Сабақтың тақырыбы : + 5; 5 Білімді тиянақтау



Дата25.08.2017
өлшемі59,79 Kb.
#26158
түріСабақ
Математика


Сабақтың тақырыбы: + 5; - 5 Білімді тиянақтау


Сабақтың мақсаты: + 5; -5; тақырыбы бойынша оқып, үйренген негізгі мәселелерді пысықтау.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, ойындар мен қызықты тапсырмалар арқылы білімін, біліктілік дағдыларын тиянақтау және қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың бойына жақсы қасиеттерді сіңіру, тапқырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Ойын, сұрақ - жауап.
Көрнекіліктер: Оқулық, керуеннің тізбектелген суреті, музыка, сызылған баспалдақ, математикалық домино, сан ретін тап, сөйлейтін сандар.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

  1. Дайындықтарын тексеру, зейіндерін сабаққа аудару.

  2. Амандасу (бірге)

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз.

Сәлем бердік сіздерге

Құрметпенен біз.



  1. Психологиялық дайындық

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз

Есептерді шығарып

Біз білімді боламыз


ІІ. Үй тапсырмасын қайталау бойынша математикалық диктант. (ауызша орындау)

1) 15+5 = 26+5 = 38+5 = 25-5 =

17+5 = 55+5 = 47-5 = 16+5 =
2) Бірнеше оқушыға ондықтар мен бірліктерді жіктеп оқыту

35 = 3 ондық 5 бірлік 22 = 2 ондық 2 бірлік

67 = 6 ондық 7 бірлік 30 = 3 ондық 0 бірлік
3) Ой шақыру ( сын тұрғ)

ІІІ. Жаңа сабақ .

Қазақстан қалаларына керуенмен саяхатқа шығамыз. (Керуен бейнелеген сурет ілінеді). Сол керуеннің ( түйелердің үстінде қоржын ішінде «Алғырлар», «Тапқырлар», «Ойшылдар» деген топтар және топтарды бағалау ретінде дөңгелектер бар.

2 «Г» сыныбының керуені Қазақстан қалаларына саяхатқа кетіп барамыз.

(музыка ойналады)

Қалаларға жету үшін тапсырмалар орындаймыз

1 тапсырма: «Кім көп біледі?» (Көкшетау қаласы)

1. 1м неше см бар? (100см)

2. Мұсылмандардың қасиетті айын ата? (Рамазан айы)

3. 1 сағ неше минут бар? (60 мин)

4. 1 аптада неше күн бар? (7 күн)

5. Бүгін қандай күн? (26 қараша сәрсенбі).


Керуеніміз келе жатып көлге кездесті дем алып, ары қарай жүрді.

Оқулықпен жұмыс

1 «Баспалдақ ойыны» (Астана қаласы)


15-5

9+5 5+8


14-5 13-5

8+5 5+9
10 14 8 13 9

(бағытты сызық арқылы көрсетіп отырады, балалар дәптерге жазады)

2 «Кім шапшаң» ойыны ( топпен жұмыс) (Павлодар қаласы)

(теңдеуді ою құрау арқылы шешу)
3 Өрнектің мәнін табу. (өздік жұмысы)

1 топ: а+5; а =60 2 топ: а+5; а=64

а-5; а=65 а-5; а=69

3 топ; а+5; а=9

а-5; а=14
Сергіту сәті

4 Сөзді есеп кері есеп

Мұғалім - ? 20 артық Мұғалім – 24

Тәрбиеші -4 Тәрбиеші -? 20 кем

Шешуі: 20+4 =24 Шешуі: 24-20 =4

Жауабы: 24 мұғалім Жауабы: 4 тәрбиеші




«Кім зерек» (Семей қаласы)

(Сан ретіне сәйкес жазған буындардан мақал – мәтел құрау)



«Тазалық –саулық негізі

а)мақалды түсіндіру



ә) сандардың ұқсастығы

б) сандардың айырмашылығы
«

17+5


. . . .

. . . .

. . .

19-5

. . . .

. . . .

. . . .

. .
Математикалық домино » ойыны (Алматы қаласы)



Қызықты есептер (ауызша)

Тізбектелген сандар (Қарағанды қаласы)








Қорыту сабақ. «Сөзді тап» ойыны (Көкшетау қаласы)

Сабаққа қатысқан топтарды бағалау үшін. «Сөзді тап» ойынын ойнайық




14+5 Ң

19-5 А

17-5 Й

45+5 С

22+5 Ы

38-5 Д

27-5 Р

18+5 Ж

23 14 22 14 12 50 27 19 33 14 22


Үйге тапсырма: № 6 63 бет
Оқушыларды бағалау: Топтардың қорытындыларын шығарып оқушыларды еңбектеріне қарай бағалау
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет