Сабақтың №: 55-56 сабақ. Мерзімі: 07. 12. 2015ж Сабақ түрі: Жаңа материалды зерттеу сабағы



бет1/2
Дата22.03.2017
өлшемі303,35 Kb.
#12135
түріСабақ
  1   2
Пән: Арнайы технология

Топ:

Оқытушы: Қайрат. С

Сабақтың №: 55-56 сабақ.

Мерзімі: 07.12.2015ж

Сабақ түрі: Жаңа материалды зерттеу сабағы.

Сабақ тақырыбы: Табиғат қорғау шаралары және құрылыстағы еңбек қорғау негіздері.

Сабақтың мақсаты:

Оқыту мақсаты: Студенттерге құрылыс алаңындағы еңбек қорғау шараларын, еңбек жағдайындағы заңдарды, тазалық-гигеналық шараларды оқыту.

Тәрбиелік мақсаты: Еңбек қорғау шараларын оқыту арқылы студенттерді құрылыс алаңында тәртіпті сақтап, қауіпсіз жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Дамытушылық мақсаты: Кез-келген құрылыс жұмыстарында әрқашан техника қауіпсіздігін сақтау, өз-өзін қорғау, өнімді жұмыс істеу шараларын үйрете отырып, олардың жұмыс істеу қабілетін дамыту.

Оқыту қызыметінің ұйымдастыру түрлері: Оқушылар топпен, жекелей және деңгейлік.

Үдеріс(немесе оның элементтері): Интерактивті тақтаны қолдану, слайд пен түсіндіру.

Оқу әдістері: Сөздік, көрнекілік, проблемалық, репродуктивті, көрнекі-демонстрациялық және слайдты қолдану.

Жабдықтау: Итерактивті тақта, құрал-жабдықтар.

Сабақтық ұйымдық құрылымы:

Кезең аты

Кезең мақсаты

Ұзақтығы

Оқытушы қызметі

Оқушылар қызметі

Аралық бақылау(егер жоспарланса)

1

2

3

4

5

6

1.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасып, түгендеп, тәртіпке шақыру.

5 мин

Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.

Сабаққа дайындалып отыру.




2.Бұрынғы білімдердің актуализациясы.

Өткен білімдерін еске түсіру.

10мин

Оқушыларға тапсырмаларды таратып беру. Слайд №6-7

Берілген тапырманы орындау.

Кесте толтыру.

3.Мативациалық.

Оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру

5мин

Оқушылардың артықшылықтарын, білімін, сабақты игеру денгейін ескеріп, бағалап отыру.

Тыңдайды.




4. Жаңа материалды үйрену.

Оқушыларға техникалық қауіпсіздік ережелерін үйрету.

30мин

Жоспар бойынша дәйекті материалдарды оқу. Слайд №8-15.

Жаңа тақырып бойынша проблемалық сұрақтарды шешу.




5. Жаңа материалды алғашқы ұғынуы.

Оқушылардың түсіну денгейін білу.

10мин

Жаңа тақырыптар бойынша сұрақтар қою.

Слайд №16.



Жауап береді.




6. Жаңа тақырыпты бекіту.

Тақырыпты толығымен түсіндіре білу.

20мин

Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар тарату. Слайд №17.

Орындайды, ауызша жауап береді.

Билет сұрақтары.

7. Үй тапсырмасы

Өткен сабақты ары қарай қолдана білу.

3мин

Үй тапсырмасын түсіндіру.

Слайд №18



Дәптерлеріне жазып алады.




8. Сабақ қортындысы.

рефлекция



Оқушылардың түсінгенін бағалау.

7мин

Сабақтағы алған бағаларын жариялау.







Оқытушы: ___________ __________________

(қолы) ( аәф)

«_____»__________20 ____жыл.

Тексерді

Лауазымы______________________ ________________



(қолы) (аәф)

Тақырып: Табиғат қорғау шаралары және құрылыста еңбек қорғау негіздері.

1-Нұсқа.

  1. Құрылыстағы еңбек қорғауға нелер кіреді.

  2. Қауіпсіздік техникасы дегеніміз не?

  3. Еңбек жағдайындағы заңдарға нелер кіреді?

2-Нұсқа.

  1. Өртке қарсы қауіпсіздік денді қалай түсінесіңдер?

  2. Тазалық-гигеналық шараларға нелер кіреді?

  3. Қауіпсіздік техникасы денгеніміз не?


Ашық сабаққа өзідік талдау

Топ: 1С


Қатысушылар саны: 18 адам.

Тізім бойынша саны: 20 адам.

Тарау тақырыбы: Құрылыс жұмыстары.

Сабақ тақырыбы: «Табиғат қорғау шаралары және құрылыстағы еңбек қорғау негіздері».

Сабақ түрі: Жаңа материалды зерттеу сабағы.

Сабақтың мақсаты:

Оқыту мақсаты: Студенттерге құрылыс алаңындағы еңбек қорғау шараларын, еңбек жағдайындағы заңдарды, тазалық-гигеналық шараларды оқыту.

Тәрбиелік мақсаты: Еңбек қорғау шараларын оқыту арқылы студенттерді құрылыс алаңында тәртіпті сақтап, қауіпсіз жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Дамытушылық мақсаты: Кез-келген құрылыс жұмыстарында әрқашан техника қауіпсіздігін сақтау, өз-өзін қорғау, өнімді жұмыс істеу шараларын үйрете отырып, олардың жұмыс істеу қабілетін дамыту.

Сабақ мақсатына талдау: сабақтың мақсаты мен міндеті сабақ материалдарының ерекшелігіне байланысты қойылған. Сабақта мазмұны оқушыларға жеткізілді, сабақтың мақсаты орындалды.

Топқа қысқаша мінездеме: ашық сабақ барысында оқушылар белсене қатысты, өз мамандықтарына және сабаққа деген қызығушылықтарын көрсете білді, бұл топпен жұмыс істеудің қиындығы топтағы студенттердің жас айырмасымен үлгерімдерінің айырмашылығында.

Сабақ құрлымын анықтау:

Сабақ түріне байланысты келесі құрылымдар қаралды:



  1. Ұйымдастыру кезеңі. Бұл кезеңнің мақсаты: оқушыларды сабаққа дайындау, жаңа тақырыптың мақсатымен танысу.

  2. Бұрынғы білімдердің актуализациясы.Бұл кезеңнің мақсаты: өткен білімдерін еске түсіру, жаңа тақырыпты талдау.

  3. Мативациалық. Кезең мақсаты: Оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру.

  4. Жаңа материалды үйрену.Кезең мақсаты: Оқушыларға техникалық қауіпсіздік ережелерін үйрету.

  5. Жаңа материалды алғашқы ұғынуы. Кезең мақсаты: Оқушылардың түсіну денгейін білу.

  6. Жаңа тақырыпты бекіту. Кезең мақсаты: Тақырыпты толығымен түсіндіре білу.

  7. Үй тапсырмасы.

  8. Сабақ қортындысы. Мақсаты: Оқушылардың түсінгенін бағалау.

  1. Рефлекция

Сабақ этаптарының мазмұнын бағалау:

Менің көзқкрасым бойынша, сабақтың барлық этаптары логикалық байланысқан және бір ізді құрастырылған, оқушылар өтілген тақырыптан алған білімдерін жүйелей алады.



Таңдалған сабақ әдістері мен түрлерінің тиімділігіне, олрға педагогикалық мақсат қойылуын бағалау.Сабаққа қоланылған әдіс-тәсілдер:

Әдістердің түріне қарай ақпарат көзі: сөздік(әңгіме түрінде сабақтың 1,2,3 этапы, рефлекция кезеңі), көрнекі (слайд 3,5,6 этаптапы), практикалық (бақылау сұрақтарымен тесттермен жұмыс 2-4 этаптарда).



Сылақ жұмыстарына арналған құрал-жабдықтар

р/с


Эскизі

атауы

қолданылуы

1









2









3










Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет