Сабақ тақырыбы Уақытты қалай өлшейміз?



Дата06.04.2020
өлшемі25,88 Kb.
#61633
түріСабақ
Байланысты:
уақытты қалай өлшейміз


Қысқа мерзімді жоспар




Мектеп:

Күні: 21.02.18




Мұғалімнің аты-жөні :


Сынып: 2 в

Пән: Жаратылыстану





Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Уақытты қалай өлшейміз?





Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

2,4.2.5 уақытты өлшеу арналған құрылғылар мен анайы өлшемдермен танысау;

2.4.2.4 Уақытты өлшем құрылғыларын сиппатау




Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:  Уақыттың жаңа бірлігі – секунд тақырыбында ақпарат  жинақтау, білу
  уақыт бірліктері арасындағы қатынастарды анықтайды, меңгеруеді

Оқушылардың басым бөлігі: күнделікті өмірде уақыттың әр түрлі өлшем бірліктерінің   қолданылуын түсінеді сыни көз қарасты қалыптастырады 

Кейбір оқушылар:қоршаған әлемнің құбылыстарына бақылау жүргізу. 




Күтілетін нәтиже

 Тақырыптың идеясын ашады

Мағынасын түсінеді

Өз ойларын еркін жүйелі жеткізеді

Топтық жұмыс арқылы  ұйымшылдыққа , шығармашылыққа ұмтылады.          



Бағалау критерилері

Оқушылар уақыт өлшемі туралы оқып үйренеді.

Тапсырмалар орындау арқылы түсініктері қалыптасады



Тілдік мақсат

латын әріптері транскрипциясының кестесі: олардың айтылуын үйрету











Құндылықтарды дарыту

Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу.

Алдыңғы меңгерілген білім


Мөлдір денелер және материалдар


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурс

Практиканттың іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Ұйымдастыру бөлімі

Өткен материалды қайталау

Амандасу

Бір- бірінің көңіл- күйлерін сұрайды.


Топқа бөлу

Жұмбақ шешу арқылы топқа бөлу Үйге кірді Алдияр,
Оған қоса Мадияр,
Кейін келді Айдана,
Қанша болды бар бала?
Санаңыздар  балалар ,
1,2,3, -деп тағы да. .

Окушылар 1,2,3 деп айта отырып ,

 үш топқа бөліну
1.      топ – «Ғасыр»

2.      топ  - «Жыл»

3.      топ- «Ай»

Үш топқа алдыңғы сабақтардан алған білімдеріне сұрақтар қою арқылы 


«Миға шабуыл» жасау 
«Ғасыр» тобына:

·              «Уақыт» сөзін естігенде , қандай ой келеді?



«Жыл» тобына:

·         Неліктен  уақытты үнемдеу керек?



«Ай» тобына:

Қандай  уақыт  бірліктерін  білесіңдер?




Амандасады.

Көңіл- күйлерін айтады.

Топқа бөлінеді
Оқушылар

3 топқа бөлінеді

1. топ – «Ғасыр»

2. топ - «Жыл»

3. топ- «Ай»

«Миға шабуыл»

«Ғасыр» тобы:

· «Уақыт» аса қадірлі байлық. Уақытты тиімді пайдалану керек.

«Жыл» тобына:

Уақытты тиімді пайдалану керек. Әр күнімізде пайдалы істерге жұмсауымыз қажет.

«Ай» тобына:

Уақыт бірліктері: тәулік, апта, жыл, ай....




Жаңа материалды меңгерту.


Сұрақтарға сызба ,нұсқа, суреттеу арқылы жауап беру.

Ғасыр» тобына:

1аптада  неше күн бар?



 «Жыл» тобына:

Бір жылда неше мезгіл   бар?



«Ай» тобына:

Сағаттың неше тілі  бар ?

Уақыттың өлшем бірліктері

Қазақтың байырғы өлшемдері 




.Апта – «жеті» деген сөзді білдіреді

Жеті күнді санау

1. Бүгін

2. Ертең


3. Бүрсігүні

4. Арғы күні

5. Қасиетті күн

6. Соңғы күн









Ғасыр» тобы:

1аптада  неше күн бар?

7 күн

 «Жыл» тобына:

Бір жылда неше мезгіл   бар?

4 мезгіл

«Ай» тобына:

Сағаттың неше тілі  бар ?

2 тілі

Уақыттың өлшем бірліктері



Сағат, минут, секунд.

1 минутта кітаптан көп сөз оқуға болады.3 минутта жақсы әуен тыңдауға болады.

Қазақтың байырғы өлшемдері жайлы ақпар алады.


«Ай мее жер» бейнекөрінісі;



Рефлексия

Бағалау


Үйге тапсырма



Сабақтың осы кезеңіндегі уақытты өлшеу тақырыбында оқушылардың нені алғандарын ,нені үйренгендерін,  сабақтың өзіне ұнағанын немесе ұнамаған жерлерін  микрофон арқылы өздеріне айттыру

Қорытынды.

-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер?

-Сендер үшін не маңызды болды?

-Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе?
- (ҚБ)Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді бағалайық.
«Уақытты қалай өлшейміз» тақырыбын оқып келу.

Маған сабақ ұнады...мен жаңа ақпарат алдым.....

Уақыттың маңыздылыңын түсіндік....

-ия


Бағаланады.

Күнделіктеріне жазып алады.


микрафон


Күнделік


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет