Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
5 сыныптағы математика курсын қайталау
|
Мектеп: Ө.Қанахин атындағы ЖББ орта мектебі
|
Күні:3.09
|
Мұғалімніңаты-жөні:Тоғжанова Л
|
Сынып: 6
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтақырыбы
|
Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа);
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау;
5.5.1.5 бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару.
|
Сабақмақсаттары
|
5-сынып тақырыптарына қайталау есептерін шығарады
|
Бағалау
критерийлері
|
Оқушылар:
- жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығарады (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа);
-ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
-ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;
-ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау;
-бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару.
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар:
Математикалық терминологияны қолдана отырып және өздерінің сөздерімен қай жай бөлшектң ондық бөлшекке ауыстыруға болатынын ұғынады және түсінеді, ондық бөлшектің разрядтарын атайды.
Пәнгетән лексика мен терминология:
ондық бөлшек- decimal fraction;үтірмен ажыратылатын таңбалар саны; үтірден кейінгі таңбалар саны;ондық, жүздік, мыңдық және т.с.с. үлестер;разрядтары бойынша сандарды жіктеу;разрядтық бірліктержоғары (үлкен) разряд;төменгі (кіші) разряд;разрядтық бірліктер;ондық таңбалар
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
Ондық бөлшек – бұл жай бөлшектің басқаша жазылуы.Берілген бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазу үшін ......... қажет. Бүтін бөлік, бөлшек бөліктен үтір арқылы ажыратылады. Бөлшек оқылуы: …бүтін, …(оннан, жүзден, …)
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Топтық, жұптық жұмыста сыйластық, адамгершілік қасиеттерін дарыту; жеке жұмыс арқылы терең ойлануды дамыту; бағалау арқылы шыншылдыққа тәрбиелеу
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Презентация
|
Бастапқы білім
|
Натурал сандар, жұп және тақ сандар, жай бөлшектер туралы түсініктері болу, оларға арифметикалық амалдар қолдана алу.
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың
жоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3минут
|
1. Сыныпты ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу. Сынып тазалығына назар аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың үй тапсырмасын тексеремін, сұрақтары болса бірге талқылаймыз.
2. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлерін оқушылармен бірге талқылау.
|
|
Сабақтыңортасы
ЖЖ
14 минут
Ұ
6 минут
Ж
8 минут
ЖЖ
6 минут
|
1. Қолдану. Жеке жұмыс. Амалдарды орындаңыздар:
|