Тақырыбы:
|
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
7 сынып
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны:
|
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
7.1.1.21үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу;
7.1.1.22үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдану
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар:
“Үшбұрыштардың теңдігі” туралы алған білімдерін шығармашылықпен зерттеу, ой түйіндеу арқылы жұмыс жасау қабілетін қалыптастырады
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Жаңаша тәсілдер арқылы пәнге қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады..
|
Кейбір оқушылар:
Жеке, топтық жұмыс жасауға үйренеді, білгенін, түсінгенін салыстыруға, талқылауға, ой елегінен өткізуге дағдыланады, бірмүшеге байланысты есептер шығаруды меңгереді
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
- есептің шығару жолын түсіндіре алады;
- бөлімнің ұғымдары мен терминдерін түсінеді және қолданады;
Лексика және терминология
- сүйір бұрышты, доғал бұрышты, тікбұрышты үшбұрыштар;
- теңқабырғалы, теңбүйірлі, қабырғалары әр түрлі үшбұрыштар;
- үшбұрыштың элементтері;
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларға өз ойларын ашық жеткізуді үйрете отырып, ашықтық құндылығын оқушылар бойында дарыту.
|
Пәнаралық байланыстар
|
сызу
|
Бастапқы білім
|
Паралельтүзулер, перпендикуляр түзулер, бұрыштар…
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы(2-5 минут)
|
І Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.
Оқушы көңілін сабаққа аудару.
Топқа бөлу:
Оқушылардың таңдаған фигураларна мінездеме беремін
|
Геометриялық фигуралар
|
Сабақтың ортасы
(6-30 минут)
|
Топтық жұмыс.
Ітоп: Үшбұрыштар теңдігінің Ібелгісі
ІІтоп: Үшбұрыштар теңдігінің ІІбелгісі
ІІІтоп: Үшбұрыштар теңдігінің ІІІбелгісі
|