Пән:әдебиеттік оқу
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Күні:
Сынып: 2 «А»
|
Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні: Жабаева Ж.Б
Қатысқандар саны:20
Қатыспағандар саны: 0
|
Сабақтақырыбы
|
Мен теңізшімін. Дельфин
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.2.8.1.Мұғалімнің көмегімен кейіпкердің іс-әрекетіндегі өзгерісті немесе негізгі оқиғаларды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өгерістепді анықтау.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Мәтін мазмұнын толық түсінеді
Көптеген оқушылар:мәтіннің мысал екенін дәлелдей алады
Кейбір оқушылар:адамдардың табиғат бөлшегі –теңіз жануарларын да қорғау керектігін ұғынады
|
Бағалау критерийлері
|
1.Кейіпкердің іс-әрекетіндегі өзгерісті,негізгі оқиғаларды салыстырады
2.Сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдікмақсаттарды, лексикаментіркесмысалдарынқосаанықтаңыз
Пәнге тән лексика мен терминология
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
Құндылықтарды дарыту
|
Туғанжерінқұрметтеугесүюгеүйрету.
Жануарларға,табиғатқа деген құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне көмек беруге, қайырымды іс-әрекеттерге баулу
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниетану, қазақ тілі, көркем еңбек
|
АКТ қолданудағдылары
|
Бейнежазба көрсету (мұғалім дағдысы)
Дельфин мәтінін тыңдау
|
Бастапқы білім
|
Жануарлардыңтіршілікетуортасынажыратады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру.Психологиялықахуал.
«Меніңнесібем» ширату жаттығуы арқылы жануарлардың тіршілік ету ортасын ажыратады
Балық-су
Гүл-топырақ
Бақа-су
Торғай-ауа
Арыстан-құрлық
Үй тапсырмасын «Микрофон»тәсілі арқылы сұралады.
Дескриптор:
-өлеңнің мазмұнын түсінеді
-өлеңді нақышына келтіріп, мәнерлеп оқиды
ҚБ «Үш шапалақ» тәсілі
«Пазл» тәсілі арқылы. Жұмбақ жасыру арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
|
|
Сабақтың ортасы
|
Тыңдалым .Бейнежазбакөрсетуарқылыдельфинтуралықызықтымәліметтерберу.
«Дереккөздер» бойынша саралау тәсілі)
Мақсатым:қызығушылық танытқан барлық оқушыларға алдын-ала дельфин туралы мәлімет алады.
Оқулықпен жұмыс.
-Дельфин қайда тіршілік етеді?
-Көлге барғанда дельфин көрдік пе?
-Ендеше дельфинді қайдан көруге болады?
«Кім жылдам? ойыны .(Жаңылтпашты жатқа айту) (С)
Бұл теңіз-ерен теңіз,
Ең терең теңіз деңіз.
ҚБ (Бас бармақ )тәсілі
Топ ережесі
1.тыныштық сақтау
2.Бірлесіп жұмыс жасау
3.Бір-бірімізді тыңдау
4.Уақытпен санасу
5.Сабаққа белсенді қатысу
(Т) Мәтінді тыңдату. Мәтін мазмұны бойынша «Қарлы кесек» Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ құрастыру.
«Тауып оқы»тәсілі
1-топ: мәтіннен дельфиннің адамдарға көмектесін жерін тауып оқы
2-топ:адамның дельфинге жасалған жауыздығы сипатталған тұсын тауып оқы
3-топ:дельфиннің қайтадан пайда болып,адамдарға жол көрсеткен сәтін тауып оқы
Дескриптор:
1. мәтіннен дельфиннің адамдарға көмектесін жерін тауып оқиды
2. адамның дельфинге жасалған жауыздығы сипатталған тұсын тауып оқиды
3. дельфиннің қайтадан пайда болып,адамдарға жол көрсеткен сәтін тауып оқиды
Сергіту сәті: «Алакөлдегі балықтар» музыка тоқтағанда қалпақ киген оқушы балық түрін атайды.
Ж «Буриме» тәсілі
Сен нағыз теңізшісің. Көңіл күйіңді өлең жолдарымен жеткізіп көр.
Делфиндермен жарысып,
Теңізде жүзіп келемін
Толқындармен қауышып,
Үйге жеткім келеді
Дескриптор:
1. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді ойлап табады
2. Өлеңннің ұйқасын жалғастырады
ҚБ«Келісемін,келіспеймін» тәсілі арқылы жұпта бағалайды
|
кitap.kz
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «ҚҚҚ» тәсілі
-Не қиындық тудырды?
-Не қызық болды?
-Не құнды болды?
Үйге тапсырма.
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
«Менің несібем»
«Пазл»тәсілі арқылы жаңа тақырыпты аштық
Қарқын
Дереккөздер арқылы
Жетекші сұрақтар арқылысаралаудың «Жіктеу»тәсілін қолдандым
|
Өзін өзі бағалау
|
|