Сабақта қолданатын әдіс -тәсілдер Бағалау, соның ішінде оқыту үшін бағалау Барлық оқушы қамтитын тапсырмалар



Дата02.12.2019
өлшемі61 Kb.
#52872
түріСабақ
Байланысты:
самал қмж методика

Пәні:биология

Сыныбы: 8 «ә» .



ПӘН МҰҒАЛІМІ: Капанова Меруерт

Орта мерзімді жоспар



Тақырыбы

Оқыту мақсаты

Күтілетін оқу нәтижелері

Сабақта қолданатын әдіс –тәсілдер

Бағалау, соның ішінде

оқыту үшін бағалау




Барлық оқушы қамтитын тапсырмалар


дереккөздер

1

Жасушаның құрылысы

Жасушаның құрылысымен таныса отырып,оның атқаратын қызметі жайында түсініктерін қалыптастыру.

Жасушаның құрылысымен атқаратын қызметі жайында білу

Сұрақ – жауап, кластер құру, ой шақыру, жұппен жұмыс, Джигсо әдісі, кері байланыс,АКТ

Кері байланыс арқылы бағалау



Сұрақ –жауап, кластер құру ой шақыру.



Оқулық: биологияАлматы

«Атамұра»2004


Таратпа,электронды оқулық»жасуша құрылысы» слайдынан

2

Жасуша органоидтары

Жасушаның тіршілік қасиеттерімен танысып, жануарлармен өсімдік жасушаларының айырмашылығын меңгерту

Жасушаның тіршілік қасиеттерін, жануарлармен өсімдік жасушаларының айырмашылығын білу

жұптық жұмыс,

Диалогты оқыту әдісі,фиш боун әдісі, INSERT әдісі, синквейн.

АКТ

Өзін – өзі бағалау топтық бағалау



диалогты оқыту, синквейн, фиш боун, жұптық жұмыс,

Оқу құралы: плакат, маркер, электронды оқулық «жасуша органойды» слайдынан

3

Жасушаның химиялық құрамы

Жасушаның химиялық құрамы органикалық және бейорганикалық қосылыстардан тұратыны жайында түсініктерін дамыту

Жасушаның химиялық құрамы жайында білу.

Фиш боун, жұптық жұмыс, бағдаршам әдісі

Талантты және дарынды оқушыларды оқыту. INSERT әдісі




Топтық бағалау

Фиш боун,

Бағдаршам әдісі,

INSERT әдісі


Жасушаның химиялық құрамы слаидынан

4

Жасушаның тіршілік әрекеті

Жасушаның тіршілік әрекеттері туралы түсініктерін қалыптастыру .

Жасушалардың тіршілік әрекеттері жайында білу

Сергіту сәті, рефлексия,, синквейн әдісі, кері байланыс, фиш боун, АКТ

Топтық бағалау.

рефлексия, ой шақыру синквейн әдісі, кері байланыс,фиш боун жұптық жұмыс


Электронды оқулық



5

Жасушаның бөлінуі

Ағзада жасушалардың бөліну үдерісі жайында меңгерту



Ағзада жасушалардың бөлінуі жайында білу

Фиш боун, топтық жұмыс, синквейн,INSERT әдісі,АКТ

Кері байланыс арқылы бағалау

Фиш боун,топтық жұмыс,синквейн, INSERT әдісі

Жасушаның бөлінуі слаиды



БЕКІТЕМІН:

Мектеп директоры:

Тұрапбеков Т.

Күні: 11.09. 2014ж

Сынып: 8»ә»

Пәні: биология

Тақырыбы: Жасуша органоидтары

Мақсаты: Жасушаның тіршілік қасиеттерімен танысып, жануарлармен өсімдіктердің жасушаларының айырмашылығын меңгерту.

Күтілетін оқу нәтижесі: Жасушаның тіршілік қасиеттерін, жануарлармен өсімдік жасушаларының айырмашылықтарын білу.

Бағалау критерийлері:

  1. Жасушалардың құрылысымен органоидтарын біледі.

  2. Сұрақтарға жауап бере алады

Әдіс – тәсілдер:кері байланыс, жұптық жұмыс, диалогтық оқыту, фиш боун, INSERT, синквейн, АКТ

Сабақтың барысы:

қ/с

кезеңі

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының әс- әрекеті

Ресурстар


1

Ұйымдастыру кезең

2минут


Кері байланыс әдісі

2минут


Оқушылармен сәлемдесу

Электронды оқулықтан слайд көрсету. Жасушаның реттеуші орталығы неболып табылады? Жасушаның сыртқы қабатын не деп атайды?

Ол неден тұрады?



Сәлемдеседі

Оқушылар бір –біріне сұрақтар қойып,

сұрақтарға жауап береді: Жасушаның реттеуші орталығы- ядро. Плазмалық жарғақша деп атайды. Ол май мен нәруызды заттардан тұрады.





2

Кластер құру

5минут


Жасуша деген сөзге кластер құрғызу

Кластер құрады: пішіні ұзынша, домалақ, көпқырлы, жұлдызша тәрізді

А4 парағы

3

«Джиксо» әдісі

7минут




АКТ –дан жасушаның құрыылысын көреді

Тапсырманы оқып, бір –біріне мәтіннің мағынасын түсіндірді.

ноутбук

электр. оқулық



4

Талдау


Топтық жұмыс

12минут


Оқушыларға әр топқа тапсырма беремін:

  1. ЭПТ,рибосома

  2. Митихондрия, лизосома

  3. Голдьжи жиынтығымен жасуша орталығы

Әр топ берілген тапсырма бойынша оқып, жұбымен талқылап, түсіндіріп береді.


Маркер, плакат, қалам, қайшы, желім

5



АКТ 5минут



АКТ қолдану


Электронды оқулықтан тапсырманы бірге орындады.



Элек. оқулық

6



Қорытынды

5минут


«Синквейн» әдісін топқа беру:

I зат есім

II сын есім

III етістік

IV бір сөйлем

V баламасы



Оқушылар сабақты 5 жолды өлең әдісімен қорытындылайды.

I Жасуша


II жұлдызша, домалақ

III көбейеді, өседі, бірігеді

IV жасуша тіршіліктің өлшем бірлігі

V клетка






ПӘН МҰҒАЛІМІ:

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет