Сабақта тиімді әдіс-тәсілдерді қолдану; Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Топқа бөлу. " Биопоэма " Әдісі



Дата08.02.2022
өлшемі1,31 Mb.
#98609
түріСабақ
Байланысты:
технология сабаак

Тақырыбы: Сабақта жаңа технологияларды қолдану

Мақсаты: әріптестермен тәжірибе алмасу;

сабақта тиімді әдіс-тәсілдерді қолдану;

Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Топқа бөлу.

БИОПОЭМА” ӘДІСІ

МАҚСАТЫ: Алғашқы сабақ кезінде бір-бірімен танысу, жан-жақты ақпарат жинау, ол ақпаратпен бөлісу.

Тиімділігі: Топтағы таныстықты арттырады, өз ортасындағы ұқсастықты табады, ізденімпаздыққа жетелейді.

“Алақан” әдісі

МАҚСАТЫ: Сабақ барысында ынтымақатастықты орнату, мейрімділікке жетелейді.

Тиімділігі: Оқушының бір-біріне деген бауырмалдығы оянады, ынтымақтасады.

Үй тапсырмасын тексеру

«Ұшақ, Терезе, Тәрелке» әдісі

  • Мақсаты: Ақпаратты жинақтау, оқушының ойын ашық білдіруіне дағдыландыру, сұрақтарға жауаптар беру.
  • Тиімділігі: Идеялар талқыланады, жинақталады

«Эйлер шеңбері» әдісі А.Ж.Егизбаев бойынша

  • Мақсаты: Тақырып бойынша негізгі идеяларды жинақтап, саралау.
  • Тиімділігі: Идеялар жинақталып, сараланады.

1
2
3

ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ ТҮСІНДІРУ

“Үнсіз бейнеролик” әдісі

  • Мақсаты: Идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтау, тұжырымдау.
  • Тиімділігі: сындарлы ойланып, мәтін құрастыру.

Жарнама әдісі

  • Мақсаты: Ұжымдасып өз ойларымен бөлісе алады. Нақтылыққа үйренеді.
  • Тиімділігі: Оқушылардың айтылым, жазылым, тындалым дағдылары қалыптасады. Түйінді идея айтуға дағдыланады.

ҚОРЫТЫНДЫ

«Шахмат» әдісі Саймон Браунхилл бойынша  

  • Мақсаты:Өткен тақырып бойынша қайталау, кері байланысты жазбаша жүргізу.
  • Тиімділігі: Маңызды ақпарат туралы ой бөлісіп, жазылым, оқылым, тыңдалым мен айтылым дағдылары қалыптасады.
  • Қолдану: Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын кезекпен жазады, кейін ой бөліседі.

«Сұраққа жетіп ал» әдісі А.Ж.Егізбаев

  • МАҚСАТЫ: Оқушының өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру, сұрақ қою дағдыларын дамыту.
  • Тиімділігі: Өз бетінше ойлап, ақпаратты меңгере алады. Ақпаратпен ықыласпен жұмыс жасайды. Мәтінге, әңгімеге сұрақ қояды, тұжырымдайды. Сыныптастарының жауаптарын ықылас қойып тыңдайды және сұрақтар қояды. Таным әрекеті үрдісінде қарым-қатынас шеберлігі дамиды. Оқушылар оқығандары бойынша бір-біріне сұрақ қояды және талқылайды.

Сергіту сәті “Көшбасшы бишіні тап!”

Кері байланыс



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет