Сабақтың мақсаты: 5 санын қосу және азайту жайлы оқушылардың білімдерін бекіту



Дата25.03.2017
өлшемі9,35 Kb.
#12319
түріСабақ
  • №192 орта мектеп
  • Ашық сабақ
  • Тақырыбы: 5 санын қосу және азайту
  • Пән мұғалімі: Бөгеналиева Ханзада
  • Сабақтың мақсаты: 5 санын қосу және азайту жайлы оқушылардың білімдерін бекіту.
  • Дамытушылық: Оқушылардың жан – жақты ойлануын, ізденуін, оқығаның есте сақтаудың іс жүзінде қолдана білуге үйрету. Бір таңбалы санды ауызша қосып азайтуға дағдыландыра отырып, ойын есептер арқылы ойлау қабілетін дамыту.
  • Тәрбиелік: Ұжым болып жұмыс істеуге үйрете отырып тәрбиелеу.
  • Түрі: Саяхат сабақ.
  • Әдісі: Топпен жұмыс, ұжымдық
  • жұмыс.
  • Көрнекілік: Венн диаграммасы, топтастыру «Қай сан жоқ» ойыны, математикалық тест, жұмбақ есеп, «Кім тапқыр» ойыны.
  • Сабақ барысы:
  • І. Ұйымдастыру бөлімі (Оқушылардың оқулықтарын тексеру)
  • ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
  • Үйге берілген тапсырманы тексеріп, сұрақ қою арқылы сабақты қорытамын.
  • Алғырлар
  • Тапқырлар
  • Білімділер
  • 1-ші тапсырма
  • 1-топқа.
  • 1-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері санап бер.
  • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  • 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1.
  • 2-топқа.
  • Математикалық диктант.
  • 10 - 5=
  • 8 – 5 =
  • 5 + 5 =
  • 3 + 5 =
  • 7 – 5 =
  • 6 – 5 =
  • 5
  • 3
  • 10
  • 8
  • 2
  • 1
  • 4+3
  • 6+2
  • 9,10,7
  • 8,6,4
  • 10-3
  • 9-2
  • 7,8,9
  • 5,6,7
  • 5-ті қосу және азайту
  • №1
  • Қосылғыштардың бірі 5 болатын қосындыларды жаз.
  • Азайтқышы 5 болатын айырмаларды жаз және мәндерін тап.
  • Қолданған 5-ті қосу кестесін жаз.
  • 1+5= 6-5=
  • 2+5= 7-5=
  • 3+5= 8-5=
  • 4+5= 9-5=
  • 5+5= 10-5=
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • №2
  • +5=
  • -5=
  • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  • 5 + 5 = 10
  • 10 – 5 = 5
  • Сергіту сәті
  • Есеп сабағы
  • 1. Біздің келер шамамыз,
  • Бестен үшті аламыз.
  • Төртті бөліп екіге,
  • Жауабын тез табамыз.
  • 2. Біздің келер шамамыз,
  • Көбейтуге данамыз.
  • Төрт амалды тең білер,
  • Өте зерек баламыз.
  • №3
  • Төрт сан аттай отырып, алдымен сандарды өсу ретімен, содан соң кему ретімен ата.
  • 0,
  • 5,
  • 10
  • 10,
  • 5,
  • 0
  • Жұмбақ
  • есептер
  • І-топ.
  • Алмаға кеп күн ара
  • Қонушы еді бір ара
  • Бүгін тоғыз, туысын
  • Ертіп келді бұл ара.
  • Сонда бүгін алмаға
  • Келіп қонды қанша ара?
  • ІІ-топ.
  • Бір-бірімен жарысқан,
  • Бір аю, бір арыстан
  • Екі қоян, үш түлкі.
  • Бәрі нешеу ойлан сен?
  • ІІІ-топ.
  • Талдан ұшты топ торғай
  • Емес бірақ көп торғай
  • Алдында оның – бастаушы,
  • Артында төртеу – қостаушы.
  • Ойың жүйрік болса егер
  • Торғай нешеу есепкер
  • 9 см
  • 5 см
  • 5 см
  • 9см - 5см < 5см
  • № 4 есеп
  • Себет
  • 6-4+3= 5
  • 4+3-2= 5
  • 2+4+3=9
  • 7+3-5=5
  • 8-4+3=7
  • 8+2-1=9
  • 7-4+6=9
  • 10-4+1=7
  • 9-8+6=7

ІV. Қорытынды. Балалар бүгінгі сабақта кез – келген санға қандай санды қосып, азайтып үйрендік? Жақсы 5 саны екен. Осы 5 сан туралы не білеміз?

  • Бес парыз
  • Бес дұшпан
  • Бес қару
  • Бес арыс
  • Бес асыл
  • Натурал сандар
  • Жұп сандар Тақ сандар
  • 2
  • 6
  • 4
  • 8
  • 10
  • 1
  • 3
  • 5
  • 7
  • 9
  • Кім жылдам
  • 9
  • 5
  • 3
  • 7
  • - 1
  • 2
  • 6
  • 4
  • 0
  • +4
  • 2
  • 4
  • 1
  • 6
  • +3
  • Үйге тапсырма
  • № 5 есеп
  • Тыңдағандарыңызға рахмет

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет