Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны



бет1/3
Дата15.05.2020
өлшемі241,67 Kb.
#68879
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
үшбұрыштар теңдігінің белгілері
6 сынып мат., Биология БЖБ 05

ДОІЖО:



Тақырыбы:

Үшбұрыштар теңдігінің белгілері

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні:

7 сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.1.21

үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу;

7.1.1.22

үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдану



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

 Үшбұрыштар теңдігінің белгілерін түсінеді, оларды есеп шығаруда пайдалана білуге үйренеді. .



Оқушылардың басым бөлігі:

логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетіледі. Белсенділіктерін арттырады, пәнге деген қызығушылығын дамыйды..

Кейбір оқушылар:

  • Оқушылар үшбұрыштар теңдігін ажырата алады; 
  • үш белгіге байланысты есептер шеше алады; 





Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

(МК))

: І Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық. «Жаттығу сұрақтары»:
1.Үшбұрыш дегеніміз не?

2.Үшбұрыштың негізгі элементтері

3.Үшбұрыштың бұрышына байланысты түрлері

4.Үшбұрыштың қабырғаларына байланысты түрлері

5.Үшбұрыш медианасы

6.үшбұрыштың ішкі және сыртқы бұрыштары







Сабақтың ортасы (6-30 минут)

(МК,Ұ) 1-

. Топтық жұмыс. 


Сыныптағы оқушылар екі топқа бөлініп келесі тапсырманы орындайды. 
І топ 
Егер екі үшбұрыштың бір қабырғасы қысқа болып, ал өзге екі қабырғасы бір-біріне толықтауыш сәулелер болса, онда бұл бұрыштар сыбайлас бұрыштар деп аталады. 
ІІ топ 
Егер екі үшбұрыштың бір қабырғасы ортақ болып, ал өзге екі қабырғасы бір-біріне толықтауыш сәулелер болса, онда бұл бұрыштар сыбайлас бұрыштар деп аталады. 
Компьютермен жұмыс. 
1.Үшбұрыштың 1-ші, 2-ші, 3-ші белгілерін сызып көрсету, белгілеу, айырмашылығын ажыртау. 

1.үшбұрыштар теңдігнің бірінші белгісі

2.үшбұрыштар теңдігнің екінші белгісі

3.Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісі

4.үш белгісін сызба арқылы түсіндіру

. Есептер шығару.

1.АВС және MNG үшбұрыштары тең. Егер AB=10 см. NG=8 см. MG=15 см болса, АC, BC,MN қабырғалары неге тең ?

2. ∆АВС=∆А1В1С1. Егер АВС үшбұрышының қабырғалары 4 см,

10 см және 12 см болса,онда бойынша ∆А1В1С1 үшбұрышының периметрі неге тең ?

3. А,В,С және Д нүктелері бір түзудің бойында жатады. Егер АВЕ1 және АВЕ2 үшбұрыштары тең болса, онда СДЕ1 және СДЕ2 үшбұрыштары тең екендігін дәлелдеңдер



Оқулық




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет