|
Сынып/ мерзімі
|
8 «А» сыныбы
|
Сабақ/тақырыбы
|
Ас қорытудың маңызы. Ас қорыту жүйесі: асв қорыту жолы, ауыз қуысы, жұтқыншақ, өңеш, асқазан, ішек; ас қорыту бездері (сілекей бездері, асқазан бездері, ұйқыбез, бауыр, ішек бездері)
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларға ас қорытудың маңыздылығын, тағамдық заттардың құрамы жайлы түсінік қалыптастыру.
Асқорыту мүшелерімен танысады.
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушыларға ас қорытудың маңыздылығын, тағамдық заттардың құрамы жайлы түсінік қалыптасады.
Дұрыс тамақтанудың гигиеналық талабы,дұрыс тамақтануға көңіл бөлуге дағдыланады.
|
Сабақтың әдісі
|
Топтық жұмыс, сұрақ-жауап, Сәйкестендіру кестесі, нақтысандар кабинеті, мылқау сурет.Постер қорғау,тест жүмысы.
|
Уақыты
|
Сабақ кезең/рі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
3 мин
2 мин
5 мин
|
Кіріспе
Топқа бөлу
Үй тапсырмасын сұрау
|
«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.
Оқушыларды түс аттары бойынша 3 топқа бөлемін.
«Аукцион ойыны» әдісі
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын.
|
Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар 3-топқа бөлінеді:
«Қызыл»
«Сары»
«Жасыл»
Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі.
|
Топ аттары жазылған
қағаздар
Оқулық
|
15
мин
5 мин
|
Негізгі бөлім
Бекіту
|
Жаңа сабақ
Электронды оқулық,слайдтар арқылы жаңа сабақты түсіндіремін.Әр топқа тақырыпшалар бөлініп беріледі.
Жаңа тақырып бойынша зерттеушілік әңгіме жасатып, постер жасатамын.
Әр топқа тапсырмалар беріледі.
1Сәйкестендіру.
2.Мылқау сурет.
3.Нақты сандар.
|
Жаңа тақырып бойынша зерттеушілік әңгім жүргізіп, постер жасайды. Жасаған постерлерін сынып алдында дәлелдейді, қорғайды.
Сәйкестендіру кестесін толтырып, жұптық бағалау жасайды.
Әр топ өздеріне берілген биологиялық диктантты орындап, өзара топтық бағалау жүргізеді.
|
Плакат, маркер, оқулық.
Сәйкестендіру кестесі, бағалау парақшасы
Биологиялық диктант, бағалау парақшасы
|
3 мин
|
Қорытынды
|
«Мақалды жалғастыр»
Тест жұмысы.
|
Сұрақтарға жылдам жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.
Бір-бірін тексеріп, бағалайды.
|
Оқулық
|
2 мин
|
Бағалау.
|
Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалау жүргіземін.
|
Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады.
|
Бағалау парақшасы
|
2 мин
|
Рефлексия
|
Кері байланыс
|
Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды.
|
Стикер
|
1 мин
|
Үйге тапсырма беру
|
Тест түзу.
|
Күнделікке жазады.
|
Күнделік
|