Ұзақмерзімді жоспардың тарауы:
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сыныбы: 8 «Б»
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
§1.4. Процессор мен оның сипаттамалары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.1.1.1 процессордың функциялары мен оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу, түсіну
|
Сабақтың мақсаты
|
Процессор функциялары мен негізгі сипаттамаларын оқып түсінеді.
|
Бағалау критерийлері
|
Процессордың функциялары мен оның негізгі сипаттамаларын оқиды және ішкі құрылысымен практика жүзінде танысады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология:
Процессор – процессор – processor
Ядро – ядро – core
Жиілік – частота – frequency
Разряд – разряд – discharge
Такт – такт – tact
Регистор – регистор – register
Сопроцессор – сопроцессор – coprocessor
Интерфейс – интерфейс – interface
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы қалыптасады.
Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым-қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады.
Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды. Өмір бойы оқу, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Ағылшын тілі мен биология
|
ЕБҚО:
|
Сыныпта ерекше білімді қажет ететін оқушы жоқ.
|
Функционалдық сауаттылыққа ықпал жасау
|
Адамның бас сүйегімен онда орналасқан ми қабықтарының бөліктерін оқушыларға таныстыру арқылы өмірде адамның миы қаншалықты адамға қызмет жасайтынына тоқталады. Ми қабаттары дұрыс жұмыс жасау үшін біз не істеуіміз қажет?. Бұл қысқаша айтқанда, біз оның арқасында біз ең күрделі психикалық операцияларды жасай аламыз және санаға ие боламыз, яғни өзін-өзі сезіну. Дәл осы себепті мидың ішінде үлкен жылдамдықпен бірге жұмыс істейтін көптеген құрылымдар бар, бұл мидың жұмысын бүгінгі күнге дейін көптеген аспектілері бойынша жұмбақ ететіні айтылады. Осы тұста ПРОЦЕССОР компьютердің миы екенін айтып, бір бірімен айырмашылығы және ұқсастығы ажыратылады. т.б. тапсырма беріледі.
|
Сабақтың барысы
|
|