Сабақтың тақырыбы: Cурет галереясы 9-сынып
Сабақтың мақсаты.
-
Білімділік: сурет көрмесі , бейнелеу өнерінің жанрлары туралы білімдерін толықтыру
-
Дамытушылық: оқушылардың сөйлеу тілдерін байлығын дамыту, таным-білігін арттыру;
-
Тәрбиелік: оқушыларға эстетикалық тәрбие беру,сурет өнеріне сүйіспеншіліктерін қалыптастыру.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлеметсіздер ме,оқушылар! Кезекшімен сұхбат
ІІ. Өткен сабақты «Ой қозғау стратегиясы» яғни сұрақ-жауап арқылы тексеремін.
-
Қандай қазақ елінің суретшілерімен таныстық?
-
Ысмайылова мен Ғалымбаеваның өнерде ұқсас жақтары бар ма?
-
Қастеев қай жанр суретшісі?
4. Суретшілер білім алған негізгі оқу орындары қандай?
ІІІ Жаңа сабақ.Жағдаят арқылы сабақ тақырыбына шығу
Дәптерімізді ашайық, бүгінгі күнді жазайық.Тақырып :Сурет галереясы.
-Ғаламтордан анықтама берейік.
Сурет галереясы - негізінен немесе бірыңғай кескіндеме туындылары жинақталатын көркемсурет мұражайы. Үлкен мұражайлардың кескіндеме бөлімдері мен картиналарды сақтауға арналған сарай залдары да Сурет галереясы деп аталады. Мыс., Лондон қаласындағы Ұлттық галерея, Вашинггон қ-ндағы Ұлттық өнер галереясы, Мәскеу қаласындағы Третьяков галереясы және қазіргі Қазақстан Мемлекеттік өнер мұражайы галереясы, т.б.
1-тапсырма. «Сыңарын тап» деп аталады. Суретті қиып тастаймын. Оқушылар құрайды.(1-портрет,2- пейзаж) Осы бойынша оқушыларды 2топқа бөлемін.
2-тапсырма. 1-топ 105-беттегі мәтінмен,2-топ 106-беттегі мәтінмен жұмыс жасайды.
(тірек сұрақтар беріледі) Постер,қорғау.
3-тапсырма.Топтар бір-біріне сұрақ қойып,тексереді(тілші)
4-тапсырма.Грамматика.Кесте,оқшау сөздер.1сөйлемнен жазу,осы тақырыпта
Қаратпа сөз
|
Қыстырма сөз
|
Одағай
|
|
|
|
5-тапсырма. «Ойды аяқтау» Егер мен суретші болсам, ...
ІҮ. Бекіту.Рефлексия
|
Дұрыс
|
Бұрыс
|
1.
|
|
|
2.
|
|
|
3.
|
|
|
4.
|
|
|
5.
|
|
|
6.
|
|
|
Ү. Бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма. Қазақстан Мемлекеттік өнер мұражайы туралы мәлімет
Достарыңызбен бөлісу: |