Сабақтың міндеті: Түсініп оқу, мәнерлеп оқу, мәтіндерді талдау дағдыларын қалыптастыру



Дата23.08.2017
өлшемі53,86 Kb.
#25427
түріСабақ
Қысқа мерзімдік жоспар

Сабақтың Тақырыбы: Шығыс шынары.
Сабақтың мақсаты:
Оқушыны Әзиза Нұрмаханованың «Шығыс шынары» атты әңгімесін түсініп оқуға үйрете отырып, өлеңнің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау. Ұлы Отан соғысына қатысқан мерген қыз Әлия Молдағұлованың жастық шағымен таныстыру.
Сабақтың міндеті:Түсініп оқу, мәнерлеп оқу, мәтіндерді талдау дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың нәтижесі:
Өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту.
Түйінді идеялар:
Үлкенге құрмет, кішіге ізет ету керек екенін ұғыну.
Сабақтың әдісі-тәсілдері:
Топтық, жұптық.
Сыныбы:
4 «ә» сынып

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданы-латын ресурстар

2 минут


3 минут

2 минут

5 минут



Кіріспе:

Білу:

Психологиялық дайындық:

Біз кішкентай баламыз, өсіп өніп толамыз. Күнге қарай талпынып, көкке қолды созамыз. Қанат қағып ұшамыз, қарлығаштай самғаймыз.



Топқа бөлу:

Қағаздарда жазылған Әдебиет, шет тілі, тарих сөздері жазылған стикерлерді алып топқа бөлінеді.

Өз топтарыңның ішінен Төраға,баяндамашы, уақыт сақшысы,бақылаушы,хатшы сайлап алады өз топтарының ішінен.

Деңгейлік тапсырма.

Сұрақтар:

1. Соғыс кезінде адамдардың тұрмыс- жағдайлары қай деңгейде болды?

2.Қасірет дегенді қалай түсінесің?

3.Мақсатқа жету үшін не істеу керек?


Ой тостау:

АКТ дан Әлия Молдағұлованың бейне фильм көрсетемін.

Оқушыларға автор жайлы түсінік беремін.

Мәтіннің мазмұнын айтып беремін.
Оқушыларға тізбектеп оқытып, түсінігін сұрау.


Балалар хормен айтады.


Балалар жылдам қимылдайды.

Балалар ауызша жауап береді.




Табыс критерий:

1. Соғыс кезінде адамдардың тұрмыс- жағдайлары қай деңгейде болды?

2.Қасірет дегенді қалай түсінесің?

3.Мақсатқа жету үшін не істеу керек?



Формативті бағалау.
Формативті бағалау.

Плакаттар, маркерлер,

Түрлі-түсті қағаздар.


2 минут
1 минут

3 минут

5 минут
4 минут




Танысты-рылым



Қолдану:

Әлия сияқты батыр қыздар қазіргі кезде барма?



Сергіту сәті:

Бейнекөрсетілімдегі қимыл жаттығуларын көру арқылы қайталау.



Топпен жұмыс:
Ксения Исаевнаның Әлия туралы айтқан сөздерін әңгімеден тауып оқы. Мәтінде айтылатын Әлияның бойындағы қасиеттерді пайдаланып, оған мына үлгі бойынша жазбаша мінездеме бер.

Жүйрік, қолы шебер.

Әлияның Төсегі жиюлы, қағаз-
кітаптары өз орнында.

Шашы өрулі, киімі


үтіктеулі, дене мүсіні өте сұлу.

Топтық жұмыс:

Осы мәтін бойынша суретті фильм жасап көріңдерші. Суреттер таратып беремін.



Балалар хормен билеп тұрып әуенімен айтады


Балалар қатармен тізбектеп оқып шығады.

Топпен бірлесіп жұмыстар жасайды.



Формативті бағалау.





5 минут

5 минут



Негізгі бөлім:

Синтез:

Дәптермен жұмыс:

Эссе жазады.

1.Әлия балалық шағы.


2. Әлияның мектепке баруы.
3.Артекке баруы.
Жұптасып ойлан бөліс. Жұптық жұмыс.

Саған Әлияның қандай мінезі мен қылығы ұнады?


Дәптерлеріне шығарма жазып шығады.








2 минут

3 минут



Қорытынды:


Ыстық орындық:

Мақсаты: бір топқа қалған топтар сұрақ қояды.

Стикермен тақтаға биреуіне ыстық деп жазып соны алған топқа сұрақтар қойылады.

Сол арқылы жаңа сабақ қорытылады.

Рефлексия:

Не білдің?

Не үйрендің?

Не білгің келеді?



Сабақты қорытуға байланысты балалар әр топқа сұрақтар дайындап, жауаптарын алады.










Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет