Сабақтың тақырыбы:
|
Қаріп, абзацтар, шегіністер мен аралықтар.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білімділік: : Ms Word редакторында құжатты форматтау тақырыбы бойынша оқушыларға толық түсінік беру.
Дамытушылық: Оқушыларға мәтін немесе оның үзінділерін ерекшелеу тәсілдерін, негізгі форматтау режімдерін қолдануды үйрету,
Тәрбиелік: символдарды форматтау; мәтінді туралау, жоларалық интервал, тасымалды орналастыру сияқты мәтіндік құжаттарды форматтаудың жолдарын үйрету.
|
Күтелетін нәтиже:
|
Қаріптермен жұмыс
Абзацтар мен жұмыс жасап үйрену
Шегіністердің көмегімен пайдалана білу
Аралықтар арқылы жұмыстар жасау
|
Сілтеме
|
Компьютер, электрондық оқулық, әдістеме 6 сынып, интернет сайттарWWW. Coogle ашық сабақтар сайты. Ұстаз кз. http://bilimdiler.kz/informatika/6
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
А-з, стикер, үлістерме материалдар, интерактивті тақта, дербес компьютер, топқа бөлу:монитор, процессор,
|
Оқыту әдістері:
|
1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс,диалог).
2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету (Мәтіндік суреттер).
4-модуль АКТ-ны пайдалану. (жеке камьпютермен жұмыс,слайдтар).
|
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезені
|
Амандасу. Сынып тазалығын тексеру. Сыныпты 3 топқа бөлу (Қаріп, абзацтар, шегіністер)
Сабақта отырайық жылы жүзбен,
Бізге келсін, қуаныш нұр іздеген
Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз
Үлгі алсын көрген жан мына бізден.
|
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
|
Постер қорғау
|
ІІІ. Жаңа сабақ
|
“Ой қозғау” Сурет бойынша өз ойларын ашық айту
|
ІҮ. Тапсырма
|
Практикалық тапсырмалар.Карточкалармен жұмыс.
|
Ү. Сергіту сәті
|
Жаттығу
|
ҮІ. Пысықтау
|
Жаңа сабақты бекіту
«Ой жинақтау»
|
ҮІІ. Қорытынды
|
Оқушыларды бағалау
|
ҮІІІ. Үй тапсырмасы.
|
Қаріп, абзацтар, шегіністер мен аралықтар
|
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс - әрекеті
|
І. Ұйымдастыру кезені
|
Амандасу, сыныпты түгендеу, оқушыларды сабаққа әзірлеу
|
Жоқ оқушыларды мұғалімге ескертеді,берілген суреттермен топқа бөлінеді.
|
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
|
§4.1 Мәтіндік процессор туралы жалпы түсінік
§4.2 Программа интерфейсі
§4.3 Құжатты құру және сақтау
|
Оқушылар смайликтерді таңдап,берілген сұрақтарға жауап береді
|
ІІІ. Жаңа сабақ
|
Сурет бойынша өз ойларын ашық айту
1)
2)
3)
|
Оқушылар берілген конспекты трек – сызбалар арқылы дәптреге жазып алады
|