Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:
|
Бөлім 5. Веб-проектірлеу
|
мектеп:
|
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
|
|
|
|
Сынып:
|
|
|
|
|
|
Қатысқандардың саны:
|
|
|
|
|
|
Қатыспағандардың саны:
|
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Веб-беттегі графика
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.2.3.3 Web-бетке анимация мен гарфикалық денелерді орналастыру (логотип, баннер және т.б.)
|
Сабақ мақсаттары
|
Анимация мен графикалық денелердің Web –бетте не үшін қажет екендігін түсіну;
Логотип, баннер және сурет арасындағы айырмашылықты түсіну;
Логотипті, анимацияны, фондық суреттерді, суреттерді Web –бетке еңгізуді білу.
|
Бағалау критерийлері
|
Логотипті, анимацияны, фондық суреттерді, суреттерді Web –бетте қолдану.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология: HTML, CSS, PHP, Notepad, Тэгтер (Image, Head, P, H1, H2, Body, Html).
Тиімді сөз-тіркестер:
Кодта негізгі бөлімдердң тізбегін айқындауға болады…….
Body бөлімінде бағдарламаның негізгі коды жазылады.......
|
Құндылықтарды дарыту
|
серіктестік: ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру және сындарлы тәсілді дамыту, өзара қарым-қатынасты құру кезінде сыни ойлай білу, топтық жұмыс кезінде жылы қарым-қатынасты дамытуды өзіне қосады.
академиялық адалдық: Академиялық адалдық қағидаларын сақтаудағы басқа адамдардың ойлары мен идеяларын құрметтеу
тайм менеджменттің маңыздылығы,
құрал-жабдықтармен және ресурстарға ұқыпты қарау.
|
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу
|
Білу және түсіну: Web-бағдарламалау
дағдылар: байланыс және ынтымақтастық
дағдылар: өзіндік сана және ойлау
|
Түпнұсқалықты оқыту
|
Нақты проблемалар мен контекстерге оқытуды қолдану
|
Пәнаралық байланыстар
|
Өнермен интеграция
|
Бастапқы білім
|
HTML негіздері
|
Сабақ барысы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ басы
0-2 мин
|
(К) Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын қайталау. Оқу мақсаттарына қол жеткізу үшін жетістік критерийлерін талқылау
|
Ресурстар
|
Сабақтың ортасы
3-20 мин
21-36 мин
37-38 мин
|
(И) Мұғалім суретті енгізу үшін код фрагментін таратады. Оқушылар HTML бетін жасайды.
Дескрипторлар:
|
Сайт құрылымы үшін негізгі тегтерді қолданады
|
Фондық суретті кірістіру үшін тегтерді қолданады
|
Фондық суреті бар HTML бетін жасайды
|
(И) Оқушылар практикалық жұмысты орындайды, HTML бетін үлгі бойынша жасайды
Дескрипторлар:
|
Сайт құрылымы үшін негізгі тегтерді қолданады
|
Фондық суретті кірістіру үшін тегтерді қолданады
|
Фондық суреті бар HTML бетін жасайды
|
(К) мұғалімнің оқушы жұмыстарын тексеруі
|
Презентация
Материал алынған сілтеме:
https://stud.kz/prezentatsiya/id/22114
http://elibrary.kaznu.kz/sites/default/files/Besplatnie_resursii/aytbenova_web_dizayn_negizderi.pdf
|
Сабақтың соңы
38-40 мин
|
Сабақтың қорытындысы мен рефлексия
Оқушыларға сұрақтар.
a) Сабақта қандай мақсат қарастырдық?
b) берілген мақсат үшін өз түсіну деңгейін таңдап, түсіндіріңіз.
|
Презентация
|
Үйге тапсырма
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы
|
Әр түрлі күрделіліктегі жеке HTML беттерін жасау арқылы
|
Практикалық тапсырмаларды орындау және міндеттерді шешу арқылы. Өзара бағалау, кері байланыс мұғалімдер
|
Құндылықтар: басқа оқушылардың жұмыстарын тексеру кезінде өзара сыйластық, топтарда сыйластық және ынтымақтастық.
Өмір тіршілігінің қауіпсіздігі: компьютерде жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасын сақтау.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|