық оқыту, топпен жұмыс , формативті бағалау.
Уақыты
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушылар іс-әрекеті
Ресурстар, көрнекі құралдар
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
3 мин
1. Оқушылармен сәлемдесу
2. Топқа бөлу (түрлі түсті кағаз арқылы)
Оқушылар 4 топқа бөлінеді
2. Үй жұмысын тексеру
5 мин
Натюрморт тақырыбына салған суреттері бойынша оқушылардың деңгейін анықтау. Үй тапсырмасын қайталау мақсатында сұрақтар қоямын.
Суреттерін тақтаға іледі, натюрморт сөзіне анықтама береді. Сұрақтарға жауап береді.
Слайд
3. Жаңа сабаққа ену
7 мин
1-тапсырма
Алдарындағы қиынды суреттерді құрастырып , суреттеріңе сәйкес ат қойыңдар.
Суреттерді топ болып құрастырып, суреттеріне сәйкес ат қояды.
Плакат, маркер.
2- тапсырма
Суреттеріңе сәйкес ақын жазушылардың өлеңдерінен үзінді бір шумақ өлең жазыңдар.
Оқушылар тапсырма бойынша топта жұмыс жасайды , үзінді өлеңдер жазады, топтан бір оқушы баяндайды.
8 мин
3- тапсырма
Суретпен танысады
Интерактивті тақтадан төрт жыл мезгілі көрсетіледі.
Сұрақтарға жауап береді.
1. Мына суреттерде не бейнеленген?
Интерактивті тақта, слайд.
2. Суреттердің қандай ерекшеліктері бар?
3. Осы суреттердің қандай ортақ белгісі бар?
Ортақ белгі табиғат екенін табады.
Тақырып «Пейзаж» сөзі жазылады. Нақты анықтамасы көрсетіледі.
Пейзаж сөзінің анықтамасын айтады.
Интерактивті тақта, слайд.
4. Практикалық жұмыс
10 мин
4-тапсырма
Өздерінің құрастырған суреттерін бейнелеңдер.
Әр топ біріге отырып табиғат суреттерін салады.
Плакат, қарындаштар, акварель , қылқалам.
Ортақ тұжырымға келтіру.
Әр топтың жұмысы ерекше құнды екенін ұғындыру.
Оқушылар бір –бірінің суреттерін карап ішінен ең жақсы суретті таңдап, топ атынан біреуі қорғайды.
5. Сабақты қорытындылау
5 мин
Бүгінгі сабақтан алған әсері жайлы жаздырту.Рефлексия
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады.
Рефлексия парағы.
6. Үйге тапсырма беру
2 мин
Өзің тұратын көшелерінің бірін акварель бояуымен салу
Оқушылар берілген тапсырма бойынша дайындалулары керек.
7. Бағалау
5 мин
Бағалау критерийлері бойынша өздерін бағалату.
Топ мүшелері өздерін бағалайды
Бағалау критерийлерінің сұрақтары.
Достарыңызбен бөлісу: