Сабаққа қатысқан оқушылар саны: 8 Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 1



Дата02.04.2018
өлшемі62,5 Kb.
#40036
түріСабақ

Мектебі:

Боровской санаторлық мектеп-интернаты

Тақырыбы

Үй жануарлары

Күні, айы:

06 12. 16

Мұғалімнің аты-жөні:Есетова Алтыншаш Карабаевна

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны: 8

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:1

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну. 1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.4. Мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында сілтеу есімдіктерін дұрыс қолдану.



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:Үй жануарларын атай алады, олардың санын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша сөйлесе алады, үй жануарларына қатысты сұрақты дұрыс қоя алады.

Кейбір оқушылар: Үй жануарлары туралы қосымша мэлімет біледі, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезендері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)

Айтылым.

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. ( мектептің суретіне қарап, тақпақ айтады) қонақтармен иіліп сәлемдеседі, ал ойыншықтармен үштілде сәлемдеседі. Әркім өзіне ұнаған ойыншығын алып ол туралы не білетінін айтады.) үлкен ақ аю , кіші ақ аю, т б Тамаша! Бас бармақтарын көрсетеді. ОК!


Сергіту сәті «Мектеп»

Аю,мысық, текше, доп



Алдыңғы оқу ТКО

5 минут


«Көпір» өткен тақырып бойынша тапсырмаларды орындайды. Кеспе қағазда өткен тақырыптар бойынша сөздерді заттарға жапсыру.ТКО. Тамаша! Бас бармақтарын көрсетеді.ОК!Видеодан үзінді көргеннен соң айтылым дағдысын жетілдіру мақсатында :

Балалар не туралы сөйлесіп отыр?Олар көңілсіз? Қандай ойын ойнайтынын білмейді.

.Қандай ойын білеміз? «Бағдаршам» «Соқыр теке» Біз ойын ойнап көрелік.Ол үшін қазақша санамақ айтады.(Ұ)


Кеспе қағаз бор, тақта, есік, терезе.(ілу керек) №3

Видео «Әли мен Айя» 1.9.2 .08



5минут

Тыңдалым


Сабақ мақсатымен таныстыру. Тыңдалым. «Үй жануарлары»видео қарап, қандай жануарларды көргендерін айтады.

Суретпен жұмыс.Буынға бөлу. ТАМАША! ОК! ПРЕКРАСНО!



Видео «Үй жануарлары»

иллюстрация



Сабақтың ортасы

Оқылым.

(6 минут)



(МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сөйлемдерге аударады. Осы үлгі арқылы оқушылар үй жануарларын атай алуға үйренеді, мысалы, Мынау - түйе. Мынау - жылқы. Мынау - қой. Мынау - ешкі. Мынау - сиыр. Оқушылармен суреттер бойынша сөздерді тындау, қайталау жұмыстары жүргізіледі. ТКО


Оқулық

«Ойна да, күл!»



5

Айтылым.


(МК, Ұ) Осыдан кейін мұғалім оқушылардың назарын «Есте сақта!» айдарына аударады. Яғни ма, ме, ба, бе, па, пе шылауларын қолданып сұраулы сөйлемді қалай айту керек екенін үйретеді. Оқушылар Мынау сиыр ма? Мынау жылқы ма? Мынау қой ма? Мынау түйе ме? Мынау ешкі ме? деп айтып жаттығады. Мұғалім бүл сұрақтарға Иә немесе Жоқ деп жауап беру керек екенін еске салады.

Үш тілде: сиыр-корова- kow,ит- собака- dog, Иә, жоқ ОК!



«Сиқырлы қоржын» Қоржыннан ойыншық жануарларды алып сөйлеседі.

4

(МК, Ұ) 2-тапсырмада мұғалім оқушыларды үлгі бойынша сөйлесуге үйретеді. Оқушылар «Иә, бұл - сиыр», «Жоқ, бұл сиыр емес» деп жауап бере алуға үйренеді. Мұғалім алдын ала үй жануарлары бойынша карточкалар дайындап қояды, оқушыларға таратып береді. Оқушылар жұптасып, сұрақ қойып, жауап бере алуға жаттығады. Үш тілде:ОК!




4


(МК, Ұ) 3-тапсырмада оқушылар Неше? сұрағына жауап беруге жаттығады, сандарды қайталайды. Алдымен мұғалім оқушылардың назарын 1-ден 10-ға дейінгі сандарға аударады. Содан кейін оқушылар неше үй жануары бар екенін айтады. Оқушылардың жауаптары: Бес жылқы. Жеті қой. Алты ешкі Үш түйе. Екі сиыр.

Үш тілде

Конверттегі тапсырмалар №3

№1 жұмыс дәптері



2


(МК, Қ) 4-тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды. Оқушылар мынадай дағдыларды меңгеруі тиіс: мұғалімнің сұрақтарына (Мынау қой ма? Неше қой?) жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу дағдыларын жетілдіре түседі.

Қосымша тапсырма: 4.1.

Видео 6.45



2 минут

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.




2 минут

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Үй жануарларын үйге, жапсырады.

Сабақтың соңы -3 минут

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

Тақтаға стикерлер жапсырады. «Бағдаршам»

Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Жоспарлаған сабағым ойдағыдай өтті. Оқушылар өз білімдерін көрсете білді. ТКО әдісі арқылы көп қозғалды.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2.

Сабақ барысында жаңартылған білім мазмұнына сай тілдік дағдыларды дамытуға арналаған жаттығуларды кеңінен қолдандым. Себебі, санаторлық мектеп- интернаты жағдайында оқушылардың ерекшеліктерін ескердім. Жүргізілген жұмыс түрлері тиімді болды.

Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе :

1: Балалар ТКО әдісі бойынша жақсы нәтиже көрсетті.



2: Айтылым дағдысы бойынша көп тақпақтар( санамақтар) айтылды.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет