Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
3. Физикалық география
3.4 Биосфера
|
Мектеп: Атырау қаласы ХББ НЗМ-і
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жолдасбаева Айсанат
|
|
Сынып: 9
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың түрлері
|
|
оқу мақсаты
|
9.3.4.2- ерекше қорғалатын аумақтардың (қорықтар, қорықшалар, ұлттық саябақтар) құрылу мақсатын түсіндіреді
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы ақпараттарды жинақтау, ерекшеліктеріне тоқталу, пікірлесу арқылы ойларын жүйелеу. Қорытынды жасай білуге үйрету.
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: қорықтар, қорықшалар, ұлттық саябақтар
Оқытудың тілдік мақсаты: Ерекше қорғалатын аумақтар туралы мәтіндерді оқиды және зерттеу, сыныптастарымен бірлесе отырып қорытындыларын (оқу, жазу, сөйлеу, тыңдау дағдылары) түсіндіндіреді (презентация, буклет, диалог т.б.).
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Суретте … Ерекше қорғалатын аумақтар.............құрылған. Себебі ............сақтауымыз қажет.
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
- жұптық және топтық жұмыстар орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға деген құрмет;
- топтық жұмыстарды орындау барысындағы ынтымақтастық;
- өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық;
- топтық жұмыстар, креативті шығармашылық ізденістер барысындағы еңбек және шығармашылық;
- білімін тереңдету, қажетті материалдарды табу, оған талдама жасау мақсатында өмір бойы оқу.
|
|
Пәнаралық байланыстар
|
Биология, экология, химия, экономика
|
|
АКТ қолдану дағдылары
|
АКТ мүмкіншіліктерін пайдалану (ноутбук, интер белсенді тақта)
https://bilimland.kz
|
|
Бастапқы білім
|
8.3.4.5 - өсімдік әлемі мен жануарлар дүниесін қорғау қажеттілігін дәлелдейді, қорғау жолдарын ұсынады
|
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
0-5 мин
|
- Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Жағымды атмосфералық ахуал.
Мұғалім:
Оқушыларды жаңа білім қабылдауға және игеруге «Атаулар туралы үш сұрақ» арқылы белсенділендіреді.
(Сабақтың басында жаңа тақырып бойынша тақтаға үш ұғымдарды жазып, оқушыларға сұрақтар қойыңыз)
(С) Сабақтың тақырыбы және мақсаттарымен таныстыру.
(С) Оқушылар қорық, қорықша, ұлттық саябақ термин сөздерін еске түсіреді.
|
Әлімов А.Қ. Интербелсенді оқу әдістемесін мектепте қолдану (Оқу құралы). -Астана: «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ Педагогикалық шеберлік орталығы, 2014.
Презентация
Слайд 1-2
|
|
Сабақтың ортасы
5-15 мин
15-25 мин
25-38 мин
|
Оқушылар мәтінді оқып, бейне материалды көріп, І тапсырманы орындайды.
(Д) І тапсырма. «Ерекше қорғалатын аумақтардың» құрылу мақсаты мен ерекшелігін анықтаңыз:
|