пәні: физика
|
Мектеп: №48
|
Күні:18.11.2015
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жалел Багдаулет
|
Сынып: 8аәб
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Бу және газ турбиналары. Реактивті қозғалтқыш. Тоңазытқыш машиналар
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Бу және газ арқылы қозғалтқыштардың жұмыс істеу принциптерін
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар істей алады: бу мен газ арқылы жұмыс істейтін қозғалтқыштарды
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: реактивті қозғалтқыш пен тоңазытқыш машиналардың жұмыс істеу принципін
|
Кейбір оқушылар істей алады:
Интернеттен осы тақырыпта материал іздеп оны жобалық жұмыс ретінде қорғайды
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар мыналарды істей алады:
|
Пәндік лексика мен терминалогия: сопло, ротор, турбина, реактивті қозғалтқыш, фреон, компрессор, конденсатор, буландырғыш
|
Сұхбат/жазу үшін қолдануға болатын сөйлемшелер:
|
Газ тәрізді фреон электр қозғалтқышпен жұмыс істейтін компрессор арқылы конденсаторда сығылады
|
Жетістік критерийлері:
|
Бу , газ, реактивті турбиналар-1балл
Оған қоса тоңазытқыштың жұмыс істеу принципі-2 балл
Қосымша материалмен толықтыру-3балл
|
Алдыңғы оқу
|
Көліктердің, ұшақтардың қозғалысы, отынның жану жылуы
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған іс-әрекет
|
ресурс
|
Басы
Негізгі бөлім
|
3мин
20мин
|
Сабақтың мақсатымен таныстыру
Ұшақтар жөнінде не білеміз? Сұрақ қою арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашып аламыз. Топқа бөлу.
1,2-топқа:Алдарына реактивті қозғалтқыштар, зымырандар суреті ұсынылады. Алдымен 57 суретті қарап ойларын ортаға саламыз. Реактивті қозғалтқыштың ІЖҚ-тан айрмашылығын, жұмыс істеу принципі, қосымша мәліметтер жинақтайды.
3,4-топқа: Тоңазытқыш жөнінде не білеміз? Алдына 59 суретті талдау беріледі. Тоңазытқыштың жұмыс істеу принципін талдау.
|
Суреттер
оқулық
|
Тәжірибелік жұмыс
|
15мин
|
1-топ. Жылу қозғалтқышы
2-топ. ІЖҚ
3-топ. Реактивті қозғалтқыш
4-топ. Тоңазытқыш машиналар
Әр топ 3 топқатақыыратрав бойына сұрақтар береді. Жауптарна қарай бағалау
|
Суреттер, оқулық ,
|
Соңы
|
5мин
3мин
|
Дәптермен жұмыс . тоңазытқыштың бөліктерін жазып және олардың атқаратын қызметі жазып алу
Кері байланыс. ББҮ
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
|
Оқушылардың өзара көмегі.
Қажет болған жағдайда мұғалімнің қолдауы.
Қабілетті оқушыға жобалық тапсырма беремін
|
Жетістік критерийге мән беру.
Тақырыпты баяндауы.Жұптық жұмыста қасындағы оқушыға түсіндіре алуы
|
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Сыныптағы ахуал қандай болды?
- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|