Мектеп
|
№24 Ж.Сүлейменов
|
Бөлім
|
Жанды табиғат
|
Педагогтің аты-жөні
|
Рысманбетова К
|
Күні:
|
19.09.2024ж
|
Сынып:3а
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
12 сабақ ...Мәтін және оның түрлері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.2.1.1* тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтау
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
|
Сабақтың мақсаты
|
Тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтайды
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап береді
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құндылық: бірлік және ынтымақ
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын орындайды.
Өткен тақырыпқа шолу жасау «Сұрақ-жауап» әісі арқылы жүреді
-Өткен сабақта қандай тақырып өттік?
-Мәтіннің неше түрі бар?
-Оның түрлерін қалай ажыратамыз?
- «Табиғатқа саяхат» тақырыбына жазған мәтіндеріңді айтып беріңдер.
- Олай болса бүгінгі сабағымызда не істейміз деп ойлайсыңдар?
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ
|
Жақсы тілек айтады.
Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.
|
ҚБ: «Смайлик» әдісі.
|
|
Сабақтың ортасы
10мин
|
ҚБ 45- тапсырма. ЖЖ.
“Егерде …” әдісі
ОД:Білу,түсіну, қолдану
Нұсқау: Өлеңдегі көп нүктенің орнына 29-беттегі қажетті сөздерді қойып оқыңдар.
Өлең мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер.
• Өлеңдегі негізгі ойды анықта.
Өлеңдегі негізгі ой-күшіңе сенбей,ісіңе сену.Олар өз мүмкіндіктерін бағалай білу керек.
• Өлең мазмұнына өз пікіріңді білдір
|
Өлеңдегі көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып оқиды.
Өлең мазмұнын өз сөзімен айтып береді.
• Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды.
• Өлең мазмұнына өз пікірін білдіреді.
- Өлең мазмұнын ашатын мақалды тауып жазады.
|
|