Сабақта Жоқ: Сабақтың тақырыбы Қауіпсіздік техникасы Сабақтың мақсаты



Дата31.01.2018
өлшемі64,52 Kb.
#36357
түріСабақ

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:


3-тарау: Ағзаны гимнастика арқылынығайту

Мектеп:




Мерзімі:




Мұғалім:




Сынып:

5

Қатысатындар саны:______



Сабақта Жоқ:______

Сабақтың тақырыбы


Қауіпсіздік техникасы

Сабақтың мақсаты

(оқубағдарламасына сілтеме)

5.3.4.4. денсаулықты нығайтуға арналған физикалық жаттығулар кезіндеқауіпсіздікережелерітуралытолықақпаратқаиеболу

Сабақтың тақырыбы


Барлық оқушылар үйренеді:

Акробатикалық комбинациямен жабдық комбинацияларды өзбетімен құрастыраалады..

Басым көпшілігі үйренеді:


Комбинация арқылыжасалған, барлықэлементтердіорындайды.

Кейбіреуі үйренеді:

Комбинациядағы қиын элементтерді орындайды, жәнебасқаларға комбинация құруға көмектеседі.


Жетістік критерийі

1. қауіпсізді кережесін сақтау

2. реттіліктітүсінеді



Тілдік мақсат

Орысша: Бег, прыжок, кувырок, группировка, стойка

Қазақша: Жүгіру, секіру, топтау, қалып, тоңқалаңасыптүсу

Ағылшынша: Running, jumping, somersaults, group, rack


Құндылықтарды дарыту


1. Ынтымақтастық

2. Сақтандыру және көмектесу



АКТ қолданудағдылар

ҚЕ туралы бейне материал

Оқутыдың шынайлығы

Оқушылар физикалық дайындыққасәйкескомбинациялар құрастыру.

Пәнаралық байланыс

  1. Физика

  2. ОБЖ

  3. Биология

Бастапқы білім

Оқушылар қауіпсіздік ережелерін білуді күтуліде.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері


Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастырукезеңі, қауіпсіздікережесі, сабақтыңміндеттерінтүсіндіру.

Жетістіккритериясынталқылау.




Акробатикалықжаттығулардықатысушыларғабұлшықеттоптарынанықтауғатапсырма, (Адам бұлшықет кқұрылымытуралыкарточкалар).

Омыртқаға арналғанжүружаттығулары.

Жылдам жүгіру тапсырмасына жауап қайтару.

ЖДЖ


Жабдықтағы арнайы жаттығу:

Акробатическалық жаттығулардың кіріктіруін және дайындығын орындау.




Гимастикалықкілемшелер
Карточкалар- тапсырмалар

Гимнастикалықкілемше



Негізгібөлім

(ЖЖ, Ж, Т, Ф)Өзбетіншеакробатикалықкомбинацияларқұру.

1) комбинацияғабарлыққалғанбұлшықеттоптарынжұмысқақосатынқозғалыстыендіруқажет;

2) жекелегенденебөліктерініңқозғалысқиындығыоқушылардыңдаярлығынасәйкескелуітиіс; бірқатарбіріздісабақтардакомбинациялардыкүрделендіру, ал олардыңұзақтығынұлғайту (16 есепкедейін) қажет.

Кешен: Оң (сол) аяқта тепе-теңдік, қолдаржан-жаққа, отырыптірелу, алғаотырыпаударылыптүсу, керіқарайжауырынментұрыпдомалау (ұстаптұру), жату, көпір (ұстаптұру), қолдыжоғарыкөтеріпжату, ішпендомалау, матқақол мен аяқтигізбей – «қайықша», қолдыкеудегежинау – отырыпсекіру, 180 градусқабұрылыпжоғарысекіру, б.к.

Саралау: Акробатика элементіноқу: б.к. – аяқтыбүгіп, кеңіненашыптұру, қолдарматта, алғаеңкею – жауырынментұру (ұстаптұру), жартылайшпагатқаартқақарайдомалау, қолдаржан-жаққа, отырыптөменсекіріпқолдытөментүсіру.

Жаттығулармысалдарыhttps://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5+%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F+%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%8B

Карточкалар - тапсырмалар

Карточкалар -тапсырмалар





Үйтапсырмасы

Бағалаупарағы рефлексия.

Үйтапсырмасы:акробатикалықжаттығулардыкарточкалардақұрастыру.



Қорытындылау.

Интернет ресурстар.

Акробатикалықэлементтерінкарточкалары



Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Деңсаулықжәне қауіпсіздік техникасының сақталуы

күрделі акробатикалық комбинацияларды жасау.


Акробатичикалық комбинацияларды карточкаларда құру. Құрастырған комбинацияларды орындау.

Жаттығуданкейнғанадайындықжәнекіріктірілгенакробатикалықэлементер мен комбинациялардыорындау.

Сабақбойынша рефлексия
сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары шынайы болдыма?

Барлық оқушылар сабақ мақсатына жетті ме?



Егер жоқ болса, неге жоқ?

Сабақтасаралаудұрысөткізілдіме?


Сабақтыңуақытшакезеңдерітұрақтыболдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболдыжәне неге?




Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

Қысқамерзімдісабақжоспары – 1-2

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет