Сабақтың мақсаты тиімді есептеуді қолданады -ондықтан аттамай, ауызша қосып, азайтады



Дата20.09.2022
өлшемі1,42 Mb.
#150142
түріСабақ
Байланысты:
қмж 11 сабак матем


Математика 2 сынып



Бөлім


Өзім туралы. 1В САНДАРҒА АМАЛДАР ҚОЛДАНУ

11 сабақтың тақырыбы

100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттамай ауызша қосу және азайту

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.3.** Тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдану.
2.1.2.6. 40 + 17, 57 – 40, 57 – 17, 35 ± 12 жағдайларында ондықтан аттамай, екі таңбалы сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындау.

Сабақтың мақсаты

-тиімді есептеуді қолданады
-ондықтан аттамай, ауызша қосып, азайтады.



Білу және түсіну
Қолдану
Талдау



Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 мин

Сабаққа психологиялық дайындық.
«Белгісізді анықта» Мен ... түсінемін. Мен ... қолданамын. Мен ... тырысамын Компоненттердің арасындағы байланыс негізінде белгісіз компоненттерін анықтайды.
75 – ... = 70 96 – ... = 90
50 – 30 = ... … + 2 = 52
… + 4 = 64 … – 40 = 50
… – 30 = 3 … – 70 = 8
… – 20 = 10
Бүгінгі сабақта 45 + 23, 68 – 23 жағдайларында разрядтан аттамай ауызша қосу, азайту тәсілдерін үйренеміз.

Компоненттердің арасындағы байланыс негізінде белгісіз компоненттерін анықтайды

Жарайсың дар!
Тамаша!





https://bilimland.kz/%0bkk/subject/matematika/2-synyp/amaldardyng-oryndalu-reti?mid=ea8ef400-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe

Сабақ
тың ортасы
25-30 мин



Тапсырма 1. ҰЖ
Ойлау дағдысы: білу, түсіну
Әдіс: «Бірге жасаймыз».
Қосу мен азайтудың ауызша қалай орындалатынын түсіндіреді, көрсетеді.



Тапсырма 2,4,6


Ойлау дағдысы: қолдану
Әдіс: «Сағат-дос»
Тапсырмаларды жұппен орындауды тапсырады.



Сергіту сәтін жасатады.
Тапсырма 3,5
Ойлау дағдысы: талдау
Әдіс: «Топта талқылаймыз».
Өрнек құратады. Амалдарды орындатады.
а) (50 + 3) + 22
ә) 90 – (х + 9)
б) (х – 20) + 30
62 см – 4 дм + 25 см = 62 см – 40 см + 25 см = 47 см.
27 мин + (1 сағ – 40 мин) = 27 мин + (60 мин – 40 мин) = 47 мин

Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырмада қосу мен азайтудың қалай орындалатынын түсіндіреді. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін есептеулерді тиімді жүргізу үшін қолданады

2,4,6 тапсырмаларды оқулықтан жұбымен бірге орындайды. Уақытқа жұмыс жасайды. Бірін-бірі тексереді.


ЕБҚ: 4 тапсырманы орындайды.

Сергіту сәтін жасайды.


Тапсырмаларды топта талқылап отырып, орындайды.

ЕБҚ: екі таңбалы сандардың разрядтық қосылғыштарын анықтау тапсырмасын орындайды.



Бағалау критерийі:
Тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдану.
Дескриптор:
-есептеудің тиімді тәсілін қолданады
ҚБ: «Бағдаршам»
Бағалау критерийі:
ондықтан аттамай, ауызша қосып, азайтады.
Дескриптор:
-тапсыр маларды жұппен орындайды
ҚБ: «Күн»


Бағалау критерийі:
ондықтан аттамай, ауызша қосып, азайтады.
Дескриптор:
-тапсыр маларды топпен орындайды
ҚБ: «Күн»

Математика оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,


24-25 бет

Математика оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,


24-25 бет

Математика оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,


25 бет

Сабақ
тың соңы
10 мин



Үйге: 25 беттегі №7 тапсырма.
Оқушылардың мұғаліммен кері байланысы: «Менің ұсынысым» оқушылар сабақта орындалған тапсырмалар туралы, келесі сабақта орындағысы, ойнағысы, әлі де қайталағысы келетін әрекеттер туралы ұсыныстар мен тілектерін айтады

Оқушылар мұғалімнің көмегімен бүгінгі сабақтағы өзінің әрекетін қорытындылайды

Мұғалімнің оқушылармен кері байланысы: «Мадақтама».



Жапсырмалы немесе магнитті көбелектер, смайликтер.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет