Сабаққа негізделген оқу мақсаты



Дата04.07.2018
өлшемі28,42 Kb.
#46978
түріСабақ

Сабақ:

Тақырыбы: Қазақстандағы ұлттық автономиялар.

Мектеп «Социалистік Еңбек Ері Қ. Әбсәметов атындағы МДШО бар орта мектеп» КММ

Күні


Мұғалім есімі: Кулаева Салтанат

Сыныбы: 9 «Ә»

Қатысқандар саны 18


Қатыспағандар саны 1

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

Оқушылардың Қазақстандағы ұлттық автономиялар жайлы білімдерін кеңейту, Қоқан, Алаш автономияларының құрылуын білу, түсіну, қолдану..

Оқунәтижелері

Барлық оқушылар

Оқушылар Қазақстандағы ұлттық автономиялар жайлы біледі.Қоқан, Алаш автономияларының құрылуын біледі.



Оқушылардың басым бөлігі

Оқушылар Кеңестік биліктің Алашордаға қарсы қудалау шаралары жайлы біледі, түсінеді.



Кейбір оқушылар

Жаңа тақырыпты өз бетімен аша алады, салыстыра біледі, талдай алады, ой қорытуды үйренеді. Қоқан, Алаш автономияларының тарихи маңызын түсінеді. Өз білімін өмірлік қажеттілік пен құндылық ретінде пайдаланады.



Алдыңғы оқу

Оқушылар Алаш партиясы және оның бағдарламасы жайлы біледі.

Жоспар СТО, диалогтік оқыту.

Жоспарланған уақыт 45 минут

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру

Жағымды әуен тыңдау

Ортаға тұлғалар жазылған қағаз тастап оқушылар солар арқылы топқа бөлінеді. Ә. Бөкейханов, М. Тынышбаев, М.Шоқай

Топ басшыларына бағалау парақтары беріледі.

Сабақтың мақсатын таныту.

Үйге тапсырманы сұрау (тест)


  1. Ақпан революциясы кезінде социал демократиялық

бағыттағы қандай партия құрылды?

А) Алаш Ә) Үш жүз Б) Шура-ислами В) Жас арбакеш

2. «Үш жүз» партиясы қай жылы құрылды?

А) 1917ж. Ә) 1918 ж. Б) 1920 ж. В) 1921 ж.

3. Партия жетекшісі кім болды?

А) М. Тынышбаев Ә)  Көлбай Тоғысов

Б) М. Шоқай В) Ә. Бөкейханов


  1. Қазан төңкерісі жеңіске жеткен соң Үш жүз партиясы қай партияға қарсы ашық күреске шықты?

А) Жас арбакештер Ә) Шура-улема Б) Алаш В) Түркістан

  1. Үш жүз партиясы кімдерге жақтас болды?

А)халыққа Ә) Алашқа Б) шаруаларға В)большевиктерге

  1. Партияның негізін 1917 жылы 17 қарашада кім қалады?

А) М. АйтпеновӘ) М. Шоқай

Б) М. Тынышбаев В) М. Дулатов



  1. Партияның баспасөз орталығы

А) «Қазақ» Ә) «Жас азамат» Б) «Үш жүз» В) «Сарыарқа»

  1. Белгілі бір әлеуметтік негізі мен айқын бағдары болмаған, елеулі саяси күшке айнала алмаған «Үш жүз» партиясы қай жылы тарап кетті.

А) 1917ж. Ә) 1918 ж. Б) 1920 ж. В) 1921 ж.


«Көк тудың желбірегені»

Қоғам қайпаткерлері аты жазылған қазаз

АКТ


Ортасы

Сабаққа дайындық ретінде ойға шабуыл жасау.

«Сөз банкасы» әдісі арқылы. Бірінші шеңбер ішіне әр түрлі сөздер жазып сол жазылған сөздер ішінен керекті бүгінгі сабаққа қатысты сөздерді жазу.




Алаш, 1917ж, Қоқан, революция, 1925 ж, автономия, ұлт азаттық, қайраткерлер.

Джиксо әдісі арқылы тақырыпты түсіну. Мәтінді оқу.



  1. Қоқан автономиясы. (М.Тынышбаев тобы)

  2. Алаш автономиясы. (Ә. Бөкейханов тобы)

  3. Кеңестік биліктің Алашордаға қарсы қудалау шаралары. (М. Шоқай тобы).

Топтар ауысып тақырыпты бір – біріне түсіндіреді.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Топтар арасындағы кері байланыс әр оқушы сабақты қалай түсінгені жайлы стикерлерге жазып орындыққа жабыстырады.

1 топ М.Тынышбаев

Құрастыру: сөздердің мағынасын дұрыс сәйкестендіру
2 топ Ә. Бөкейханов тобы

Кесте толтыру:



Автономиялар

Құрылуы

Басшылары

Тарихи маңызы

Қоқан










Алаш









3 топ М. Шоқай

Эссе жазу «Алашорда»


Топтық жұмыс



Аяқталуы

Үйге тапсырма: тақырыпты мазмұндап, қоғам

қайраткерлеріне мәлімет әкелу.
Бағалау:
Рефлексия: «Білім ағашы»

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын білдіреді. Стикер толтыру.




Жеке жұмыс



Қосымша ақпарат


Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз

Оқушыларға қабілетіне қарай тапсырмалар беремін. Қайраткерлер жайлы мағлұмат өзіміздің кітапханадан іздеуге.

Ғаламтор желісі арқылы Алаш және Қоқан автономиясы жайлы айтылған деректер әкелу.















Рефлекция







Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Әр оқушының сабаққа белсене қатысқаны, бағалауы, кері байланыс жасауы осы сабақтың шынайы өтуін көрсетіп тұр.

Алаш, Қоқан автономиялары және қоғам қайраткерлері жайлы білді.


Сабақтың 45 минутын тиімді пайдалану арқылы оқушыларға мағлұматтар бердім.






Қорытынды бағамдау


Қандай екі нәрсе табысты болды?

  1. Ұялы телефон арқылы үй жұмысын сұрағанымуақытты үнемдедім, әр оқушының білімін тексеруге мүмкіндік болды.



  1. Тапсырмалар орындау арқылы алған білімдерін шыңдай түсті.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?



  1. Оқушылардың топтасып өз ойларын ортада талқылағаны




  1. АКТ тиімді пайдалану барысында оқуға деген белсенділіктері артты.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



  1. Танымдық қабілетін арттыру мақсатында алдын ала шығармашылық тапсырмалар беру.




  1. Оқушылардың жан-жақты ізденуіне мүмкіндік бере отырып, өздеріне слайд жасап келуді тапсыру.


Бағалау парағы



Оқушының

аты-жөні


Үй тапсыр

масы


Джиг

со


Топтық жұмыс

Сабаққа қатысуы

Қорытынды балл

Баға




Әр дұрыс жауап 2 балл

Басқа топқа түсіндіргені 4 балл

эссе жазу

2 балл


2 балл




20-25 балл «5»

15-20 балл

«4»

9-14 балл



«3»

1-8 балл


«2»



















































































































































Бағалау парағы



Оқушының

аты-жөні


Үй тапсыр

масы


Джиг

со


Сабаққа қатысуы

Топтық жұмыс

Қорытынды балл

Баға




Әр дұрыс жауап 2 балл

Басқа топқа түсіндіргені 4 балл

2балл

Кесте толтыру

2 балл





20-25 балл «5»

15-20 балл

«4»

9-14 балл



«3»

1-8 балл


«2»



















































































































































Бағалау парағы



Оқушының

аты-жөні


Үй тапсыр

масы


Джиг

со


Топтық жұмыс

Сабаққа қатысуы

Қорытынды балл

Баға




Әр дұрыс жауап 2 балл

Басқа топқа түсіндіргені 4 балл

Сөз құрау

2 балл


2 балл




20-25 балл «5»

15-20 балл

«4»

9-14 балл



«3»

1-8 балл


«2»





















































































































































Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет