Сабақ:
Тақырып: Шеңбер. Дөңгелек
|
Мектеп: Амангелді атындағы жалпы орта мектебі
|
Күні: 21.10.2016ж.
|
Мұғалімнің есімі: Н.Дүйсен
|
Сынып: 5-сынып
|
Қатысқандар
саны:17
|
Қатыспағандар саны:1
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты :
|
Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдылары арқылы шеңбер мен дөңгелекті толығымен түсінеді, қалыптастырып дамытады.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Оқушылар шеңбер ұғымы жайлы толық түсінік алады, оны қолданып есептер шығаруға үйренеді.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Шеңбер туралы ерекшеліктерді ескере отырып тақырыпты өрнектеуді меңгереді.
|
Кейбір оқушылар: Шеңбер туралы ерекшеліктерді ескере отырып тақырыпты өрнектеуді меңгереді және білімдерін бекітеді, оны есептер шығаруда пайдаланады.
|
|
Тілдік мақсат:.
|
Оқушылар: термин сөздердің мән мағынасын аша біледі, шеңбердің радиусын, диаметрін таба біледі.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: шеңбер мен дөңгелектің радиусын, диаметрін ,хордасын білу .
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: оқушылар сұрақ қоя алады, жауап бере алады, дұрыс жаза алады.
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Өз ойын еркін жеткізе алады, пікір айта алады, берілген сұрақтарға нақты жауап бере алады.
|
|
Сіз неліктен дөңгелек екенін айта аласыз ба?
|
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: термин сөздерді дұрыс жаза білу
|
|
Алдыңғы оқу
|
Бұрыштардың түрлері.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт 45 минут
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері
Топқа бөлу.
Басталуы
10 минут
|
Балалар шаттық шеңберін жасап бір-біріне тілек тілейді. Мозайка әдісі бойынша, сурет арқылы сыныпты топқа бөлу.1 топ Дөңгелек
2 топ Шеңбер
3 топ Шар
«Миға шабуыл» әдісі. Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Үй тапсырмасын тексеріп шығу.
|
Интерактивті тақта
|
Қызығушылық
тарын ояту
|
Өткен тақырыптарға байланысты байланысты «Аквариум» әдісі. Өткен тақырыпты оқушыларға қысқаша қайталау мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату.
Натурал сандар дегеніміз не ?
Түзу дегеніміз не?
Сәуле дегеніміз не?
Натурал санды дөңгелектеу дегеніміз не?
Кесінді дегеніміз не?
Тура санды өрнек дегеніміз не?
Сүйір бұрыш дегеніміз не?
Доғал бұрыш дегеніміз не?
Тік бұрыш дегеніміз не?
Бұрыш дегеніміз не?
Теңдеу дегеніміз не?
Санның кубы дегеніміз не?
|
Стикер
|
Ортасы
25 минут
Оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жаңа сабақ. «Жаңа тақырыпты біз былай түсінеміз» слайдпен көрсету. Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады.
Есептер шығару. Әр топқа 2 есептен беріледі, тақтамен жұмыс.
«Көңілді күн» атты жаттығуында би билету.
|
Электтондық оқулықтан,
кітаптан алған білімдерін постерге түсіру, оны қорғау.
|
Аяқталуы
10 минут
Қортындылау.
Кері байланыс
Бағалау
|
Сөзжұмбақ шешу. Балалар сөзжұмбақ шешеді.
«Шашылған ережелерді жинақта»ойыны ойнатылады.Бұл ойын шарты .Балалар шашылған ережелерді жинап ережені құрастырады.
«Нені есте сақтадық»? Ойыны ойнатылады.Балалар бүгінгі сабақтарын қалай түсінгенін байқау.
Нені білдім? Нені білмейді екенмін? Бүгінгі сабақтан алған әсерім? Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі
Балалар житон арқылы бағаланады. «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады.
|
Кеспелер
маркер
|
|
Сабақтан соң мұғалім келесі сабақты кері байланыс арқылы жоспарлау мақсатында беріледі
|
Саралау- Сізқосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенліруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?
|
Пән аралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс
|
Бүгінгі сабақта топқа бөлінген кезде
|
Қалыптастырушы бағалау. «Бесбармақ», «Социометрия»
|
«Зертханалық жұмыс жүргізгенде қауіпсіздік ережесі айтылады.
|
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау жоспарлары тиімді болдыма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Сабақта біраз кемшіліктер болды,
Оқушылардың ойларын толық жеткізе алмаулары, нақты айтатын ойларын өмірмен байланыстыра алмауы.
Белгілі бір ақпараттарға сүйене отырып дәлелдемелер арқылы талдауға қалыптаспаулары.
|
|
Қорытынды бағамдау,
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алда (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Н. Дүйсен