Сабақтың мақсаты Оқушылар мектептің өзін-өзі басқару ұйымына мүше болу жолдарын түсіндіреді



бет1/2
Дата18.10.2023
өлшемі149,43 Kb.
#186531
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
4с-6дүниетану А


Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 4

Қатысқаны

Қатыспағаны

Тақырыбы

6. Мектептегі өзін өзі басқару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.2.1 мектептің өзін-өзі басқару ұйымына мүше болу жолдарын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Оқушылар мектептің өзін-өзі басқару ұйымына мүше болу жолдарын түсіндіреді




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 минут



I. Психологиялық ахуал
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Бізде жақсы баламыз,
Өсті ақыл санамыз
Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз.
Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз,
Жақсы ниет тілекпен,
Бастайық сабақ бүгін біз.

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады
.

Жарайсыңдар!




3 минут
2 минут

Үй тапсырмасын сұрау
5 -тапсырма. Ата-анаңа төмендегі сұрақтарды қойып, сұхбат ал:
1. Сіздер отбасылық қаражаттың есебін жүргізесіздер ме?
2. Үнемделген отбасылық қаражаттың есебін жүргізесіздер ме?
3. Отбасылық бюджетті қалай оңтайландыруға болады?
Өткен сабақты пысықтау
1. Отбасылық бюджеттің қаражаты сенің қандай қажеттіліктеріңе жұмсалады?
2. Ата-анаң берген ақшаны үнемдеп көрдің бе?Неге?
3. Отбасының тұрақты кірісі неден құралған?
4.Отбасылық бюджеттің жалпы кірісі қанша?
5. Бюджет тиімсіз жоспарланғанда (қаражат жетіспеушілігі) отбасы не істеуі керек?

Ата-анасымен болған сұхбатты әңгімелейді.

Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.



Ауызша мадақтау
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!


Дескриптор
1. Ата-анасымен болған сұхбатты әңгімелейді.1б
2.Сұраққа жауап береді.
Өз ойларын айтады.1б






Сабақтың ортасы
2минут
Білу.

5 минут

Түсіну
6 минут
5 минут

2 минут

3минут
5 минут

5 минут


Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс.
Сен
- өзін өзі басқару дегеннің не екенін еске түсіресің.
- мектептегі өзін өзі басқару ұйымының құрамына өту жолдарын түсіндіресің.


1-тапсырма. Ұжым деген не? Ұжымды кім басқарады? Сыныптағы өзін өзі басқару ережесі саған 3-сыныптан таныс. Оқушылардың өзін өзі басқаруы туралы айтып бер.
Мұғалімнің өзін өзі басқарудағы рөлі қандай?


2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқу.

3-тапсырма. Арман неге мектепті қоғамның шағын үлгісіне теңеді?
Оқушылардың мектептегі кез келген істе белсенді болуы әрі өз бетінше шешім қабылдай алуы қаншалықты маңызды?


Сергіту сәті
"Мен қазақпын" әні
ЕБҚ
1. Егер өз мектебіңді басқаратын болсаң, нені өзгертер едің? Неге?
2.Өзің оқитын мектептің "мектеп кеңесі" жайлы не білесің?
4- тапсырма. Арман оқитын мектептегі өзін өзі басқару сызбасына қара.
Өзін өзі басқару ұйымын қандай комитеттер басқарады? Сенің ойыңша, мектеп кеңесіңнің құрамында кімдер болуы мүмкін? Мектеп кеңесі қандай ұйымдарды басқарады?
Сенің өз мектебіңдегі өзін өзі басқару қалай жүргізіледі? Бұл сұраққа сенің жауабың бар ма?
Өзін өзі басқару үлгісі барлық мектепте бірдей деуге бола ма?
Мектеп кеңесіне мүшелікке қалай өтуге болады?


5-тапсырма. Егер өз мектебіңді басқаратын болсаң, нені өзгертер едің?
Ал сенің сыныптастарың, ата-анаң, мұғалімдерің мектеп тәртібіне өзгерістер енгізе ала ма?

Сыныптағы өзін өзі басқару ережесі және оқушылардың өзін өзі басқаруы туралы айтып береді.

Мәтінді түсініп оқиды.


Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. Оқушылардың мектептегі кез келген істе белсенді болуы әрі өз бетінше шешім қабылдай алуы қаншалықты маңызды екенін топ бойынша талқылайды.


Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.


Арман оқитын мектептегі өзін өзі басқару сызбасына қарап, сұрақтарға жауап береді.
Өз мектебіндегі өзін өзі басқару қалай жүргізілетінін әңгімелейді.

Өз мектебін басқаратын болса, нені өзгертетіні туралы айтады.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет