Сабақтың тақырыбы: 103 • 6, 618 : 6 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу Сабақтың мақсаты



Дата01.06.2017
өлшемі124,33 Kb.
#17508
түріСабақ

Математика

3 сынып

Мұғалімі Аубакирова К.Ж.

Сабақтың тақырыбы:  103 • 6, 618 : 6 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың өз бетімен  білім алуына жағдай жасай отырып, таным белсенділіктерін арттыру;

2. Оқушылардың ойлау,ауызша,жазбаша есептеу дағдыларын дамыту Оқушылардың ұшқыр ойлау қабілеттерін арттыру,тіл байлығын молайту,өз ойын еркін,нақты, жүйелі түрде жеткеру қабілетін қалыптастыру

3.Оқушыларды заман талабына сай экономикалық сауаттылығын арттыру,зияткерлікке жауапкершілікке,ынтымақтастыққа,мамандыққа баулу




Күтілетін нәтиже: Аукцион ұғымы қалыптасады.Мамандық туралы ,ақша бірліктері,ақша айналымы туралы түсінік қалыптасады.Есеп шығарудың тиімді жолдарын үйренеді, топпен жұмыс істейді. Бұрын білетін ақпаратпен байланыстырады, оқушылар жеке.жұппен,топпен жұмыс істей отырып идея бөліседі, талдайды, жинақтайды, қорытындылайды, бағалайды,сұрақ қоюға дағдыланады

Сабақтың әдісі: «Аукцион сабақ»

Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ

Сабақ көрнекілігі : Презентация, валюталар,ағаш балға,таблолар ,банкомат,семантикалық карта

Қоланылған модульдер: СТО,оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,талантты және дарынды блаларды оқыту,АКТ,оқушылардың жас ерешеліктері,оқытуды басқару және көшбасшылық.

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекі құралдар




Кіріспе. Психологиялық ахуал:

Болашақтың ұрпағымыз білімді

Көрсетеміз сабақтан алған білімді

Тапқырлықты таныту мақсатымыз

Біліммен шықсын тек,атымыз

«Асыл жастан-шығады» ұранымыз

Елімнің көкке шығар қыранымыз!
Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.Топқа бөлінеді.Топбасшы сайланады,бағалау парақшалары таратылады

1.Дәптердегі жұмысты тексеру.

2.«Ыстық орындық» ойыны .(сұрақ-жауап)

3. «Волейбол» ойыны. (Көбейту кестесі):

Мұғалім сөзі : «Адам байлығының ең тамашасы-білім» деген екен Абу Райхан Беруни

-Мен сендердің алған білімдеріңді бүгін

« Аукцион» шарттары арқылы бағаламақшымын.

Қазақстан теңгесі — Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы. Қазақстан Республикасының Президенттің 1993 ж. қараша 15 жарлығы бойынша айналысқа еңгізілді

Ұлттық валютамыз 50,100,200,500,1000,2000,5000,10000 көлемінде жүргізіледі Жақын арада 20000 мындық ақша саудаға енгізілді.

Аукционға қатысушылар

/ яғни топ басшылары/

«Халық банкі», «Каспий» банк


  1. Банк менеджері –топбасшысы.

  2. Әрбір қатысушының жинаған валютасы банк айналымына түсіп отырады. Оны менеджер есептейді.

  3. /Әрбір қаржы жинаған оқушының табысы балл болып есептеледі Ол бағалау парақшасына жазылып отырылады/

«Миға шабуыл»:

1.Еліміздің валютасы.

2.Әлемдегі айналымдағы және қандай ақша бірліктерін білесіңдер?

-Доллар- АҚШ мемлекеті ақша бірлігі,

-Рубль – Ресей мемлекетінің ақша бірлігі

-Евро- Еуропа мемлекеттерінің ақша бірліш

-Теңге-Қазақстан мемлекетінің ақша бірліг/

Мұғалім түсініктемесі «ЭВРИКаА!»

-Осының ішінен «эвро» бірлігіне назар аударамыз

«Эвро»-гректің «таптым,таптым» сөзінен алынған , Европа елдері ішіндегі мемлекеттерінің ақша бірлігі , «Эврика» -жаңа ой келгенде қуаныш сезімін білдіретін сөз.

Аукцион шарты

1-тур « Сауда мүліктері» /1-4 тапсырмалар/

2-тур«Эрудит»сайысы: /Оқушылар сұрақтары/

3-тур «Таңдау табыс»/кіріктірілген сабақтар бойынша сұрақтар/

1.Қазақ тілі – баға 500 тг

2.Ағылшын пәні- баға-500тг

3.Орыс тілі пәні –баға-500тг

4-тур « Қортынды»




Оқушылар ынтымақтастық қалыптастырады

Валюталар туралы мәліметпен танысады

Оқушылар менеджер сайлайды.

Менеджер міндеті туралы мәліметке ие болады

Еліміздің және дүние жүзілік сауда айналымындағы ақша бірліктері туралы пікірлерін ортаға салады

Тапсырмаларды жеке,жұппен,топпен орындайды

Ақша бірліктері арқылы өздерін бағалап отырады

Доллар,евро,рубль,теңге



Еліміз валютасы



50,100,200,500,1000,

2000,5000,10000тг бірліктері

«Бағдаршам»

«Бағалау парақшасы»

Еліміз ақша бірліктері

«Каспий банкі», «

Халық банкі» таблолары

Менеджерге арналған төсбелгі

слайд, Маркерлер






Негізгі бөлім.

Мағынаны тану:



Олай болса іске сәт !

Қоржындарың теңгеге толсын!

-Бүгінгі сабағымыз 103 • 6, 618 : 6 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу.

Жаңа сабақты түсіндіру.
1-тур « Сауда мүліктері»

№ 2 есеп (шарты түсіндіріледі)


Топ жұмысы барысында әрбір топтан тапсырманы бірінші болып орындаған 1 оқушы топ мүшелеріне жәрдем беруге мүмкіншілігі бар.

4-есеп (слайд)

Кері есеп құрастыру.

Толық құрастырылса – 5000 теңге

1 есеп – 2000 теңге

тек есеп қана болса – 1000 теңге

5 есеп Өздік жұмыс.

а) Көбейтінділерді көбейткіштердің квадраты немесе кубына айналдырып, өрнектердің мәнін есепте.

4*4*4 5*5 2*2*2

10*10*10 3*3*3 6*6

ә) Көбейткіштердің квадраты мен кубын көбейтінділермен алмастыр, өрнектің мәнін тап.

4² + 300 10³-5 34 2³ + 40

10² - 56 9² - 67 4² + 351



Бағасы - 1000
Сергіту сәті:
2-тур

«Эрудит» сайысы:

Әр топтың келесі топқа сұрағы

Әрбір сұрақтың құны-100тг

1-топ

1 Ұшбұрыштың периметрін қалай табамыз?

2.4 квадраты

3.6 кубы


4. Сүйір бұрышты қалай анықтаймыз

5.Шаршы дегеніміз.....

6.215*0

7. х+2=62+12 қандай теңдеу



8. Қосудың терімділік қасиеті дегеніміз не?

9.Көлемді қалай табамыз?

10.7 кубы нешеге тең?

2-топ

1. Ауданды қалай табамыз

2. 5 кубы

3. Ұз 2 см, ені 4 см тең тіктөрбұрыштың ауданы нешеге тең?

4. Көбейтудің терімділік қасиеті

5. Көбейтудің компоненттерін ата

6. х+2=82+22 қандай теңдеу

7. 4мин 200м 1 мин?

8. Ұзындығы 6 см ені 4 см тіктөртбұрыштың ауданын тап.

9. 5 х+2=102+8 қандай теңдеу.

10. 1000гр көппе 1кг көппе

3 тур «Таңдау табысы»/кіріктірілген сабақтар бойынша сұрақтар/

І .Қазақ тілі – бағасы - 500 тг

1.Неше, қанша, нешінші деген сұраққа жауап беретін сөз табы?

2. 7 қазына дегеніміз не?

ІІ.Ағылшын пәні- бағасы -500тг

Ақша – деньги- ?

Уақыт – время -?

ІІІ.Орыс тілі пәні – бағасы -500тг

Өлең шумақтарын айту.



ІV. Дүние тану пәні бағасы – 500 тг

-Табиғат нешеге бөлінеді?

-Табиғатта су неше күйде кезедеседі?

тур


4- тур Қорытынды

Менеджер әр топтағы оқушылардың жинаған қаржысын есептейді.

Ақшалар анықталған соң аукционға қойылатын заттармен таныстырылады.

«Сыйлықтар аукционы»

1. «Ақ бота» - баға-3000тг /1 сұрақ/

2. «Қолшатыр»- баға-5000 тг/2 сұрақ/

3. «Сурет альбомы» -баға-8000тг /3 сұрақ/




Әрбір оқушыны бағалауға мүмкіндік туады, өзін-өзі бағалайды.

Оқушылар сұраққа жауап бере алмаған жағдайда «келесі» сөзін пайдаланады

Пәндер бойынша сұрақтарға жауап береді.

Сұрақтар -жауаптар

.


Ақша бірліктері,аукцион балғасы. Белгілеу парақшасы.Банк таблосы

А4 пішіндегі «Блиц тур» тапсырмалары

Видеоролик

Орыс тілі маманының телемост

Тапсырмасы

Ағылшын мұғалімінің сабаққа кіріктірілген жұмыстары







Бағалау. Оқушылардың топтарды бағалауы, өздерін бағалауы «Басбармақ», «Бағдаршам»




Рефлексия. «Ауызша пікір білдіру»






 

 

Бағалау парақшасы





Оқушының

аты-жөні

1. Үй жұмысын тексеру

2.Сауда мүліктері

3.Эрудит

4.Таңдау табысы

5.Сыйлықтар аукционы

1



















2



















3



















4



















Бағалау парақшасы



Оқушының

аты-жөні

1. Үй жұмысын тексеру

2.Сауда мүліктері

3.Эрудит

4.Таңдау табысы

5.Сыйлықтар аукционы

1



















2



















3



















4




















Хабарландыру

Бүгін, яғни 24.04.2017 жылы сағат 9.50-де

математика пәнінен 3-сыныпта ашық сабақ өткізіледі.

Келем деушілерге есік ашық



ІІ топ

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет