Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:
|
3-тарау: Ағзаны гимнастика арқылынығайту
|
Мектеп:
|
|
Мерзімі:
|
|
Мұғалім:
|
|
Сынып:
|
5
|
Қатысатындар саны:______
|
Сабақта Жоқ:______
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қауіпсіздік техникасы
|
Сабақтың мақсаты
(оқубағдарламасына сілтеме)
|
5.3.4.4. денсаулықты нығайтуға арналған физикалық жаттығулар кезіндеқауіпсіздікережелерітуралытолықақпаратқаиеболу
|
Сабақтың тақырыбы
|
Барлық оқушылар үйренеді:
|
Акробатикалық комбинациямен жабдық комбинацияларды өзбетімен құрастыраалады..
|
Басым көпшілігі үйренеді:
|
Комбинация арқылыжасалған, барлықэлементтердіорындайды.
|
Кейбіреуі үйренеді:
|
Комбинациядағы қиын элементтерді орындайды, жәнебасқаларға комбинация құруға көмектеседі.
|
Жетістік критерийі
|
1. қауіпсізді кережесін сақтау
2. реттіліктітүсінеді
|
Тілдік мақсат
|
Орысша: Бег, прыжок, кувырок, группировка, стойка
Қазақша: Жүгіру, секіру, топтау, қалып, тоңқалаңасыптүсу
Ағылшынша: Running, jumping, somersaults, group, rack
|
Құндылықтарды дарыту
|
1. Ынтымақтастық
2. Сақтандыру және көмектесу
|
АКТ қолданудағдылар
|
ҚЕ туралы бейне материал
|
Оқутыдың шынайлығы
|
Оқушылар физикалық дайындыққасәйкескомбинациялар құрастыру.
|
Пәнаралық байланыс
|
Физика
ОБЖ
Биология
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар қауіпсіздік ережелерін білуді күтуліде.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастырукезеңі, қауіпсіздікережесі, сабақтыңміндеттерінтүсіндіру.
Жетістіккритериясынталқылау.
Акробатикалықжаттығулардықатысушыларғабұлшықеттоптарынанықтауғатапсырма, (Адам бұлшықет кқұрылымытуралыкарточкалар).
Омыртқаға арналғанжүружаттығулары.
Жылдам жүгіру тапсырмасына жауап қайтару.
ЖДЖ
Жабдықтағы арнайы жаттығу:
Акробатическалық жаттығулардың кіріктіруін және дайындығын орындау.
|
Гимастикалықкілемшелер
Карточкалар- тапсырмалар
Гимнастикалықкілемше
|
Негізгібөлім
|
(ЖЖ, Ж, Т, Ф)Өзбетіншеакробатикалықкомбинацияларқұру.
1) комбинацияғабарлыққалғанбұлшықеттоптарынжұмысқақосатынқозғалыстыендіруқажет;
2) жекелегенденебөліктерініңқозғалысқиындығыоқушылардыңдаярлығынасәйкескелуітиіс; бірқатарбіріздісабақтардакомбинациялардыкүрделендіру, ал олардыңұзақтығынұлғайту (16 есепкедейін) қажет.
Кешен: Оң (сол) аяқта тепе-теңдік, қолдаржан-жаққа, отырыптірелу, алғаотырыпаударылыптүсу, керіқарайжауырынментұрыпдомалау (ұстаптұру), жату, көпір (ұстаптұру), қолдыжоғарыкөтеріпжату, ішпендомалау, матқақол мен аяқтигізбей – «қайықша», қолдыкеудегежинау – отырыпсекіру, 180 градусқабұрылыпжоғарысекіру, б.к.
Саралау: Акробатика элементіноқу: б.к. – аяқтыбүгіп, кеңіненашыптұру, қолдарматта, алғаеңкею – жауырынментұру (ұстаптұру), жартылайшпагатқаартқақарайдомалау, қолдаржан-жаққа, отырыптөменсекіріпқолдытөментүсіру.
|
Жаттығулармысалдарыhttps://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5+%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F+%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%8B
Карточкалар - тапсырмалар
Карточкалар -тапсырмалар
|
Үйтапсырмасы
|
Бағалаупарағы рефлексия.
Үйтапсырмасы:акробатикалықжаттығулардыкарточкалардақұрастыру.
Қорытындылау.
|
Интернет ресурстар.
Акробатикалықэлементтерінкарточкалары
|
Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?
|
Деңсаулықжәне қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
күрделі акробатикалық комбинацияларды жасау.
|
Акробатичикалық комбинацияларды карточкаларда құру. Құрастырған комбинацияларды орындау.
|
Жаттығуданкейнғанадайындықжәнекіріктірілгенакробатикалықэлементер мен комбинациялардыорындау.
|
Сабақбойынша рефлексия
сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары шынайы болдыма?
Барлық оқушылар сабақ мақсатына жетті ме?
Егер жоқ болса, неге жоқ?
Сабақтасаралаудұрысөткізілдіме?
Сабақтыңуақытшакезеңдерітұрақтыболдыма?
Сабақжоспарынанқандайауытқуларболдыжәне неге?
|
|
Жалпыбаға
Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1:
|